TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 02:47:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pakleni trening ramena - Motivacioni Video  (Pročitano 3702 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #22 poslato: Decembar 26, 2015, 03:17:19 posle podne »

Ragnaroksu27 je opisao ovo bas na nacin na koji sam i ja video sve ovo. Ali ono sto je meni pozitivno u ovoj prici je kao sto je napisao tvoja vaspitanost i kultura izrazavanja. To je ono sto stvarno cenim,samo bih ti predlozio da se malo dublje upustis u ovu pricu i edukujes pre nego sto nastavis sa savetovanjem drugih ljudi jer ovako delujes dosta neozbiljno.

Pored raznih strucnih literatura i na ovom forumu mozes da dobijes dosta korisnih informacija i da ti kroz neke stvari prenesmo neka svoja iskustva.
Sačuvana
StefanTosic
Gost
« Odgovor #21 poslato: Decembar 26, 2015, 01:11:45 posle podne »

Haha naravno da na njega mislim :D He's got that Kali Muscle form...
Sačuvana
StefanTosic
Gost
« Odgovor #20 poslato: Decembar 26, 2015, 12:54:27 posle podne »

A i ti si naso da pricas Dzej Katlere na youtube-u radis t'bar rows ocajno :D
Sačuvana
StefanTosic
Gost
« Odgovor #19 poslato: Decembar 26, 2015, 12:50:53 posle podne »

Ne opterecujem se uopste toliko kalorijama :D Pa tako nesto otprilike :D
Hvala ti ! Znam naravno,imam jos mnogo toga da naucim i svakog dana ucim nesto novo,ipak niko ne zna sve,pogotovo o vezbanju jer nije egzaktna nauka i svako je razliciti i nesto sto bi moglo da upali kod nekog moze da uradi skroz suprotno kod druge osobe.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Decembar 26, 2015, 12:45:35 posle podne »

Manje se opterecuj kalorijama...koliko ti kalorija ide na koji makros?  Od TDEE imas oko 50% kalorija na hidrate, 35% na proteine i 15% na masti...?

Sve u svemu, lepo je to sto imas stav, uporan si, ali cini mi se da ti treba jos malo ucenja o nekim stvarima...dakle, dovoljno edukuj sebe da bi edukovao druge...

Drzi se ciljanog unosa makrosa...kako jedan nas forumas inace po struci lekar rece - "nase telo nije ves masina"...da bi njegove potrebe za energijom gledali samo kroz suficit, deficit ili "odrzavanje"...jer je stepen konverzije "hrane u energiju" relativan proces, a ne tako egzaktan...zavisi od "kvaliteta varenja", brzine metabolizma i sl.

Sačuvana
StefanTosic
Gost
« Odgovor #17 poslato: Decembar 26, 2015, 10:57:52 pre podne »

Tako otprilike i radim,konzumiram i masti i onda do 2700 kalorija sve ugljeni hidrati,naravno da nije :D
Sačuvana
pocetnik619
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186

« Odgovor #16 poslato: Decembar 26, 2015, 08:26:09 pre podne »

Ne merim makronutrijente,gledam da unesem od 150-200 gr proteina dnevno a ostalo mi se uklopi u tih 2700 kalorija koje trenutno konzumiram.A sto se tice primera obroka ne mogu konkretno da ti kazem jer nemam ucestale obroke,iz dana u dan se razlikuju,i ne merim gramazu vec otprilike znam koliko iznosi 2700 kalorija paprema tome odokativno upravljam i za mene radi odlicno,al to zahteva poznavanje sopstvenog tela i opste znanje o tome koliko neke svakodnevne namirnice koje konzumiras imaju kalorija :)
Preporuka proteine uvek drzi na 2g/kg masti od 0.6-0.8 a sa hidratima se igraj zavisno od cilja ,nije isto 2700 kalorija iz clean ishrane i iz junka :)
Sačuvana
StefanTosic
Gost
« Odgovor #15 poslato: Decembar 26, 2015, 05:23:40 pre podne »

Ne merim makronutrijente,gledam da unesem od 150-200 gr proteina dnevno a ostalo mi se uklopi u tih 2700 kalorija koje trenutno konzumiram.A sto se tice primera obroka ne mogu konkretno da ti kazem jer nemam ucestale obroke,iz dana u dan se razlikuju,i ne merim gramazu vec otprilike znam koliko iznosi 2700 kalorija paprema tome odokativno upravljam i za mene radi odlicno,al to zahteva poznavanje sopstvenog tela i opste znanje o tome koliko neke svakodnevne namirnice koje konzumiras imaju kalorija :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Decembar 26, 2015, 02:24:47 pre podne »



Ishrana mi je uglavnom "clean" sto bi rekli,jedem voce,povrce,zitarice a od mesa i proizvoda zivotinjskog porekla belo pilece,razne vrste ribe,jaja i mleko.Trenutno sam na definiciji i u kalorijskom sam deficitu od oko 500 kalorija i konzumiram otprilike 2700 kalorija dnevno.Visok sam 190 cm a tezak 94 kg i po mojoj proceni nekih 11,12% bodyfata sto nije lose s obzirom da sam skoro zavrsio bulk.

