TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 10:24:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda skocnog zgloba i Ahilova tetiva  (Pročitano 10259 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #77 poslato: Oktobar 13, 2016, 10:42:28 pre podne »

istezanje za primicače
Sačuvana
dare.arsic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #76 poslato: Oktobar 12, 2016, 09:25:54 pre podne »

Vazdusni balanser - Air Pad:
http://www.kettler.ro/product/air-pad-violet-250.htm?lang=en

Da li je neophpdno preci na duboke patike?

Hvala na savetima
Darko
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #75 poslato: Oktobar 11, 2016, 04:32:50 posle podne »

Pozdrav

Koristim uglavnom poluduboke patike (zbog udobnosti), ali na ozbiljnijim terminima stavljam bandaze (elasticni zavoj). Silikonski ulozak uvek.
Nocu je bilo bolova, ucestalih, sada vec manje.
Vezbe koje ste pomenuli su mi poznate - radicu ih.  ;D

Air Pad sam nastavio da koristim, vezbajuci po savetima jednog fitnes instruktora i moram priznati da mi je dosta pomoglo. Recimo da ga koristim 10 dana.
U zadnjih 2 dana se bol znatno smanjio, nestalo je cak 80%, s tim sto nisam imao veca naprezanja. Cak mi se nakon 3 god desilo da ujutru nemam bolove prilikom prvih par koraka (desavalo mi se da mi treba nekoliko sekundi da prohodam)  ;D

Hvala puno!
Darko
шта је air pad?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #74 poslato: Oktobar 11, 2016, 04:25:16 posle podne »

треба да користиш озбињну ортозу-стезник за скочни зглоб
постоје ортозе
- еластична чарапа
- чичак траке
- ципела на пертлање
(окачићу ти слике кад проради сајт за качење слика...)
Sačuvana
dare.arsic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #73 poslato: Oktobar 11, 2016, 10:55:05 pre podne »

Pozdrav

Koristim uglavnom poluduboke patike (zbog udobnosti), ali na ozbiljnijim terminima stavljam bandaze (elasticni zavoj). Silikonski ulozak uvek.
Nocu je bilo bolova, ucestalih, sada vec manje.
Vezbe koje ste pomenuli su mi poznate - radicu ih.  ;D

Air Pad sam nastavio da koristim, vezbajuci po savetima jednog fitnes instruktora i moram priznati da mi je dosta pomoglo. Recimo da ga koristim 10 dana.
U zadnjih 2 dana se bol znatno smanjio, nestalo je cak 80%, s tim sto nisam imao veca naprezanja. Cak mi se nakon 3 god desilo da ujutru nemam bolove prilikom prvih par koraka (desavalo mi se da mi treba nekoliko sekundi da prohodam)  ;D

Hvala puno!
Darko
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #72 poslato: Oktobar 11, 2016, 10:26:27 pre podne »

треба да радиш вежбе:
 - подизања на прсте, стојећи у месту, прво са обе ноге, па на једној нози, па са затвореним очима (због балансиранја/проприоцепције)
- вежбе са еластичним тракама - дорзифлексије/плантарне флексије, еверзије/инверзије стопала...
(окачићу ти слику када поправе сајт да прима слике...  :-X )
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #71 poslato: Oktobar 11, 2016, 10:12:52 pre podne »

da li ima bola u zglobu noću?
kada ustaneš ujutru - treba neko vreme da se razgazi?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #70 poslato: Oktobar 11, 2016, 10:11:36 pre podne »

Postovanje Ognjene

Citao sam dosta Vasih postova na ovu tem, pa Vam se obracam sa mojim licnim slucajem.

Imam 29god, 182cm i 85-87kg. Rekreativno se bavim kosarkom (4-5 puta nedeljno). Podloga i beton i parket.

Naime, imam, mozda vec hronicnih problema sa ahilovim tetivama i zglobovima.
Vec 3 god imam bolove tetiva - pokusavao sam sa mastima, bandazama a vec vise od god dana nosim i silikonski ulozak, uvek.
Skocni zglobovi su vec poseban problem, vise puta (inverzije). Doslo je do stadijuma da su bolovi ucestali a ligamenti zgloba dosta slabi. Pre 2 nedelje sam poslednji put povredio zglob u situaciji koju smatram ne tako ozbiljnom da bi do povrede uopste doslo, te smatram da je posledica slabosti (iako sam imao bandazu).
Imao sam problema i sa preponskom kilom, razmaknuti kanali, ali sam redukovao naprezanje i ojacao trbusni zid i to se smirilo.
Od skora sam poceo i vezbe sa Air Pad (vazduznim jastucetom), kako bih ojacao zglobove i tetive.
Da li imate neki dodatni savet za moj slucaj. Vezbe za jacanje ostalih misica i tetiva na koje mogu preneti opterecenje sa zglobova i koji su to misici?? Ako je ovo uopste moguce?

