TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 09:25:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: virus  (Pročitano 2274 puta)
Kvothe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #12 poslato: Novembar 19, 2015, 05:53:39 posle podne »

Hocu,hvala puno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Novembar 19, 2015, 01:29:00 pre podne »

Predlažem da posetiš izabranog lekara, što pre, obaviš predložene preglede, pa možemo ovde zajedno prodiskutovati rezultate...
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2015, 01:41:57 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kvothe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #10 poslato: Novembar 18, 2015, 06:06:44 posle podne »

19,aktivna teretana/trcanje 5meseci jos malo.
Bavio fudbalom dosta.
Planiram na ekg uskoro.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Novembar 17, 2015, 10:52:42 posle podne »

Onda se desava da kad udahnem dosta vazduha,osetim bol.
Meni ovo liči na interkostalnu neuralgiju.

Slažem se...

Dal je herpes zoster, dal "nesanirani" prelom rebara, dal neki "proces" na pršljenovima, dal pneumotoraks( "šala")...hm, možemo nagaĂ°ati...ali svakako da naš forumaš mora u obaveznu posetu izabranom lekaru...a i neke stvari oko "umerenosti" treninga i razumne i svrsishodne upotrebe suplemenata moraju biti menjane "na bolje"...

Nikakvih povreda.Ne radim hiit.Trcim vec izvesno vreme.


Trčiš nezavisno od faze rada na masi ili definiciji? Pohvalno je da imaš redovan kardio trening, ali bez krajnosti...nadam se da si da si upoznat za zonama pulsa kod kardio treninga?

Neki problemi sa kičmenim stubom? Deformitet?

Inače koliko imaš godina? Koliko dugo treniraš? Da li se ranije bavio nekim sportom...?
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2015, 10:55:24 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kvothe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #8 poslato: Novembar 17, 2015, 10:20:59 posle podne »

Nikakvih povreda.Ne radim hiit.Trcim vec izvesno vreme.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Novembar 17, 2015, 02:47:07 posle podne »

Inace...koliko dugo si u "aktivnom treningu"? Da li redovno radis kardio...ili si silom prilika( faza redukcije masnih naslaga), resio da sebe "nateras na kardio"?

Koristis pulsmetar?

Radis HIIT? Ili...? Nek povreda rebara, grudnog kosa?
Sačuvana
Kvothe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #6 poslato: Novembar 17, 2015, 02:31:47 posle podne »

Puls tokom trcanja mi je bio 176,onda sam prestao.Bol je i dalje bio prisutan.
Desi mi se,retko da tako pocne da lupa odjednom i ubrzo se smiri,posle par sekundi.Ne znam da odredim tacnno gde me zaboli.
Onda se desava da kad udahnem dosta vazduha,osetim bol.
Merim pritisak,120/80 uglavnom.
Hvala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Novembar 17, 2015, 11:28:25 pre podne »

Pratis li puls tokom kardio treninga? Da li je sav taj "bol" bio pracen kratkim dahom, malaksaloscu, "hladan znoj", "nesvestica", "srce kao da je htelo da iskoci iz grudi"... ?

Gde je bol bio lokalizovan? Iza grudne kosti? U jednoj tacki? Osecaj stezanja, pritiska, paljenja, zarenja? Koliko je bol dugo trajao? Prestao je kada si se "smirio" od napora?

Da li osecas povremene preskoke..." lupanje srca " i u mirovanju?

Meris li pritisak? Imas aparat sa zivinim stubom? Kada si zadnji put odradio lab. pregled krvi i urina? Sve bilo ok? Ili? Odradi ekg...

Ako nije tajna koja je to doza kofeina bila? Da li si uz kofein uzimao jos nesto? Ne zaboravi da je razlika izmedju leka i otrova doza, isto se odnosi i na kofein...i njegove pozitivne i negativne efekte...oprezno...

Slobodno mozes i duze od predvidjenog uzimati probiotike...ili pak jogurt i kefir, kao prirodne probiotike ubaciti na svoj meni...

Preporuke za citanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/jogurt-i-fermentisani-mleni-proizvodi.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/biljna-vlakna-probiotici-i-prebiotici.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/mleni-eliksir-kefir.html

Sačuvana
Kvothe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #4 poslato: Novembar 17, 2015, 07:29:35 pre podne »

@leevu, napisao sam misica jer stvarno izgledam kao cackalica:(
@sale,ne uzimam nista od probiotika vise,pijem jos neki caj samo koji mi pomaze.E sad,ne znam da li da jedem sve cega se dohvatim da bih vratio zeljenu “masu“ da ne navucem salo.
Sto se mucnina tice,zeludac me malo zeza,al prolazi,mogu da svarim sto pojedem。
Srce me tad zabolelo prvi put。Nisam radio ekg,ali sam u poslednje vreme pio cofeina dosta pre treninga jer me bas uzdigne(sto sam i pre radio samo u manjim kolicinama).
Od suplemenata ne korisitim nista.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Novembar 17, 2015, 12:32:28 pre podne »

Čuvena dilema...da li ću da "opadnem"? Moram reći da istu dilemu imamo svi mi zaljubljenici "u ovaj sport", kada nas silom prilika neki virus "obori"...

Da ne širimo priču nepotrebno, poenta je naneti sebi manje štete...dakle, "stabilizuj se", odmori, neka se vrati apetit, "stolice" normalizuju...i polako kreni sa treninzima...bez nepotrebnih rizika...sačekaj još nekoliko dana...veliki deo gubitka je i "voda", dehidrirao si...

U ovakvom stanju će bilo kakva neumrenost u treningu imati još pogubnije posledice na mišićnu masu i snagu...samo zdrav čovek može da napreduje i vrati izgubljeno...

Uzimaš li neki probiotik? Kakav je sada apetit? Obroci? Mučnine?

"Srce te zabolelo"? Da li je raĂ°en ekg? Da li se to ranije javljalo? Neka stimulativna sredstva? Suplementi - sagorevači? Sinefrin? Kofein?

Inače i hronična pretreniranost može se loše odraziti "na imunitet"...bez preterivanja...
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2015, 12:38:07 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2 poslato: Novembar 16, 2015, 11:15:42 posle podne »

Ne verujem da si uspeo da izgubis 6 kg misica za 4 dana, vratices to dosta brzo, treba jos da se odmaras, bolje tako nego da se sjebes jos vise, pocni da se vracas na jacu i pravilnu ishranu
Sačuvana
Kvothe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: Novembar 16, 2015, 10:51:26 posle podne »

Pozdrav ljudi,

ovako,u cetvrtak sam navukao gadan ,,stomacni virus”(isti dan,jutro,sam preterao sa trcanjem u teretani i osetio sam to,srce me zabolelo..al necu sad o tome).Imao sam temperaturu,glavobolju,dijareju(koja je jos prisutna ali nesto slabije).Dobijao sam i infuzije.Lekar mi je rekao da mirujem dok se ne izlecim.Pod “izlecio“,mislim,temperaturu sam skinuo,samo ne osecam snagu u sebi bas i brzo se umorim.GORIM od zelje da udjem u teretanu!
Moje pitanje je: sta mislite da se vratim u teretanu iako se nisam kompletno odmorio.
I da li cu moci da vratim misicnu masu koju sam imao?Ako da,za koliko dugo(ako to uopste moze da se kaze)?S tim da sam izgubio 6kg za 4 dana!Poludeh

Unapred zahvalan.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.129 sekundi sa 18 upita.