TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 04:00:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ručnog zgloba ulnarni okrajak  (Pročitano 841 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 16, 2017, 09:44:28 pre podne »

Pozdrav

Da li se stanje popravilo?
Pridrzavas li se saveta?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2017, 06:47:09 posle podne »

Razumem sve...ali, ako se ne sanira na vreme, znaš i sam, veći problemi kasnije...povreda se vraća i sve teže sanira...

https://youtu.be/CLjtSyuE11I
https://youtu.be/VfUWMJuEPig
Sačuvana
odisej
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2017, 04:39:53 posle podne »

Hvala na savetima.

Tokom dizanja tegova zglob ručja me ne boli uopšte kao ni posle treninga. Bol mi se javlja samo posle badmintona i  to kada vršim pokrete pronacije i supinacije podlakta . Pošto sam trener u klubu...i radim sa decom...jaaaako mi je teško da ne koristim reket za rad.

Probaću da nastavim sa ledom...bandažama i da smanjim badminton igru.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2017, 02:49:43 posle podne »

Probaj i da radis "osmicu" u zglobu sake, dok blago drzis stisnutu lopticu za tenis. Probaj 2-3 puta na dan po par minuta i na taj nacin metabolizam zgloba bice aktivniji.Nemoj raditi par dana teska vucenja, veslanje, DL i slicno jer to isteze tetive  dodatno, a nije ti povreda sanirana. Probaj da naslonis sundjer na zid, i da pesnicom blago, sa 10% snage, lagano "guras zid". Isto to radi kada i lopticu. To su neke sitne vezbice koje mogu doprineti oporavku, ali kao sto je doktorka rekla nista heavy aktivnosti neko vreme, uz predlog koji ti je dala.
Verujem da svakom HC vezbacu smanjivanje tempa rada tesko padne, ali moramo nekada zbog zdravlja :)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Septembar 27, 2017, 12:34:13 posle podne »

Usled prenaprezanja i ponavljanih radnji upala tetiva najverovatnije.

Izbegavaj intenzivne treninge i pokrete kojima prouzrokuješ bol...daješ vremena da se upala sanira

- zagrevanje pre i istezanje nakon trenonga
- lediranje nakon treninga
- bandaža ručja pre treninga...
Sačuvana
odisej
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2017, 08:29:16 pre podne »

Dobar dan,

Muči me još jedna povreda ovih dana... Naime od 01. avgusta 2017. imam bolove u predelu ručnog zgloba tačnije ulnarni okrajak i vrh Ulne.

Tačno znam dan kada je povreda nastala ALI nisam siguran od koje aktivnosti.

Taj dan sam nakon malo duže pauze, prepodne na treningu izbacio učenicima veliki broj loptica ( fidovanje - trener stoji i udara veliki broj loptica reketom ) . Pokret ( u suštini) kojim se to radi je, kruženje zglobom ručja na spolja.
   
A popodne smo bili na pokaznom treningu Capoere i radio sam mnogo premeta strance (zvezda) i stava na šakama. Mislim da je ta aktivnost doprinela povredi više nego fidovanje.

Boli me od tad ...ne prestaje.

Boli me samo kada igram badminton. Idem ovih dana i u teretanu...powerliting radim...nemam bolove od toga. Samo posle badmitnon treninga. I to me boli samo pri pokretima spoljašnje rotacije i unutrašnje rotacije podlakta tj supinacije i pronacije. Bol je i sa prednje i sa strane okrajka, više sa zadnje. Najverovatnije je problem u nekom mišiću/tetivi supinatora ili ko zna možda i pronatora..

Sve sam radio...masaža...led...Lioton...vežbe...konjski gel.... ne popušta. Poslednje što sam uzeo je ona Power ball ...pa i nju malo vrtim.

Nadam se da mi možete pomoći ...bio bih vrlo zahvalan.

Unapred hvala i sportski pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2017, 08:32:55 pre podne od strane odisej » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.