Hvala
Darko
поздрав, да li koristiš duboke patike, koje su učvršćene da fiksiraju zglob?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #69 poslato: Oktobar 11, 2016, 09:38:48 pre podne »

Mnogo je bolja situacija, cak sta vise, ne mazem vise gel niti hladim petu. Imam mali bol na dodir, ali sad treniramsve normalno. Izgleda da je delovalo iztezanje i lioton. Hvala Vam na pomoci, bas sam makao tesku muku :-).
I pitanje jos jedno, vezano za primicac. Kako kad ga istegnem, i tacno osetim tu zilu duz cele butine. Sta da radim da ga ojacam? Povredio sam ga pre pola godine, izasao je kao iz lezista i vratio mi ga je jedan cica... I kako kad ga istegnem, iz cista mira i bez cimanja...
ок, било би добро да отвориш нову тему за препоне/примицаче да не правимо збрку у овој теми....
------------------
да ли радиш редовна исезања за примицаче...?
Sačuvana
dare.arsic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #68 poslato: Oktobar 07, 2016, 01:09:43 posle podne »

Postovanje Ognjene

Citao sam dosta Vasih postova na ovu tem, pa Vam se obracam sa mojim licnim slucajem.

Imam 29god, 182cm i 85-87kg. Rekreativno se bavim kosarkom (4-5 puta nedeljno). Podloga i beton i parket.

Naime, imam, mozda vec hronicnih problema sa ahilovim tetivama i zglobovima.
Vec 3 god imam bolove tetiva - pokusavao sam sa mastima, bandazama a vec vise od god dana nosim i silikonski ulozak, uvek.
Skocni zglobovi su vec poseban problem, vise puta (inverzije). Doslo je do stadijuma da su bolovi ucestali a ligamenti zgloba dosta slabi. Pre 2 nedelje sam poslednji put povredio zglob u situaciji koju smatram ne tako ozbiljnom da bi do povrede uopste doslo, te smatram da je posledica slabosti (iako sam imao bandazu).
Imao sam problema i sa preponskom kilom, razmaknuti kanali, ali sam redukovao naprezanje i ojacao trbusni zid i to se smirilo.
Od skora sam poceo i vezbe sa Air Pad (vazduznim jastucetom), kako bih ojacao zglobove i tetive.
Da li imate neki dodatni savet za moj slucaj. Vezbe za jacanje ostalih misica i tetiva na koje mogu preneti opterecenje sa zglobova i koji su to misici?? Ako je ovo uopste moguce?

Hvala
Darko
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #67 poslato: Oktobar 05, 2016, 09:46:29 posle podne »

Mnogo je bolja situacija, cak sta vise, ne mazem vise gel niti hladim petu. Imam mali bol na dodir, ali sad treniramsve normalno. Izgleda da je delovalo iztezanje i lioton. Hvala Vam na pomoci, bas sam makao tesku muku :-).
I pitanje jos jedno, vezano za primicac. Kako kad ga istegnem, i tacno osetim tu zilu duz cele butine. Sta da radim da ga ojacam? Povredio sam ga pre pola godine, izasao je kao iz lezista i vratio mi ga je jedan cica... I kako kad ga istegnem, iz cista mira i bez cimanja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #66 poslato: Septembar 10, 2016, 05:21:37 posle podne »

Lioton gel je duplo jači od hepatrombina i efekat je najbolji...
kakva je situacija trenutno...?
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #65 poslato: Avgust 27, 2016, 09:37:29 posle podne »

I evo sta sam jos primetio, kao da mi se nalazi neka zila preko petne kosti, i tacno je dodirujem, prelazim preko nje. Dok na drugoj peti nje nema.
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #64 poslato: Avgust 26, 2016, 06:07:10 pre podne »

Valjda nije to ta hangludova peta u pm.... jer sam citao da moze da bude dosta zajebana. Imam 33god,  182cm visine i 80kg tezine. Juce sam radio jedon 20 puta vezbe istezanja lista, kao sto ste mi rekli i mislim da mi je 10% bolje, nisam imao jutros ttoliko tezak bol. A jos sam trenirao juce. Imam ja jos bol, ali ne znam sta je ovo i ne znam kako cu prestati da treniram jer nisam navikao da ne treniram :-). A recite mi za taj lioton gel, jel koristan koliko, posto sam ranije imao losa iskustva sa njim tj nista mi nije pomagao? I da li da mazem lioton ili hepatrombin ili brufen gel kao sto pise u vasem tekstu o hangludovoj peti. Hvala na savetima do sada...
« Poslednja izmena: Avgust 26, 2016, 06:15:05 pre podne od strane stokton » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #63 poslato: Avgust 25, 2016, 10:54:12 posle podne »

za početak
- rasterećenje od napora
- led na mestobola 3x na dan po 5min
- posle leda utrljaš Lioton gel (!)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.