TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:09:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Smanjenje obima  (Pročitano 2780 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Mart 18, 2016, 12:00:57 pre podne »

Za sve sugestije, savete i kontruktivne kritike smo tu...bilo bi nam drago da pratimo tvoj napredak...
Sačuvana
slatkica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: Mart 17, 2016, 11:31:58 posle podne »

hvala puno na savetima, potrudiću se da ih sve ispoštujem, iščitaću sve teme koje ste mi postavili  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Mart 17, 2016, 10:50:23 posle podne »

Molim bez grešaka u koracima...

Zadnja kontrola ginekologa? Endokrinologa? Odradi predložene preglede...konsultacija lekara specijaliste endokrinologa poželjna...( nizak progesteron može dovesti i do problema sa "raspoloženjem")

Nemoj tako postavljati stvari, "da sredim butine" pa ću onda da se posvetim "priči ozbiljno"...sve to bi trebalo da ide zajedno i korekcija ishrane i redovan trening i posledična korekcija figure...

Nadam se nisi od onih koji će se opsesivno baviti "problematičnim butinama", a zapostaviti ostale mišićne partije...opet se vraćamo na dobro formulisan plan treninga i značaj istog...

Dve bitne odrednice problema sa butinama su masno tkivo i potkožna voda...korigovanje hormonskog statusa, korekcija ishrane i redovan trening su rešenje...

Na neke stvari poput "naglašenih" listova, "razvijenijih" kvadricepsa, ne možemo "previše" uticati, neko će reći genetika, neko dobra osnova, a nekome će to biti problem( prihvatimo sebe, jer nerealno prekrajanje šeme tela ne ide u našu korist) ...da, svetu se ne može ugoditi...smanjimo masno-vodenu izolaciju - vežbajmo redovno, hranimo se kvalitetno i eto boljitka...a neki tvrde da se i trčanjem "butine mogu istanjiti"...uz adekvatan trening sa opterećenjem...siguran sam da Nenad tu može dosta pomoći...

Preporuke za čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

O nutritivnoj vrednosti namirnica...http://nutritiondata.self.com/

"Volimo sebe da bi i drugi voleli nas"...prihvatimo sebe...
Sačuvana
slatkica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Mart 17, 2016, 07:36:21 posle podne »

Nisam radila ni jedan drugi hormon osim progesterona, ustanovljeno je da PCOS nema i dalje mi dr nije tražila nikakve analize. Stres bi se moglo reći da je visok, skoro hroničan. Jedno vreme sam se i lečila od depresije i anksioznosti ali ništa nije uticalo na moju težinu od svih tih lekova, stalno sam tu negde.
imam 2 ili 3 obroka, pretežno se hranim u menzi a ako ne onda sama nešto smućkam. trudim se da izbacim slatko i belo brašno i sokove i pijem zeleni čaj.
i ranije kad sam išla na treninge ovako sama u teretanu uspevala sam da skinem recimo 2 kile za dve nedelje a ništa nisam drastično menjala ishranu, samo što bih sad da sredim butine i da ti bude na duže staze pa se malo više interesujem :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Mart 17, 2016, 03:33:45 posle podne »

Moj savet je da obavezno odradis predlozene lab. nalaze i preglede...na osnovu njih cemo moci da damo preciznije smernice oko nacina ishrane i plana treninga...

Ne bi trebalo zaboraviti da i hormonski status utice da "distrubuciju masnog tkiva", kao i problem koji se tice potkozne vode( retencija - zadrzavanje)...a kolika je vrednost estrogena? Stresovi?

Sve ovo pitam, jer se kao uzroci niskog nivoa progesterona pominju visoki nivoi estrogena, rezistencija na insulin, hroničan stres, neuhranjenost, nedovoljna fizička aktivnost ili odreĂ°eni lekovi mogu uzrokovati nizak nivo progesterona. Nekada se uzrok niskog nivoa progesterona nikad ne istraži, ili se nikada ne pronaĂ°e. Prolaktin? LH?

Moj savet je da se pokrenes, a manje se unapred opterecujes nekim stvarima...godine neaktivnosti su ostavile posledice...daj vremena dobro formulisanom planu treninga i korigovanoj ishrani da ostvare efekat( period od 2-3 meseca), pa ako i dalje bude nezadovoljstva "telesnom semom" onda razmisljati o estetici...

Kako se sada hranis? Koliko obroka imas dnevno? Mozes li sa nama podeliti plan ishrane po obrocima sa osvrtom na kolicinu( gramazu namirnica po obrocima)?
Sačuvana
slatkica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Mart 17, 2016, 12:54:05 posle podne »

