TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:19:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: resveratrol  (Pročitano 4660 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #15 poslato: Februar 05, 2016, 11:11:59 posle podne »

Hvala.
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Februar 05, 2016, 11:09:21 posle podne »

Uz obrok najbolje ili neposredno posle obroka...a vezano za doba dana manje bitno...

Mada moguće su interakcije sa nekim lekovima, tipa NSAIL( andol, brufen i sl.), antikoagulansima( varfarin)...

http://www.1stopwellbeing.com/supplements-and-herbs/resveratrol/how-to-take-resveratrol-supplements
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #13 poslato: Februar 05, 2016, 10:58:11 posle podne »

Da li je bolje da se uzima pre spavanja, ili kada ustanem; ili nema veze...?!?
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Februar 04, 2016, 02:49:54 pre podne »

Inace sa koliko godina treba poceti sa ovakvim suplementima, q 10, rasveratrol i ostali antioksidansi?

Eh, odgovor na to pitanje niko sa sigurnošću ne može dati, obično se svi sete antioksidanasa, tek kad je u pitanju neka "ozbiljnija bolest", "stanje"...zavisi od načina ishrane( "faktor raznovrsnosti"), zdravstvenog stanja..."brige o sopstvenom zdravlju"...nikada nije kasno...tj. rano za iste...  ;)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #11 poslato: Februar 04, 2016, 02:17:45 pre podne »

Ne znam, mada kontam da sam okasnio, pošto mi je 34 za dva dana...
;D
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #10 poslato: Februar 04, 2016, 01:21:59 pre podne »

Inace sa koliko godina treba poceti sa ovakvim suplementima, q 10, rasveratrol i ostali antioksidansi?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #9 poslato: Februar 04, 2016, 12:52:35 pre podne »

Čemu god služio, uzeo sam i ja jedno pakovanje...
;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 21, 2015, 11:21:43 pre podne »

svaka čast~! bravo slaviša  :)

čini mi se da će nolva da dobije prirodnu alternativu  :D

Recimo cao i femari i provironu...   ;)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 21, 2015, 08:24:34 pre podne »

svaka čast~! bravo slaviša  :)

čini mi se da će nolva da dobije prirodnu alternativu  :D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 20, 2015, 10:23:05 posle podne »

Kao po dogovoru...članak o resveratrolu...

Nadam se da se krenulo sa (zlo)upotrebom suplementa...  ;)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/podmladite-se-uz-resveratrol.html
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 17, 2015, 03:21:53 posle podne »

ima da živim 100 godina od ove ture  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 16, 2015, 09:09:23 posle podne »

Vidim da je tu i kvercetin...kombinacija resveratrol + kvercetin...full impact  :D

" Kvercetin se smatra "pretečom" i predstavnikom svih bioflavonoida zbog toga što je njegova hemijska struktura osnovni "skelet" većine drugih bioflavonoida, uključujući rutin, hesperidin i dr. Neki naučnici ga zovu još i kraljem flavonoida. Kvercetin je flavonol. Ovaj biljni flavonoid je prisutan u voću( citrusi, borovnice, crna ribizla, "bobočasto voće" uopšteno), povrću( luk), i žitaricama.

U brojnim studijama kvercetin se pokazao kao najaktivniji od većine bioflavonoida, a brojne lekovite biljke svoju aktivnost duguju upravo kvercetinu. Pokazalo se da je kvercetin dobar protivupalni agens jer direktno blokira nekoliko početnih stupnjeva upalnog procesa. Na primer, kvercetin blokira sintezu i oslobaĂ°anje histamina i drugih medijatora upale. Osim toga dokazano je da je jak antioksidans, pa štiti LDL holesterol od oksidacije, i na taj način smanjuje opasnost od njegovog nakupljanja na unutrašnjosti zidova arterija. Kvercetin takoĂ°e sprečava zgrušavanje krvi( sprečava agregaciju trombocita), a time i stvaranje krvnih ugrušaka.

Alergije

Neki naučnici veruju kako je kvarcetin antihistaminik i da blagotvorno deluje kod lečenja polenske groznice u kombinaciji s flavonoidima iz agruma( citrusi - limun, kivi, grejp...).

Upale

Kvercetin potiskuje stvaranje materija odgovornih za širenje upalnih bolova kod poremećaja poput reumatskog artritisa i kolitisa. Naučna studija koja govori tome u prilog, a obavljena na Kornel univerzitetu. Ona ukazuje na delovanje kvercetina prilikom stišavanja i ublažavanja upalnih procesa, ova studija je pokazala da flavonoidi iz soka grejpfruta, sprečavaju stvaranje enzima koji guši kortizon, prirodno protivupalno sredstvo stvoreno vlastitim telesnim mehanizmima protiv bolova.

Srčane bolesti

Sprovedeno je nekoliko opsežnih istraživanja vezanih za kvercetin i srčane bolesti. Kvercetin možda ima bolje delovanje od vitamina E u onesposobljavanju opasnog holesterola u šteti koju može naneti srcu i krvotoku. Zaključak tih istraživanja glasi: „Veća konzumirana količina kvercetina je u posebnoj srazmeri s manjom opasnošću od bolesti srca i infarkta“.

Karcinom

Sprovedena su ispitivanja na životinjama i ljudima. Zaključak je da kvercetin usporava razvoj tumora i napredovanje različitih vrsta karcinoma. Kod ljudi zaustavlja rast leukemijskih ćelija i usporava razvoj raka dojke. Kvercetin može preventivno delovati ili "lečiti" rak debelog creva, a možda i raka jednjaka, kao i raka materice (endometrijuma).
"
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 16, 2015, 02:09:00 posle podne »

baš mi juče stigla bočica http://reserveage.com/product/resveratrol-500mg/

uzeo sam najkoncentrovaniji koji sam našao  :D mi stariji moramo na vreme da se obezbedimo sa anti-age suplementima  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 16, 2015, 12:59:56 posle podne »

Slaviša, jesi pisao negde o resveratrolu? Dosta je postao popularan u suplementaciji u zadenje vreme...  

Nisam, ali eto predloga za naredni clanak...

Resveratrol je antioksidans...inace smatra se zastitnikom biljaka od napada parazita, poput gljvica, cuva ih i od "too much" UV-radijacije... iz kakaa , kikirikija, lesnika, pistaca, crnog vina, ( kozice)crvenog grozdja, jagoda, borovnica, brusnica, malina...koji nema samo kardiovaskularne benefite( sprecava oksidaciju LDL, agregaciju trombocita, nastanak ateroskleroze, cak se smatra da indirektno utice i na produkciju NO,koji je mocan vazodilatator),  vec ima i pozitivne efekte kod dijabetesa, "masne jetre", alchajmerove bolesti...smatra se i antiaging agensom...

"In vito veritas"...poslovica koja se izgleda pripisuje resveratrolu...  :D
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2015, 01:11:34 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 16, 2015, 11:23:13 pre podne »

Slaviša, jesi pisao negde o resveratrolu? Dosta je postao popularan u suplementaciji u zadenje vreme... 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.