TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:31:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol tokom trcanja?  (Pročitano 3644 puta)
MrPeki96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Ako si poceo nesto da radis,zavrsi to do kraja..

« Odgovor #9 poslato: Decembar 29, 2015, 07:33:10 posle podne »

Eh, Mr Peki nas je dao u deferencijalno-dijagnostički "košmar"...  :D

Ne znam sad koliko će glisonova kapsula biti "nadražena", tako "benigom ditenzijom zida creva"...ali sve u svemu, pitajmo i Mr Pekija koliko pre odlaska na trčanje obeduje i kako izgleda taj obrok( obilan? ) pre trčanja...ili možda trči posle "treninga sa tegovima"?

Inače Mr Peki, ajmo malo da opišemo taj bol? Oštar, tup bol? Širi se ili je lokalizovan u jednoj tački? Možeš li da ga tačno lociraš? Kolika je "zona bola"? Veličine jagodice prsta...ili...? Pristutan je i u stanju mirovanja ili samo "kad se dobro zadišeš"? Kad staneš, odmoriš malo, "usporiš disanje" on prestane?

Da li se to ranije javljalo ili prvi puta sada...i npr. dok treniraš u teretani?
Samo se javlja na tom mestu gde sam oznacio,pojavi se tokom trcanja i nestane,malo masiram to mesto kada stanem. Kada sam bio decak isto mi se javljalo na tom istom mestu. Istrcim 1 ili 2 kruga laganog trcanja i pocne da me boli na tom mestu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Decembar 27, 2015, 11:48:49 posle podne »

A da li bio ljubazan da odgovoriš na postavljena pitanja?  ;)
Sačuvana
MrPeki96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Ako si poceo nesto da radis,zavrsi to do kraja..

« Odgovor #7 poslato: Decembar 27, 2015, 10:24:31 posle podne »

Evo ovde
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Decembar 27, 2015, 04:07:44 posle podne »

Eh, Mr Peki nas je dao u deferencijalno-dijagnostički "košmar"...  :D

Ne znam sad koliko će glisonova kapsula biti "nadražena", tako "benigom ditenzijom zida creva"...ali sve u svemu, pitajmo i Mr Pekija koliko pre odlaska na trčanje obeduje i kako izgleda taj obrok( obilan? ) pre trčanja...ili možda trči posle "treninga sa tegovima"?

Inače Mr Peki, ajmo malo da opišemo taj bol? Oštar, tup bol? Širi se ili je lokalizovan u jednoj tački? Možeš li da ga tačno lociraš? Kolika je "zona bola"? Veličine jagodice prsta...ili...? Pristutan je i u stanju mirovanja ili samo "kad se dobro zadišeš"? Kad staneš, odmoriš malo, "usporiš disanje" on prestane?

Da li se to ranije javljalo ili prvi puta sada...i npr. dok treniraš u teretani?
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2015, 09:55:09 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
MrPeki96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Ako si poceo nesto da radis,zavrsi to do kraja..

« Odgovor #5 poslato: Decembar 27, 2015, 09:37:56 pre podne »

E pa da kazem za grudni kos desni mi je malo uvucen. Ekg sam radio on je dobar. Nedozvoljena sredstva i suplemente nisam pio.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Decembar 27, 2015, 02:15:55 pre podne »

Slažem se sa svim izrečenim...ali nekada uzrok može biti još banalniji...poput spazma (grčenja) meĂ°urebarnih mišića...neki to interpretiraju i kao znake "neutreniranosti", čak i kao "upalu" meĂ°urebranih mišića...

Tako da bi se moje pitanje Mr Pekiju odnosilo i na to da li je skoro krenuo sa trčanjem ili...?

Kao uzrok se može navesti i kostohondritis - zapaljenje hrskavice izmeĂ°u rebara. Bol je tipično lokalizovan u sredini grudnog koša, uz povremeni tupi i oštri bol koji se pojačava sa dubokim udahom, pokretom i pritiskom.

Vredan pomena je i hiperventilacioni sindrom – duboko, ubrzano disanje (često kao probadanje u grudima, gušenje, trnjenje u ekstremitetima i oko usta)...mada je specifičan za neurotska ispoljavanja...

Da li je Mr Peki skorije odradio i ekg? Neka povreda grudnog koša? Neki lekovi? Suplementi? Nedozvoljena sredstva? "Deformitet kičme"?
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #3 poslato: Decembar 26, 2015, 09:38:41 posle podne »

Pozdrav svima. Kada trcim,javi mi se bol sa desne strane,kod rebara.Nzm sta je to,i sta da uradim da to prestane?

prvo pre trčanja oladi sa preobimnom ili čvrstom hranom. Zatežeš ovojnice unutrašnjih organa punim i teškim crevima.
Sad sam provalio zasto mi se to javlja, hvala Rangar, juce mi se javilo ono jeo sam posle treninga i zurio kod ortaka i kad me priteglo bukvalno sam hodao kao ranjenik stegao rukama ko da sam isecen.
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2015, 11:17:53 posle podne od strane leevu » Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #2 poslato: Decembar 26, 2015, 05:47:03 posle podne »

Ako mislimo na isto, narodski receno je ,,bodac''
Prema nekim teorijama, to znaci da nisi dovoljno u kondiciji i kad poboljas kondiciju bol ce prestati
Kad god mi se to javljalo, ja ili sam usporio, ili sam stao da odmorim...
Sačuvana
MrPeki96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Ako si poceo nesto da radis,zavrsi to do kraja..

« Odgovor #1 poslato: Decembar 26, 2015, 05:42:13 posle podne »

Pozdrav svima. Kada trcim,javi mi se bol sa desne strane,kod rebara.Nzm sta je to,i sta da uradim da to prestane?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 19 upita.