Imam 23 godine, visoka sam 170 i imam oko 76 kg, varira. počela sam skoro da vežbam, iako sam u proteklih 7-8 godina vežbala sporadično u teretani ili neke grupne treninge. npr, išla sam na spinning i posle trećeg meseca mi se obim butina povećao, nisam mogla da obučem farmerke koje asm nosila do tada i pojavile su mi se ljubičaste strije. kada sam prestala sa treningom sve sa vratilo u normalu. od sporotva sam trenirala rtmičku gimnastiku kao mala, pa onda folklor 8 godina i posle fitnes nešto kratko. od folklora su mi mišići lista razvijeni i izraženi kao i butine.
nisam pazila na iskrahu, ali sam sad počela da izbacujem hranu sa visokim glikemičkim indeksom, i da uzimam samo one sa niskim. koristim kontraceptivne pilule sa visokom dozom hormona jer sam imala manjak progsterona. težina je ista i kada pijem i kada nisam pila. nisam radila nikakve analize u skorije vreme, poslednji put pre 3 godine.
kada gledam butine iz profila izgledaju ogromno i izbačeno napred
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 17, 2016, 01:29:24 pre podne »

Pozdrav,
počela sam skoro da vežbam, sa ciljem da skinem masne naslage kojih ima dosta. Problem je, što se ispod kriju poprilično razvijeni mišići, što genetski što bavljanjem sportom pre 10ak godina. Želim da skinem salo i smanjim obim mišića, pogotovo butina, uplatila sam teretanu sa trenerom, ne potpuno personalno ali imam njegovu pažnju, meĂ°utim mislim da treba i sama nešto da uradim. Da li imate neke savete šta da radim sama ili koje suplemente da uzmem? Hvala unapred

Slažem se sa Nenadovom konstatacijom...

A kojim si se sportom bavila? Koje su to "dominantne mišićne partije" koje predstavljaju problem...samo "butine"? Moguće da je i problem "telesna graĂ°a", višak masnih naslaga "na kritičnim mestima"...što može uticati na "optičku varku"...

Koliko dugo već vežbaš u kontinuitetu? Koliko dugo se nije vežbalo?

Da li si upoznata sa pravilnim odabirom namirnica? Njihovom nutritivnom vrednošću? Prinicipima za sastavljanje obroka?

Dobro formulisan plan treninga?

Kardio? HIIT? Pratiš li puls?

Vezano za suplementaciju...

Većina lenjih pojedinaca idealizuje suplemente, pogotovu one iz kategorije sagorevača masti i smatra ih osnovnim preduslovom svog napretka na ovom polju. Logika je - "sedim, ležim, jedem šta hoću i mršavim, ali tu su sagorevači masti da mi uštede vreme i trud oko redovnog treninga i ishrane".

Dakle, trebalo bi da budemo svesni upotrebne vrednosti suplemenata iz ove kategorije, koji su samo skromna podrška procesu sagorevanja telesne masti koji jedino, delotvorno mogu podstaći kardio trening, korekcija ishrane ( kroz manipulacije unosom ugljenih hidrata) i naravno, trening sa opterećenjem koji daje svoj doprinos i sa aspekta ciljanog kalorijskog deficita i kao glavni stimulans za očuvanje mišićne mase.

Najbolji sagorevač masti je naše telo u "trenažnom pokretu" na pogon korigovane ishrane...

Inače...Da li je u skorije vreme lab. pregled krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, transaminaze - AST, ALT ; urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina, sedimentacija, CRP, bilirubin...), vrednost krvnog pritiska, ekg u miru, spirometrija?

OdraĂ°en i eho srca( ultrazvučni pregled srca), test opterećenja?

Hormonski je sve ok? Policistični jajnici? Ciklusi redovni? Štitna žlezda?

Od suplementacije za početak preporuka za:

- Vitaminsko-mineralne komplekse( akcenat na vitamin C i E, vitamine B-grupe

- Omega-3 esencijalne masne kiseline

- I po potrebi proteinski suplementi...

_______________________________________________________________________________

Koliko godina imaš? Visina? Težina? Imaš dece? Možda porast "težine" posle poroĂ°aja?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3 poslato: Mart 17, 2016, 12:38:52 pre podne »

Pozdrav.

Verujem da tu ima viska, da nije do tih misica od pre deset god.

Kako se trenutno hranis...?? Da li znas nesto o dijrtama.?

Kakvo je zdravstveno stanje ?

Uplatila si vodjene treninge i to je za pocetak ok. Sto se suplemenata tice polako, prvo ishrana da se sredi jer ona je kljuc.

Vitamini i minerali su obavezni cak i kada ne treniras. To je ono sto mozes da kupis cim utvrdimo obroke itd.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #2 poslato: Mart 17, 2016, 12:09:56 pre podne »

kao zensko sumnjam da imas prevelike misice... mislim da samo treba da uradis postepeno dijetu mozes okaciti slike pa cemo te vise posavetovati
Sačuvana
slatkica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Mart 16, 2016, 11:06:18 posle podne »

Pozdrav,
počela sam skoro da vežbam, sa ciljem da skinem masne naslage kojih ima dosta. Problem je, što se ispod kriju poprilično razvijeni mišići, što genetski što bavljanjem sportom pre 10ak godina. Želim da skinem salo i smanjim obim mišića, pogotovo butina, uplatila sam teretanu sa trenerom, ne potpuno personalno ali imam njegovu pažnju, meĂ°utim mislim da treba i sama nešto da uradim. Da li imate neke savete šta da radim sama ili koje suplemente da uzmem? Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 18 upita.