TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 01:13:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kofein posle treninga ??  (Pročitano 14105 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #38 poslato: Avgust 23, 2017, 09:37:11 posle podne »

Dobra opcija za "fokus" i buđenje bi mogla da bude i kombinacija kofeina i taurina...

U našoj ponudi imamo jako dobar suplement, po kapsuli 80 mg kofeina i oko 600 mg taurina, smatram da će biti od pomoći kad zaškripi sa treninzima... https://www.pansport.rs/povecanje-performansi/caffeine-plus-taurine?sku=1042

Tablete kofeina su malo nezgodnije za "deljenje", tako da je i sa ovog aspekta pomenuti suplement dobar izbor...

Razlika između leka i otrova je doza, isto važi za kofein...zavisnost, tolerancija i apstinencijalna kriza su nezobilazni ako se doza dobro ne titrira...ili ako uzima predugo u kontinitetu...
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2017, 09:39:31 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #37 poslato: Avgust 23, 2017, 09:12:04 posle podne »

Moram sad da zapnem. Tkd cu probati  ;D Idem u Slovacku na takmicenje pocetkom Oktobra...moram se dobro spremiti
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #36 poslato: Avgust 23, 2017, 07:09:30 posle podne »

Nema na čemu, ja sam ranije koristio bas puno kofeina čak i po 3 tablete(600mg) ali sada uzimam samo po 1  ili eventualno 2 kada su jaci treninzi u pitanju. I uzimam ga samo kada se pripremam za takmičenja dok kada treniram lagano uopšte ne koristim kako bi se očistili recepeptori.
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #35 poslato: Avgust 23, 2017, 06:54:45 posle podne »

Znam da dosta njih koristi pa sam htela da probam. Pocecu onda tako sa pola tablete. Hvala ti :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #34 poslato: Avgust 23, 2017, 06:42:19 posle podne »

Počni sa manjim dozama, mozda pola tablete dok se navikneš jer vremenom organizam razvija toleranciju na kofein pa ce ti svakako trebati vece doze za isti efekat. Kofein je osnovni suplement za nas powerliftere, ako nisi koristila kofein ranije siguran sam da ćeš osetiti dobro povećanje snage.
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #33 poslato: Avgust 23, 2017, 05:12:38 posle podne »

Potreban mi je savet  ;D
Prestala sam da pijem kafu, a pila sam je ujutru pre treninga. No reaktore pijem ponekad kada bas ne mogu da se razbudim i pokrenem, ali nisam osetila neki preterani efekat.
Zanima me, da li da pocnem da uzimam kofein u tabletama?? Jer treniram ujutru i treba mi neki 'pokretac'  :o Jednom sam popila i osecala sam se super, ali mi je srce ubrzano kucalo...da li je to normalno??
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Maj 27, 2016, 12:36:27 pre podne »

To je to...sve se u savremenom svetu svodi na zavisnost - zavisni od šećera, zavisni od kofeina, zavisni od savršenog izgleda, zavisni od suplemenata..."break the chain and be free"...dakle, mi kontrolišemo sebe, a ne "sitne zavisnosti" nas...  ;)

Kofein, legalna droga...da, da  ::)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #31 poslato: Maj 26, 2016, 10:02:48 posle podne »

Isto i ja samo sam ja morao da prestanem jer je situacija postala luda, 600 do 800mg kofeina + nekoliko merica superpumpa i ni da me dirne, onda sam shvatio da mora da prestane ta glupost. Sad samo jednom nedeljno pred neki bitan trening 200 do 400mg i to je sve.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #30 poslato: Maj 26, 2016, 09:52:09 posle podne »

GEneralno bio sam mrtav i "bez volje"
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #29 poslato: Maj 26, 2016, 06:55:16 posle podne »

Definitivno treba prestati kad 400mg nema efekta ali nije bi tako lako od 400mg preci na trening 0 kofeina.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #28 poslato: Maj 26, 2016, 05:41:09 posle podne »

MEne je kada sam pio kofein prestao da radi na preko 400mg i onda sam batalio....smanjio i kafe i sve...
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #27 poslato: Maj 26, 2016, 10:15:41 pre podne »

Mislim da treba prestati kada dve tab tj 400mg vise ne osecas,mislim bar se trudim da tako radim al nekad i povecam pa sam ceo dan nervozan ko pas :D
Sačuvana
Nenad Glisovic
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #26 poslato: April 04, 2016, 11:24:15 posle podne »

Napraviti tako da te 200 mg uvek radi kako valja.

Pauzirati kad treba i ne dozvoliti receptorima da budi prezaciceni.

Polako jer telo nije masina pa da samo sipamo u njega.
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #25 poslato: April 04, 2016, 07:46:16 posle podne »

Po meni nemoj više od 500mg kofeina da ideš ako te ne radi, ja sam jednom omašio pa se "predozirao" kofeinom i mogu ti reći da nije baš prijatan osećaj, ni najmanje. U ostalom preporučio bih ti takoĂ°e da kofein koristiš baš kad "padneš" ili kad radiš zahtevnu mišićnu partiju, telo se jako brzo navikne i receptori zasite i onda nema efekta, pauziraj lepo mesec dana od stimulansa i nanovo ako baš želiš  ;)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: April 04, 2016, 07:12:03 posle podne »

Da sve to izbegnes ne uzimaj kofein svaki dan...tj. uzimaj samo pre treninga gde ti je kick potreban...

Ako tako nastavis ode ti do 1000 mg kofeina...ako vec ides off preporuka da to traje duze bar 7-14 dana...

Na tebi je kako ces titrirati dozu, sve zavisi od redovnosti uzimanja, tj. razvoja tolerancije( osetljivost na zeljene i nezeljene efekte), cuvaj se predoziranja, usled lose procene doziranja( vec smo o tome pricali u temi)...start low, go slow...bolje poceti i sa pola tablete...

A kako si tempirao uzimanje kofeina?
« Poslednja izmena: April 04, 2016, 07:17:20 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 17 upita.