TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 10:32:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u podlakticama  (Pročitano 1537 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2016, 03:36:22 posle podne »

posle vežbi sa bučicama za podlaktice, treba obavezno da uradiš istezanje podlaktica 5min (!)
- rešenje tvog problema je jačanje podaktica sa bučicama (može i šipka kasnije) + istezanja mišića podlaktica...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Mart 07, 2016, 03:32:22 posle podne »

Vežbe za jačanje podlaktica
1. Pregibi šaka sa bučicama – sedeći, podlaktice su na butinama, šake su ispred kolena, dlan okrenut na jacanjepodlaktica_3gore, sa bučicama se rade pregibi bučicama, 3 serije 12-15 ponavljanja po svakoj seriji.
2. Opružanja šaka sa bučicama - sedeći, podlaktice su na butinama, šake su ispred kolena, dlan okrenut na dole, sa bučicama se rade opružanja, 3 serije 12-15 ponavljanja po svakoj seriji.
3. Rotacije šaka sa bučicama - sedeći, podlaktice su na butinama, šake su ispred kolena, dlan na dole okrenut, sa bučicama se rade rotacije – u pracu/suprotno kretanju kazaljke na satu, 3 serije 12-15 ponavljanja po svakoj seriji.
4. Bočni pregibi šaka sa bučicama - sedeći, podlaktice su na butinama, šake su ispred kolena,bučice su okrenute pod pravim uglom u odnosu na podlogu, sa bučicama se rade pregibi, 3 serije 12-15 ponavljanja po svakoj seriji.
Vežbe za podlaktice se mogu raditi i sa šipkom (pregibi, ekstenzije), a postoje i posebne sprave za vežbanje podlaktica. Važno je da ne zanemarite snagu mišića podlaktica - ključno za izvoĂ°enje vežbe je snaga hvata (stiska) šakom!!!
TakoĂ°e, posle vežbi za jačanje mišića podlaktice – obavezno je istezanje podlaktica: fleksora i ekstenzora (!).
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Mart 07, 2016, 03:27:55 posle podne »

Mišići podlaktice obezbuĂ°uju snažan stisak pri podizanju neke težine – bez obzira da li se radi o povlačenju ili potisku – ključno za izvoĂ°enje vežbe je snaga hvata (stiska) šakom.
Stisak šake je često i najslabija karika u lancu vežbanja u treningu sa opterećenjem i zbog toga su i česte povrede tetiva i mišića podlaktice.
Snaga stiska šake i snaga mišića podlaktice postaju važni kada se trening snage radi sa većim opterećenjima!
Pri izvoĂ°enju vežbi iz jedne ili druge grupe vežbi – važan je jak hvat šakom. Što je veće opterećenje sa kojim se radi trening – potreban je jači stisak šake (!) Snaga stiska šake – zavisi od snage mišića podlaktice.
Pri izvoĂ°enju treninga snage – sa stiskom šake se izvode pokreti pregibanja ili opružanja šake – što zavisi od vežbe koja se radi. Pri stisnutoj šaci – mišići podlaktice su kontrahovani (skraćeni su i povećan je tonus/napetost mišića). U stanju mišićne kontrakcije (snažan stisak pri hvatu šipke u treningu snage)svaki pokret šake dovodi do istezanja kontrahovanih mišića (ekscentrična kontrakcija). Snažni mišići podlaktice dobro nose težinu sa kojom opterećujemo ruke u treningu (posebno kod većih težina). Kod slabih mišića podlaktice, sila opterećenja težine sa kojom radimo dovodi do preopterećenja pripoja mišića u podlaktici lakta (gornji pripoj sa spoljašnje/unutrašnje strane lakta).
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/jaanje-podlaktica-spreite-povredu.html
Sačuvana
massive990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Mart 06, 2016, 09:52:05 pre podne »

Pozdrav. Izvinjavam se sto tek sad odgovaram.
Pa recimo da su se bolovi pojavili cim sam krenuo da vezbam proslog leta. Vezbao sam jani ranije u fazama ali nisam imao probleme koliko se secam.
U glavnom biceps sa bučicom radim sa 17-19 i 22kg. I naravno tu je bol najjaci. Sa 13kg bolucka ali nista strasno. Na skotu radim sa 20 kg i boli katastrofalno. I kada smanjim isto. U sustini kad god uhvatim sipku neku,dignem na gore odma probode i kada postam onda je najjace,i onda pustam lagano sve kako bi manje zabolelo,u suprotnom kao da mi neko kida tetive.
Vezbe za podlaktice malo radim malo ne tj neko mi kaze radi ih neko kaze ni slucajno.
Generalno su mi tanje bile. Znaci samo me boli kada je opterecenje na njih tako sto mi dlan bude ka gore okrenut.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2016, 10:50:56 posle podne »

pozdrav, sa kojim težinama radiš navedene vežbe?
da li radiš vežbe za podlaktice?
Sačuvana
massive990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Februar 29, 2016, 12:50:45 pre podne »

Izvinjavam se ako vec negde ima slicno pitanje i odgovor.
Ako mi moze neko pomoci tj objasniti, sta da radim da regulisem nenormalan bol u podlakticama, ako ne gresim to su tetive. Boli me uzasno izmenju koske i misica. Kada radim na krivoj sipci,zatim biceps kada radim sa trgovima. Kao i biceps sa ravnom sipkom. U sustini kad god ih opteretim i trebam da pustim, javlja se nenormalan bol, probadajuc. Pogotovo kada zavrsim sa ponavljanjem i trebam da pustim. Hvala u napred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.13 sekundi sa 17 upita.