TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394972 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 11:05:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Krecem od 0,potrebni saveti.  (Pročitano 1513 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2015, 06:49:32 posle podne »

Da opet ponovim zlatno pravilo uspeha u radu na povećavanju mišićne mase - UZ DOVOLJNO TEŠKIH TEGOVA, SNAGA I MASA NA USTA ULAZE...  ;)

Predlažem na osnovu datih preporuka formulišeš plan ishrane koji ćemo zajedno modifikovati do maksimalnih rezultata...ali ne zaboravi, vreme je glavni faktor u ovoj priči...vreme provedeno uz sadržajan, stručno voĂ°en trening i kvalitetnu ishranu ( "suficit")...  ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #7 poslato: Decembar 18, 2015, 06:46:33 posle podne »

Jel to  neki univerzalni program za sve ili imas svog trenera koji ce ti napraviti individualni plan ?
Sačuvana
Azir
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #6 poslato: Decembar 18, 2015, 06:40:55 posle podne »

@Slavisa    Potpuno sam zdrav,radio sam kompletan lekarski ove godine,nemam povrede niti sam imao,dakle momak u celini,zdrav,prav al' mrsav.
Lekove ne pijem hvala bogu a kardio sam odradio kako mi je preporuceno.
Hvala za linkove
Sačuvana
Azir
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: Decembar 18, 2015, 06:34:24 posle podne »

Kako si trenirao ovih nedelju dana ? Da li imaš isplaniran trening za u buduće ?
Ove nedelje mi je momak koji radi a nije insturktor pokazavio sprave i vezbe jer instruktror nije tu do ponedeljka pa sam prosao sve sprave i vezbe da se upoznam.Poprilicno sam pod upalama kompletno.
U ponedeljak cu znati program
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Decembar 17, 2015, 10:49:12 posle podne »

Pozdrav i od mene...

Čuveno pravilo rada na povećanju mišićne mase, kao tvog imperativa - "dovoljno teških tegova, dovoljno hrane da isprati trenažne napore, kao i dovoljno odmora"...eat, train, sleep, repeat...  ;)

"Znanje je snaga, znanje je moć"...i po pitanju treninga i po pitanju ishrane...

Preporuke za obavezno čitanje na temu ishrane...upoznaj se sa osnovnim terminima - KNOW YOUR NUMBERS...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Korisna alatka po pitanju nutritivne vrednosti namirnica( za svaku namirnicu, do detalja, od proteina, hidrata, masti, vlakana, do vitamina i minerala)... http://nutritiondata.self.com/

Inače neki zdravstveni problem? Povreda? Piješ neke lekove?

Da li si u skorije vreme odradio lab. pregled krvi i urina? Ekg? Funkcionalna dijagnostika?

Po pitanju treninga i logike istog...kao i bazične suplementacije... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/kako-da-poveate-miinu-masu.html

Dovoljno proteina visoke biološke vrednosti, dobro tempiranje unosa i količine složenih i prostih hidrata, zdravih masti( sa akcentom na esencijalne omega-3)...i vreme...istrajnost u započetom...  ;)

Radiš li kardio?
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2015, 10:53:08 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #3 poslato: Decembar 17, 2015, 10:39:20 posle podne »

Kako si trenirao ovih nedelju dana ? Da li imaš isplaniran trening za u buduće ?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2015, 10:06:41 posle podne »

Pozdrav sugradjanine :)

Nije najpametnie fokusirati se samo na dve misicne partije, moras da jacas celu muskulaturu i da vezbanjem svih partija izbegnes disbalans.

Dalje, postavi ovde neki svoj dnevni meni, mozda ima nekih gresaka pa da zajedno ispravimo :)

Ako mene pitas ti trebas da dobijas na misicnoj masi, ali jako je bitno da ti sam sa sobom odlucis sta ces, jer ako sebi ne postavimo cilj onda nemamo ni plan, a ako nemamo plan onda smo u mraku.
Sačuvana
Azir
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2015, 09:58:50 posle podne »

Pozz dobri ljudi,iz BG-a sam i dolazim u miru.Pre nedelju dana sam krenuo u teretanu pa bi me zanimalo da cujem par saveta.

Imam 28 god i tezina mi citavog zivota varira izmedju 65 i 69,nikad manje nikad vise.
Hrana nije problem,jedem redovno,vrlo bogato a jako retko u fast food-ovima,mozda 1-2 mesecno da me mine zelja.Voce povrce,kako-kad posno,riba 1 nedeljno obavezno itd.

E sad,ne zelim da izgledam kao volina ili neki ekstremno muskulaturan lik vec focus mi je na ramenima i ledjima jer toga nemam,grudi mi nisu prioritet takodje kao ni trbusnjaci i ruke.
Radicu svaki deo tela kao i sav normalan svet,ali dal' je ok da se fokusiram najvise na te dve opcije 2x nedeljno ili vise?
Kad i sta da koristim od suplemenata,da li da dobijem malo na masi ili da ne dobijam?Svaki savet je dobrodosao.Ostavicu vam i sliku pa mozda vam pomogne u proceni.Hvala

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.