TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 02:19:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brazilska Dziju Dzica ili Luta Livre?!  (Pročitano 1773 puta)
Aleksandar Terzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


Profesionalni MMA borac

« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2018, 09:22:47 posle podne »

Grappling do smrti :)
Sačuvana
" Nepobedivost leži u odbrani. Mogućnost pobede leži u napadu. " - Sun Tzu
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2017, 07:31:07 posle podne »

Dva sporta ili jedan,stvari koje razdvajaju i priblizavaju ove sportske discipline?!

NEKI Bjj i Luta Livre borci govore svako za svoj sport da je bolji,tezi,potrebniji,zanimljiviji...u svakom slucaju hvale svoj sport dok drugi na neki nacin ni ne priznaju. To je naravno glupost,ko god misli tako gresi! Bjj i Luta Livre se razlikuju samo po opremi i nekim sitnim pravilima oko poluga,a ostalo ako mene pitate i vecinu drugih boraca slozicemo se da su to ista dva sporta,ali u isto vreme i razlicita. Sto je i lepota ova dva sporta! Ako nekome odgovara sporija i manje pokretljiva disciplina to je svakako Bjj,a sa druge strane ako neko voli explozivnu i brzu "igru" to je Luta Livre. Ja jednako volim i radim obe discipline jer su po meni obe jednako potrebne za MMA koj mi je i prioritet,a sto se tice koja je disciplina bolja i zanimljivija to je opet individualna stvar za svakog coveka. Imam periode kada ne izlazim iz kimona,a opet ima perioda kada ne mogu da ga obucem...ali se trudim da na svakom takmicenju budem prisutan bilo GI ili NO-Gi i nikad ne razdvajam i ne pravim razliku kao neki borci. Razlika u pravilima su jako sitne...u Bjj nije dozvoljeno par poluga (heel hook-poluga na koleno,poluga na skocni zglob,poluga na kicmu i neck crack) dok u Luta Livre je sve dozvoljeno. Ali opet pravila se menjaju i do organizatora turnira pogotovo na nasim prostorima,retko ko se pridrzava pravilnika po IBJJF-u. Ovo je u svakom slucaju jako siroka tema i volo bih sa vama da polemisem o tome jer me zanimaju i vasa misljenja :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 19 upita.