TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:46:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana zene  (Pročitano 1872 puta)
Homie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


Be your own hero.

« Odgovor #6 poslato: Jul 17, 2016, 09:43:02 posle podne »

Naravno, manje kolicine, ali bez preterivanja. Ipak su masti uz proteine i carbse osnova svega :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jul 17, 2016, 09:38:46 posle podne »

A zar mlečna mast tako zlo( naravno organičeno)? Hm?  ;) Ja bih rekao manje masni sirevi...do 10% mlečne masti i uklapati u ciljani unos masti...

Nemojmo robovati uvek zabludama koje se tiču "nemasne dijete", jer masti imaju niz benefita za naše zdravlje( svakako bez krajnosti)...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/preivljavanje-oveka-lovca.html


Sačuvana
Homie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


Be your own hero.

« Odgovor #4 poslato: Jul 17, 2016, 07:24:58 posle podne »

Moze ellu za veceru, malo pred spavanje, ali bez drugih mlecnih proizvoda, jer ella nema masti ni malo. I naravno bez prejedanja. Sto se tice ostalih obroka, hleb(posebno beli) treba da izbaci, jogurt imas sa malo masti isto, belo pilece takodje sadrzi manje masti nego ostale vrste mesa, znaci povrce obavezno isto, i mogla bi da ubaci neki orasasti plod. Ako sam nesto izostavio nek me Slavisa dopuni, :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2016, 04:21:09 posle podne »

Kao sto i sam naslov kaze hteo sam malo da se raspitam o ishrani zene tj moje majke koja me je pitala za savet oko njene ishrane.
Dakle ona ima 45 god, 172cm i usporen metabolizam.(72kg)
Moje pitanje glasi da li neko moze da mi pomogne da sastavim njen raspored ishrane?
Ona zeli da smrsa i ja sam joj rekao da je to jedino moguce ako se koriguje ishrana tj unos uh i da se izbegava junk hrana,sokovi,peciva itd
Ja sam mislio da ima 3 glavna obroka i to
Dorucak: jaja i jogurt
Rucak: belo meso i salata ili oslic
Vecera: za veceru jos nisam siguran ali ne znam da li nije lose da jede ela sir posto nemam ideju za to
Zanima me misljenje forumasa posto nisam dovoljno iskusan sto se toga tice.Ako su potrebne jos neke informacije slobodno me pitajte i ja cu odgovoriti
(Nisam ubacio uh jer nisam siguran u kojoj kolicini je potrebno i sta konkretno za njene godine)


Bitna stvar pre početka bilo kakih preporuka oko ishrane i / ili treninga je zdravlje...

Neke "zdravstvene pretrage"( parametri) nas mogu uputiti na one stvari koje bi trebalo korigovati u ishrani, tj. u kom smeru bi trening i ishrana trebali da idu...isto da bi znali kako da "pravilno" odaberemo namirnice...

Da li je mama zdravstveno ok?

Neka fizička aktivnost? Redovne šetnje? Fitnes? Sedanterni način života?

Da li je u skorije vreme odaĂ°en lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, transaminaze - AST, ALT ; urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina, sedimentacija, CRP...), vrednost krvnog pritiska, ekg u miru, spirometrija?

Obim struka?

OdraĂ°en i eho srca( ultrazvučni pregled srca), test opterećenja?

Hormonski je sve ok? Štitna žlezda? Pije li mama neke lekove? Pušač?

Navedena šema ishrane može koliko-toliko biti dobro usmerenje...ali bez "dramatične" restriktivnosti sa unosom ugljenih hidrata...za početak...

Suplementacija omega-3?

Sačuvana
darkrider
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2016, 02:03:41 posle podne »

Nigde masti(jedino zumance) ni ugljenih hidrata nigde nema, ovako ce samo jos vise usporiti metabolizam.

Za pocetak nek izbaci hleb, slatkise, sokove itd...
Sačuvana
Strudla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2016, 01:09:46 posle podne »

Kao sto i sam naslov kaze hteo sam malo da se raspitam o ishrani zene tj moje majke koja me je pitala za savet oko njene ishrane.
Dakle ona ima 45 god, 172cm i usporen metabolizam.(72kg)
Moje pitanje glasi da li neko moze da mi pomogne da sastavim njen raspored ishrane?
Ona zeli da smrsa i ja sam joj rekao da je to jedino moguce ako se koriguje ishrana tj unos uh i da se izbegava junk hrana,sokovi,peciva itd
Ja sam mislio da ima 3 glavna obroka i to
Dorucak: jaja i jogurt
Rucak: belo meso i salata ili oslic
Vecera: za veceru jos nisam siguran ali ne znam da li nije lose da jede ela sir posto nemam ideju za to
Zanima me misljenje forumasa posto nisam dovoljno iskusan sto se toga tice.Ako su potrebne jos neke informacije slobodno me pitajte i ja cu odgovoriti
(Nisam ubacio uh jer nisam siguran u kojoj kolicini je potrebno i sta konkretno za njene godine)


Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.