TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395292 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 11:46:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vjezbe za rameni pojas nakon luksacije ramena  (Pročitano 15192 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: April 06, 2016, 12:11:32 posle podne »

da li se nalazite u ovome?
Koji su simptomi smrznutog ramena?
Smrznuto rame ima 3 faze razvoja bolesti:
- smrzavanje ramena (freezing)
- ukočenost (frozen)
- otapanje (thawing)
Faza smrzavanja – karakteriše se izraženim bolovima pri svakom pokretu ramena. Uz bol, kasnije dolazi i ograničenje pokreta, tj ukočenost ramena. Osećaj ukočenosti je progresivnog karaktra, tj napreduje i pojačava se sa vremenom do stanja potpune ukočenosti ramena.
Faza ukočenosti – u ovoj, drugoj fazi bolesti, bol se značajno smanjuje i on je minimalan. Rame je ukočeno, pokreti su značajno ograničeni, i nema daljeg pogoršanja tj napredovanja ukočenja ramena.
Faza otapanja – ovu fazu karakteriše postepen povratak pokreta i pokretljivosti ramena. Pokreti se polako obnavljaju, bola nema, a prisutna je slabost ramena.
Obično, svaka od navedenih faza traje 6-8 meseci, ukoliko se ne leči.
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/smrznuto-rame-frozen-shoulder.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #48 poslato: April 06, 2016, 12:08:46 posle podne »

Mišići rotatori ramena su glavni stabilizatori ramenog zgloba pri pokretima ruke u ramenu. Rotatori centralizuju položaj glave ramene kosti i stabilizuju rame pri pokretima. TakoĂ°e, važan je i pravilan skapulohumeralni ritam – usklaĂ°enost pokreta lopatice i ruke. Ruka je pripojena na telo preko lopatice i pokreti ruke u ramenu su pravilni jedino ako je pravilan skapulohumeralni ritam. Pri pokretima ruke, pokreti lopatice treba da prate pokrete ruke, kako bi položaj ramena i pokreti ramena bili pravilni. Da bi se to obezbedilo, važna je i stabilnost lopatice. Sve ovo obezbeĂ°uju mišići ramenog pojasa (rotatori, deltoid, trapezius, subskapularis, seratus, romboidni mišić, latisimus...). Pravilnim radom rotatori ramena imaju ulogu u sprečavanju impingementa, iščašenja i nestabilnosti pri pokretima ramena. Kada nema poremećaja u funkciji rotatora ramena, ovi mišići su presudni u pravilnom klizanju ruke pri pokretima u svim pravcima u zglobu ramena.
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/impingement-uzrok-bola-u-ramenu.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #47 poslato: April 06, 2016, 12:02:47 posle podne »

možete uzeti i nešto od preparata za oporavak zglobova (glukozamin, msm, kolagen, hijaluronska kis...)
- Arthro guard http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova/BI838-Arthro-Guard.html
ili
- http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova/LB529-Elasti-Joint.html
ili
- Joint MD
.....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #46 poslato: April 06, 2016, 11:19:55 pre podne »

da li postoje bolovi u miru?
bolovi pri pokretu?
da li ima bolova na dodir u nekom delu?
da li ima bolova noću?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #45 poslato: April 06, 2016, 11:18:51 pre podne »

kolika je pokretljivost ruke u ramenu?
- podizanje ruke iznad glave 180 stepeni ili...?
- ruka iza glave?
- ruka iza ledja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #44 poslato: April 06, 2016, 11:17:54 pre podne »

Pozdrav Biljana, drago mi je da vam je bolje  :)
da li ste išli na shockwave terapije?
da li se radili dodatna snimanja - ultrazvuk, rendgen, MRI...?
Sačuvana
Ybiljanapg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #43 poslato: Mart 23, 2016, 06:35:27 posle podne »

Da javim trenutno stanje. Nakon predloga dragog mi ortopeda da uradim operaciju, kao i  mog pocetnog soka, trazila sam i misljenje primarijusa iz bg klji dolazi kod nas i koji mi je rekao da imam malo kalcifikata i kao da sam usla u bolest  previse, da moram da jacam misice, sto sam ja i sama mogla sebi tako da sam jedva nasla ko ima shock wave kod nas i sad to radim i oni  mi isto rade pasivne vjezbe istezanja, sto mi nisu radili prvi put fizioterapeuti u novembru. Imam i simptome smrznutog ramena sto nije ni cudo jer sepunih prt mjeseci mucim sa ovim.
Ja i dalje radim vase vjezbe, one su me i zivom odrzale. Ako ima jos koja, saljite  ;D. U sustini, potpuno sam pokretna, vjezbam i setam svaki dan, ne boli me nista. Doduse, jos ne mogu ruku pozadi da stavim i nemam puni obim ali kad ne moraju da me oblace i pomazu, ja sam prezadovoljna.

