TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 05:08:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Aquabik-aerobik u vodi  (Pročitano 8704 puta)
bosko97
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 166


« Odgovor #11 poslato: Novembar 21, 2008, 09:59:09 posle podne »

Ako ne volite teretanu i aerobik,a obozavate vodu-sada je pravo vreme da odete u neki centar i prikljucite se zabavnim casovima Aqvabica!Jedno je sigurno-bolje cete se osecati!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Novembar 16, 2008, 10:03:50 posle podne »

uz to većina njudi se dobro oseća u vodi...
i super je za zglobove
Sačuvana
bosko97
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 166


« Odgovor #9 poslato: Novembar 16, 2008, 08:07:54 posle podne »

Aqvabik(Hidrobic)je sve popularniji oblik vezbanja i rekreacije za zene,decu(i muskarce!).Olican je jer ga mogu vezbati i oni koji imaju problema sa kicmom i trudnice.To su posebno kreirane vezbe koje se izvode u vodi tj.ivicu bazena i po sredini.Dok je instruktor na obali vidljiv vezbacima i objasnjava pokrete i disanje.Ove vezbe su pogodne za svaki uzrast,zane koje zele da se oslobode viska masnih naslaga,zategnu misice i oblikuju svoje telo.Efekat je isti kao kod aerobika.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #8 poslato: April 22, 2008, 07:31:27 posle podne »

ja sam isla davno na to..kod nas na spensu vec godinama drze Buba i Nale (dva dobra instruktora)- jeste dobro ali mislim da je vise za zene ili one sa povredama..ako se radi o vodi-plivanje je zakon :)

Jeste vise za tu populaciju ali kazem ti ja sam tamo pokupila neke pokrete i slicno pa sama forsiram sebe koliko vec hocu i mogu.A i kazem vec cak i dok sam neobavezno u vodi i ono kao cooliram,ipak odradim nesto od toga i telo ti ipak reaguje sto nikako nije zanemarljivo.

A o plivanju da i ne komentarisemo,extra stvar to je vec poznato ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: April 21, 2008, 08:59:48 posle podne »

Izvini Monika nisam obratila paznju da si vec pisala o tome.



ma kakvo izvinjavanje, samo se dopunjujemo ;)


sad ste me naterale da mislim o bazenu... mozda cak vec sutra... mmm
Sačuvana
Sporty Girl
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 289

« Odgovor #6 poslato: April 21, 2008, 08:43:16 posle podne »

Znam jos dok sam plivanje trenirala u Ns-u, u to vreme se nekako poklapao termin za tete koje su ishle na Aquabik. Secam se da su se stalno nesto bacakale u malom bazenu. :D :D
Sačuvana
Κάπου ανάμεσα στ 'αστέρια : )
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #5 poslato: April 21, 2008, 08:16:00 posle podne »

ja sam isla davno na to..kod nas na spensu vec godinama drze Buba i Nale (dva dobra instruktora)- jeste dobro ali mislim da je vise za zene ili one sa povredama..ako se radi o vodi-plivanje je zakon :)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #4 poslato: April 21, 2008, 04:41:57 posle podne »

Izvini Monika nisam obratila paznju da si vec pisala o tome.
Ali kako se blizi leto ja se toliko radujem svakoj vrsti vode da je to neverovatno.A i moram priznati da sam jos davno shvatila da voda zaista prosto "vaja" nase telo zato sto se i nakon letovanja koje traje samo nekih 10-15 dana uvek vratim cak i primetno "zategnutija" (verujem da se to i vama desava),iako je tamo maximalno isforsirana ona zabranjena hrana tipa palacinke,mini krofnice i sl. ::)
Tako da je meni voda zaista zakon i jedan od favorita ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: April 20, 2008, 09:55:40 posle podne »


definitivno nista ne moze da zameni vodu :)

http://forum.pansport.rs/index.php?topic=21165.0   slicna tema koju sam postavila davno...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: April 20, 2008, 09:05:45 posle podne »

deo koji se meni dopada je što se u ovoj vrsti aerobika ne opterećuju zglobovi... a otpor je prirodan...
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #1 poslato: April 20, 2008, 05:45:44 posle podne »


   Iako nisam bas pristalica grupnih treninga ovaj vid rekreacije mi je zaista privlacan.

   Na ovim treninzima su zastupljene vezbe koje ce pomoci u poboljsanju kondicije i topljenju viska masnoca,zatim zatezanju tela i na kraju vezbe istezanja koje daju pozeljnu gipkost i deluju opustajuce.

   Akvabik je odlicna rekreacija za osobe kojima je doktor preporucio laganu fizicku aktivnost (npr. zbog problema sa kicmom,gojaznoscu,povisenim holesterolom,dijabetesom,astmom).Takodje je dobar za decu u razvoju,mladje devojke ali i sredovecne zene.

  Prednosti vezbanja u vodi:

- Posto otpor vode smanjuje tezinu tela i oslobadja pritisak na zglobovima manje su mogucnost za povrede.Takodje se mogu bas iz tih razloga preporuciti i osobama koje imaju preterani broj kilograma,jer ce ovo za njih biti neka pristupacna varijanta i prava stvar makar za pocetak
-Osnovni izvor energije za vezbanje u vodi su upravo masti a tokom ovih treninga se aktivira celokupna muskulatura.Tako da to vec dosta ide u prilog sto se tice "vajanja i oblikovanja" vaseg tela
- Ako je neko osetljiv na svoj izgled i stidi se svog izgleda,obzirom da ce vezbati pod vodom manje ce biti opterecen time
- Velika je prednost vezbanja na otvorenom
- Poznato je da voda pozitivno deluje na psihu i opustanje i resavanje napetosti,tako da ce ona pored dobrog dejstva na fizicku spremnost i osloboditi vas suvisnih masti takodje ce i psiholoski rasteretiti vas organizam
- Na kraju i sami znamo i upuceni smo u to koliko voda i vezbanje u vodi uspesno deluju na odklanjanje celulita (naravno uz sve ostalo sto je potrebno znaci adekvatna ishrana i ostalo)
- I na kraju ovog treninga necete brinuti o tome da li se osecate na znoj ;)

  Sve sto vam za akvabik od opreme  treba jeste: papuce,kupaci kostim,peskir i malo energije i dobre volje :)

   Na ovu vrstu aktivnosti me je uputila drugarica koja u nasem gradu vodi ove treninge,mada ja uvek kad sam u vodi radim i koristim dosta pokreta cak i kad na ivici bazena caskam sa nekim ne uspevam da mirujem.Ali me je ona ipak uputila i pokazala mi vezbe koje izoluju i aktiviraju delove tela po partijama (noge,trbuh,ruke,ramena...),tako da to moje "mlataranje" po vodi sada ima i pravog smisla ::) .

  Sve u svemu leto je blizu i meni se akvabik zaista cini kao idealna sportska aktivnost
  Iz licnog iskustva bih ga preporucila u kombinaciji sa teretanom u letnjem periodu umesto klasicnih kardio treninga,za one koje su ambicioznije i aktivnije vezbacice,daje zaista primetne rezultate ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 18 upita.