TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:21:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u levom testisu  (Pročitano 9966 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #19 poslato: Februar 07, 2019, 04:11:24 posle podne »

Je l radiš redovno istezanja?
Da li se bol provocira kašljanjem/kijanjem ?
Sačuvana
RaptoR-
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #18 poslato: Februar 07, 2019, 11:34:07 pre podne »

Imam iza sebe jak ritam treninga i u jednom trenutku sma poceo da osecam bol negde oko levog testisa vise kao da je u donjem delu stomaka s leve strane......da li je to posledica uvecane slezine zbog napora ili nesto drugo?
Ne boli me kad mirujem vec kad se krecem ali ne stalno recimo potrcim/hodam zaboli me malo (vise nelagodnost nego bol), nastavim da trcim/hodam - prestane, a kad stanem pa krenem ponovo sve krece iz pocetka.....
Postovanje,

Imam slican problem, naime osecam neku tupu bol u predelu donjeg dela stomaka prema levom testisu. U periodu kada je to pocelo imao sam trening (plivanje) u 6i30 i u 19h teretanu, sem toga imao sam jako buran sexsualni zivot ( najvise ciljam na to, jer sam.ovakve treninge imao i ranije) ta bol se povecavala  i moram sam da batalim oba treninga odem na plivanje ali vise se kupam nego plivam, bol je prestala posle nekih 30tak dana, i sad posle 7meseci pauze sam se vratio na treninge i opet, poceo sam da izbegavam vezbe gde se naprezu trbusni misici i bol je mnogo mnogo manja, osetim je ali skora da je i nema. Ali bench 80+ sam i zaboravio, jel ima neke sanse da se to sredi i da se vratim na mojih 140kg?

Pozdrav

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: April 24, 2016, 04:13:40 posle podne »

Da li ima bola posle teretane?
- da li si primetio poboljšanje od kad si poceo istezanja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: April 24, 2016, 04:11:39 posle podne »

Program vežbi možeš dobiti na forumu ovde, a istezanja si dobio prethodno - istezanja treba da radis redovno posle treninga 10-15min. ..
Istezanja su jako vazna u resavanju tvog problema..
Takodje, modifikacija treninga u teretani (!)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: April 24, 2016, 04:08:58 posle podne »

Rešenje tvog problema (sindrom sportske kile) je
- pravilno doziranje opterećenja
- vezbe jacanja stabilizatora trupa
- vezbe istezanja (!)
- led + gel na mestu bola...
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #14 poslato: April 22, 2016, 09:47:17 pre podne »

Pa trenutno radim sve :-) S tim sto sam izbacio mrvo dizanje i cucanj koje racunam u vece opterecenje...poceo sam sa istezanjima
Sad je dosta bolje, bol polako jenjava sve vise ali sporo to ide jer recimo posle utakmice me i dalje boli, def ne kao ranije ali prisutna je bol tada, a dok dodje do utakmice bol prakticno skroz nestane....mazao sam gavez gel i verovatno mi je to pomoglo, poboljsanja sam osetio upravo od tada...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: April 19, 2016, 02:18:07 posle podne »

šta trenutno radiš od treninga?
- teretana?
- fudbal?
- trbušnjaci?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: April 19, 2016, 02:16:33 posle podne »

šta podrazumevaš pod većim opterećenjem?
- da li si počeo sa istezanjima?
- kakva je situacija trenutno?
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #11 poslato: April 15, 2016, 12:39:59 posle podne »

Nisma radio te vezbe, uglavnom na vratilu se malo istegnem i to je to...moracu ovo da primenim ocigledno nisam to radio kako treba. I dalje me boli posle veceg napora, 1-2 dana smanjim intezitet i onda prodje pa opet u krug....koliko moze da potraje ovakvo stanje pod uslovom da se ne pogorsava ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: April 14, 2016, 10:34:52 pre podne »