Ovo je nesto uktratko o meni i mom zivotu bodibibera.Ako neko ima neko pitanje da mi postavi slobodno neka pita :D

He, he...lepo zvuči...ali koliko imaš proteina, hidrata, masti na dnevnom nivou? U prvom planu su ti "slepe kalorije"? Ili ciljani unos makrosa?

Kako ti izgleda dnevni meni onako po obrocima, sa okvirnim količinom (gramažom) namirnica po obroku?
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2015, 02:26:42 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
StefanTosic
Gost
« Odgovor #13 poslato: Decembar 26, 2015, 01:08:46 pre podne »

Najvise stvari sam naucio gledanjem klipova sa youtube-a raznih fitness i bodybuilding kanala i citajuci razne stvari o vezbanju sa foruma,sajtova itd i uvek sam proveravao od strane vise izvora da li je to sto cujem sa nekih klipova na youtube'u istina.A sto se tice detaljnih treninga,na mom kanalu ima preko 20 klipova detaljnih treninga,chest day,back day,push routine,full body workout,biceps and triceps workout,chest and triceps workout itd...A ako je klip motivacioni kao ovaj,detaljan trening napisem u opisu klipa :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #12 poslato: Decembar 25, 2015, 11:16:54 posle podne »

Odakle si prikupljao informacije o trening i odakle si učio pravilno izvoĂ°enje vežbi ?
Jel bi mogao da nam napišeš kako otprilike izgleda jedna "radna" nedelja po pitanju treninga, izbor i redosled vežbi i broj serija i ponavljanja na treningu :)
Sačuvana
StefanTosic
Gost
« Odgovor #11 poslato: Decembar 25, 2015, 09:38:04 posle podne »

Ovako,Imam 18 godina,rodjen sam 24 novembra i treniram od svoje petnaeste godine,tacnije 2 godine i 4 meseca.Poceo sam da treniram samo zbog izgleda ali nakon veoma kratkog vremena sam pronasao sebe i primetio da se ne menjam samo fizicki vec i psihicki.Poceo sam da razmisljam pozitivnije,dobio sam neverovatno samopouzdanje koje i dan danas nadogradjujejm,i sto je meni bilo najvaznije steko sam radnu disciplinu.

Sto se tice mog treninga trenutno radim split: push,pull,leg day i onda opet push i pull day,tacnije
 ponedeljak: edja biceps
 utorak: grudi,ramena i triceps
 sreda: noge
 cetvrtak: pauza
 petak: ledja i biceps
 subota: grudi,ramena i triceps
 nedelja: pauza

Ovaj tip treninga do sad meni najvise odgovara sto ne znaci da ce nekom drugom isto pasovati.Noge radim jednom nedeljno zbog toga sto u suprotnom imam neverovatnih problema da obucem farmerke :D Inace obozavam leg day!

Ishrana mi je uglavnom "clean" sto bi rekli,jedem voce,povrce,zitarice a od mesa i proizvoda zivotinjskog porekla belo pilece,razne vrste ribe,jaja i mleko.Trenutno sam na definiciji i u kalorijskom sam deficitu od oko 500 kalorija i konzumiram otprilike 2700 kalorija dnevno.Visok sam 190 cm a tezak 94 kg i po mojoj proceni nekih 11,12% bodyfata sto nije lose s obzirom da sam skoro zavrsio bulk.

Ovo je nesto uktratko o meni i mom zivotu bodibibera.Ako neko ima neko pitanje da mi postavi slobodno neka pita :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #10 poslato: Decembar 25, 2015, 08:37:17 posle podne »

Mozes i ovde :)
Sačuvana
StefanTosic
Gost
« Odgovor #9 poslato: Decembar 25, 2015, 08:34:55 posle podne »

Hocu naravno,trenutno sam u teretani ali cu da napisem kad se vratim.Da napisem na ovom postu ili posebno?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #8 poslato: Decembar 25, 2015, 08:33:05 posle podne »

Zasto nam ne napises nesto vise o sebi, svojoj ishrani i nacinu treniranja.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.127 sekundi sa 18 upita.