Nadam se da ce ova terapija uspjeti i opet ako ima jos koja vjezba, ja ih sve radim i to ujutro i uvece i treba mi oko 50 min za sve.

Hvala jos jednom!!!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #42 poslato: Februar 25, 2016, 11:42:16 pre podne »

Razliciti su stavovi oko duzine nošenja imobilizacije, nemojte se ni sa tim opterećivati...
Radite vežbe,  idite na terapije - napredka će biti...
Javite mi kako ide...
Ako imate dodatnih pitanja ili nedoumica - pitajte...
Pozdrav  :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #41 poslato: Februar 25, 2016, 11:39:22 pre podne »

Nade ima uvek Biljana, a najveća nada je u Gospodu  :)
Ortopedi su nekad strogi - nemojte da vas to obeshrabri. Takodje skloni su operativnom resavanju problema (sto je nekada i neophodno) - ali vi se trudite, vazno je da ima napredka!
Sačuvana
Ybiljanapg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #40 poslato: Februar 20, 2016, 08:47:46 posle podne »

Ako budemjos jedna slicna poruka, to se prethodna nekako pojavila. Ove vjezbe su ok, pocela sam ih i mogu da ih radim. Prije dva dana sam bila na kontrolu kod ortopeda opet i dao mi je da pijem xepo rapid i rekao da kad posle cetiri mjeseca nisam napredovala kako treba onda necu nikad vise dostici puni obim jer nisam nosila povez preko
Ramena i ruke mjesec dana. I meka tkiva nisu dobro zarasla. Ja sam po struci revizor i analiticno sam prostidurala preporuke sa harvarda i nhs-sa, engleske drzavne bolnice i oni ne preporucuju mjesec dana, cak do sedam najvise.

Da li se slazete? Rekao mi je da nastavim fizikalnu a ja to mogu jer inace idem u privatne ordinacije na fizikalnu ali cim prekinem, vratim se na staro. Preporucuje i operaciju.

Malo sam sokirana, jer se zaista trudim ali napredak je malo bolji nego na prethodnim slikama

Mislite li da nema nade za mene? .
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: Februar 16, 2016, 05:59:53 posle podne »

Saveti za istezanje
izvodi se tako što se zauzme položaj krajnjeg obima pokreta koji dozvoljava muskulatura u odreĂ°enom zglobu i taj položaj se zadržava odreĂ°eno vreme. Istezanje se radi postepeno, nikada na cimanje, zauzima se položaj do kojeg je pokret moguć bez zatezanja. Položaj se zadržava 45-60 sekundi, zatim se produbljuje za 2-3cm i to se ponavlja nekoliko puta. Tokom statičkog istezanja potrebno je obratiti pažnju na disanje, jer je relaksacija mišića direktno povezana sa relaksacijom disanja. Važno je da se sve vežbe rade ispod grance bola. Bol je uvek signal koji refleksno dovodi do grča mišića, što onemogućava dalju relaksaciju. Statičko istezanje se izvodi sporo, a krajnji položaj se zadržava oko 45 sekundi. Prednost statičkog istezanja je minimalan rizik od povreĂ°ivanja.
Pre početka vežbi istezanja neophodo je zagrevanje. Zagrevanjem se podiže temperatura tkiva koje se isteže, povećava se prokrvljenost, elastičnost. Istezanje se izvodi postepeno. Potrebno je istegnuti sve mišiće uključene u sportsku aktivnost, kao i glavne mišiće trupa i velike grupe mišića.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: Februar 16, 2016, 05:42:24 posle podne »

ovo su vežbe statičke kontrakcije (izometrijske) za biceps > dozira se pritisak jači ili slabiji
- zadržaj je 10-15 sec, 3 ponavljanja > posle prekida vežbe radi se odmah istezanje
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #37 poslato: Februar 16, 2016, 05:02:48 posle podne »

radite ove vežbe - veći broj ponavljanja 20ak ponavljanja ( i više ako prija) 3 serije - po vežbi
(da zagrejete mišić biceps)
- posle ide istezanje za biceps > cilj je 180 stepeni u laktu...
Sačuvana
Ybiljanapg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #36 poslato: Februar 08, 2016, 08:36:32 posle podne »

I ovo
Sačuvana
Ybiljanapg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #35 poslato: Februar 08, 2016, 08:34:19 posle podne »

Ovo mi je domet
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 17 upita.