Saveti za istezanje
izvodi se tako što se zauzme položaj krajnjeg obima pokreta koji dozvoljava muskulatura u odreĂ°enom zglobu i taj položaj se zadržava odreĂ°eno vreme. Istezanje se radi postepeno, nikada na cimanje, zauzima se položaj do kojeg je pokret moguć bez zatezanja. Položaj se zadržava 45-60 sekundi, zatim se produbljuje za 2-3cm i to se ponavlja nekoliko puta. Tokom statičkog istezanja potrebno je obratiti pažnju na disanje, jer je relaksacija mišića direktno povezana sa relaksacijom disanja. Važno je da se sve vežbe rade ispod grance bola. Bol je uvek signal koji refleksno dovodi do grča mišića, što onemogućava dalju relaksaciju. Statičko istezanje se izvodi sporo, a krajnji položaj se zadržava oko 45 sekundi. Prednost statičkog istezanja je minimalan rizik od povreĂ°ivanja.
Pre početka vežbi istezanja neophodo je zagrevanje. Zagrevanjem se podiže temperatura tkiva koje se isteže, povećava se prokrvljenost, elastičnost. Istezanje se izvodi postepeno. Potrebno je istegnuti sve mišiće uključene u sportsku aktivnost, kao i glavne mišiće trupa i velike grupe mišića.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: April 14, 2016, 10:26:56 pre podne »

da li radiš ova istezanja posle treninga (odmah po završetku - dok si još zagrejan)?
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #8 poslato: April 10, 2016, 08:12:53 posle podne »

Vezbam trbusnjake 2x nedeljno i redovno istezem....
Evo danas posle utakmice mi se ponovo vratila ta bol, ne kao ranije ali ponovo osecam nelagodu...koliko dugo ovo stanje moze da traje i u vezi sportske kile i oko limfnih zlezda?
I da, do pre dve nedelje sam bas preterivao sa treningom nogu tako da je to vrv razlog svih ovih problema....
Koliko je izdrzaj za trbusnjake dobra vezba za jacanje donjeg dela stomaka i uopste tog preponskog dela koji mi pravi problem?
« Poslednja izmena: April 11, 2016, 10:02:21 pre podne od strane lonewolf » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: April 08, 2016, 02:08:09 posle podne »

drugi problem koji imaš je najverovatnije sportska kila tj upala preponskih mišića.... to je karakteriična povreda fudbalera...
- da li vežbaš kose trbušnjake i trbušne i primicače?
- da li radiš istezanja na kraju treninga?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: April 08, 2016, 02:03:55 posle podne »

kvržice koje si primetio - to su uvećane limfne žlezde koje mogu biti uvećane i zbog preopterećenja nogu, a mogu biti i posledica infekcije mokraćnih puteva ili infekcije na nozi (oko nokta, ogrebotina i sl...) u suštini ako nemaš drugih problema - ne bi trebalo da je nešto ozbiljnije...
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #5 poslato: April 07, 2016, 10:22:22 pre podne »

Smanjio sam intezitet treniranja i vec je skoro pa proslo sve ne osecam bol mada je i dalje prisutna neka nelagodnost pri naglim pokretima (trbusnjaci, sprint....). Imam 26 god, treniram fudbal... (cesto sam imao tokom nedelje i po dva treninga dnevno - teretana + teren i to jedan obavezan, a jedan sam sam sebi zadao i izgleda da sam malo preterao)
Ono sto sam primetio su dve kvrzice, sitne tvrde izbocine sa leve i desne strane stomaka, iznad prepona, a pored kukova (uvecane limfne zlezde mozda? ili je to normalno ali od frke tripujem...)...medjutim na desnoj strani ne osecam bol vec samo na levoj. Kad se zagrejem, rastrcim onda ne osecam bol i nista mi ne smeta ali u pocetku treninga je bio uvek prisutan...
Dok me je bolelo znalo je da me boli kad recimo stojim na deznoj nozi podignem levo koleno skroz u vis i onda zaboli, tup bol nista narocito ali me je zabrinjavao....
Ti simptomi bas odgovaraju ovome sto sma osecao...



Ovako nekako.....te kvrzice su otprilike tamo gde je narandzasta, a bol sam osecao u predelu gde je zuta boja, mozda jos malo nize dole ka preponama....
« Poslednja izmena: April 07, 2016, 10:34:45 pre podne od strane lonewolf » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 19 upita.