TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:55:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trener savetuje - šta raditi, a šta izbegavati  (Pročitano 1825 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #4 poslato: Decembar 14, 2015, 03:23:27 posle podne »

Trudite se da nikako ne pomesate kapsulu magnezijuma i kofeina uz poslednji obrok, kardinalna greska, do 5 ujutru zurka u glavi, nisam znao sta da radim :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Decembar 14, 2015, 03:11:02 posle podne »

I meni se desi da umem tada da sunem dosta kalorija, pa čak i ja, kao ekto, vrlo brzo primetim posledice toga čim povežem više takvih dana (najviše donji deo stomaka). Srećom pa ekto može i drastično brzo da skida kilažu pa se to brzo sredi. :D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2 poslato: Decembar 14, 2015, 01:55:55 posle podne »

Meni se ponekad desi ono zadnje:previse kalorija pred spavanje,jer ja  veceram i odmah posle vecere popijem sejk i na spavanje..... :(
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Decembar 06, 2015, 02:27:45 posle podne »

Trener savetuje - šta raditi, a šta izbegavati
Autor: Hany Rombod



Jutro

15-20 min pre kardio treninga moji klijenti uzimaju sagorevač sa 450 ml vode. U sastav sagorevača obično ulaze kofein – kako bi dao više energije, jedna ili dve vrste ekstrakta paprike – kako bi se podigla temperatura tela, i neki supresora apetita. Ukoliko ste previše osetljivi na stimulanse, možete uzimati L-karnitin, i to 2 grama po serviranju.

Pre treninga

15-20 minuta pre treninga sa tegovima uzimte neki NO reaktor, koji  će vam pojačati mišićnu pumpu i fokusiranost. Kako biste izbegli nadutost stomaka, ispijte ga sa što manje vode.

Tokom treninga

Najmanje 6 grama BCAA i 5 g glutamina. Predlažem BCAA u odnosu 2:1:1, što bi značilo 3 grama leucina, 1,5 g izoleucina i 1.5 g valina.

Posle treninga

Čim završite treninga, a pre izlaska iz teretane, ispijte whey protein izolat. Čvrst obrok bi trebalo da usledi 60-90 min kasnije, a sastoji se iz proteina, ugljenih hidrata i masti.

Pre spavanja

Pomešajte 25 g whey protein izolata, 25 g kazeina i neki izvor masti (puter od badema ili kikirikija, laneno ulje i slično). Masti će usporiti apsorpciju proteina tokom spavanja.

Ne pravite sledeće greške

Previše stimulanasa

Velika doza stimulanasa može negativno uticati na dotok krvi u mišiće. Suplementacija pre treninga mora imati pravi balans izmeĂ°u sastojaka za pumpu, energiju i izdržljivost.

Jedete dok trenirate

Bilo kakva hrana tokom treniga stvoriće nelagodnost u stomaku. Može se desiti i da se ispovraćate tokom najvećih napora.

Previše kalorija pred spavanje

Ako imate preobilan obrok i odete u krevet, vrlo brzo ćete početi da se "mastite", a uticaće negativno i na sam san. Proteinski šejkovi su danas veoma ukusni, pa možete vrlo lako da unesete preko potrebne proteine uz minimalnu količinu kalorija.


Izvor: flexonline.com

Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.127 sekundi sa 17 upita.