TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 04:51:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 10 stvari sa kojima se suočava svaki vežbač  (Pročitano 6717 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2016, 04:02:11 posle podne »

Hahhaha Zaista, koliko puta sam  to čuo.  :D
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2016, 03:52:45 posle podne »

Ovaj deo za obrok 3 i 4 je tačan. Ne mogu ljudima da objasnim da nemam užinu, nemam ručak. Imam obroke. I da, u svakom mogu da jedem sve. "Jao ja ne mogu meso tako rano, mene meso podseća na ručak. Opet jedeš? A to sada ti je užina, a?"
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2016, 03:51:55 posle podne »

Pisan je u šaljivom stilu, što mi se dopada, ali ima istine. I ja se pronalazim u više stavki.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2016, 03:36:12 posle podne »

Ovo mi je smesno dok citam,kao da je tekst pisao gym baja ili neki njegov iskompleksirani i nabedjeni drug :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2016, 03:04:30 posle podne »

10 stvari sa kojima se suočava svaki vežbač


1. Stalno uporeĂ°ivanje sa drugim vežbačima

Počelo je od trenutka kada ste prvi put ušli u teretanu i, nažalost, dragi prijatelji, neće nikada prestati. Možda ćete naučiti da kontrolišete taj deo pa ćete malo manje da gledate druge, ali nikada nećete moći potpuno da prestanete da merkate vežbače pored vas. "Ah, sigurno je na hemiji. Lako je njemu." Vežbač se najbolje oseća kada je u društvu onih koji izgledaju slabije od njega.

2. Pronaći pantalone po meri


Da vam uštedim vreme i kažem vam da nikada nećete moći da naĂ°ete savršene pantalone u H&M, C&A i sličnim mestima. Tekstilna industrija ne razmišlja nešto o tome kako čučanj utiče na ljudsko telo. Super je imati zadnjicu bolju od polovine devojaka i struk od 70 cm, uz velike butine, ali zaboravite na udobnost u nošenju pantalona. Ako ne želite da sve pantalone nosite kod krojača, pomirite se sa tim da će vam nogavice zaustavljati cirkulaciju ili se vratite modi 90-ih.

3. Mnogi vas na prvu smatraju kretenom

"Gle onog kretena, sigurno kupuje majice na dečijem odeljenju."

Možda izgleda tako, ali je verovatnije da ste se 15-20 min ranije "ubili" na treningu, radili superserije bicepsa i tricepsa, pa majica puca na vama.

No, ostatku sveta verovatno izgledate kao kreten. Jedna od najgorih stvari sa kojom ćete se suočavati ako odlučite da postanete veliki. Naravno, tu i tamo postoje vežbači koji na loš način prezentuju ovaj svet, ali bilderi su uglavnom ljudi kao svi ostali. Ok, možda su samo zavisni od pumpe i dizanja tegova.


4. Telesna dismorfija (uprkos tome što izgledate bolje od  90% sveta)

"Dolaziš večeras na žurku na bazenu?"
 
Odmah počinjete da se preznojavate i pitate se što vas nisu zvali 5-6 nedelja ranije, a ne sada kada ste počeli da radite masu.

Budimo iskreni – koliko god da dobro izgledate drugima, nikada nećete tako dobro izgledati sami sebi. Izgledate bolje od većine ljudi oko vas, ali se bojite da ostanete bez majice samo zato što vam trbušnjaci nisu tako izraženi kao ranije.


5. Zavisnost od suplementacije pre treninga

Počelo je od besplatnog testera proteina ili tako što vam je ortak dao jednu mericu, a danas koristite čitavu paletu suplemenata i tako će biti dokle god trenirate. Kofein, beta alanin, citrulin, kreatin... Svakodnevno, kao fanatik mućkate sve to i odjurite na trening s namerom da napravite novi rekord na benču. Svi znamo da je potrebno praviti pauze od stimulanasa, ali da li ih pravimo? Naravno da ne, pumpa i rekordi su bitniji.

6. Ljudi vas pitaju da im pomognete oko nošenja nameštaja

Možda i najveća "mana" u svetu vežbača. Tretiraju vas kao dežurnog nosača i pomagača za sve fizičke poslove.

7. Biti švorc

Sigurno ste makar jednom bili švorc. Mora se uneti mnogo hrane i suplemenata, a gde su ostali računi... Koliko puta ste sebi rekli "nema više piletine ovog meseca" i kliknuli na "dodaj u korpu" na sajtu BB.com? Kvalitetno meso nije jeftino, a ni kvalitetan protein, pa ste verovatno odavno postali prekaljeni vuk u pronalaženju popusta po marketima i mesarama.

8. "Smem li da pipnem mišiće?"


Koliko puta ste to čuli od devojaka? E, to je već nešto za šta svaki vežbač živi, barem rekreativni. Ako je teretana trening, onda pipanje mišića predstavlja Svetsko prvenstvo. Naravno, tu je i lična motivacija da budete veliki i snažni, ali malo je stvari boljih od onih kada vas cica zamoli da stegnete biceps i obavije ručice oko njega. "Uh, baš je tvrd."

9. Smatraju vas nezgodnim tipom

Da se ne lažemo – to što imate mišiće ne znači da umete da se tučete. Ipak, dobar je osećaj kada svi pretpostavljaju da umete. "Ma naravno, borio sam se toliko puta..." a u sebi nastavite "... da izvučem poslednjih par ponavljanja". To je dodatna prednost kada ste veliki. Retko ko će poželeti da vas izazove na tuču. Pustimo ih da žive u ubeĂ°enju da smo nezgodni.

10. Potpuno drugačiji pogled na hranu


Nakon više godina vežbanja i bavljenja ishranom, u tanjiru vidim brojeve, a ne hranu. Kada izaĂ°em negde da jedem i serviraju mi hranu, osećam se kao "Kišni čovek" (Rain Man). Ljudi vas pitaju šta ste ručali, a vi ih pogledate glupavo i uzvratite pitanjem – "misliš, obrok 3  ili 4?" Ne jedete kao normalno ljudsko biće, hvala Bogu za to, jer je većina "normalnih" ljudi gojazno. Zato nastavite da se bavite ovim brojevima u vašoj glavi. Znamo da ne možete da prestanete s tim čak i da hoćete.


Izvor: spotmebro.com
Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 17 upita.