TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 11:33:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementacija posle pankreatitisa  (Pročitano 2627 puta)
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #9 poslato: Maj 20, 2016, 06:49:54 posle podne »

Napredak ne izostaje, prilicno sam zadovoljan kako sam do sad napredovao, samo kad sam video kako je drugar reagovao na kreatin odma sam pozeleo i ja :D...Zato me to sad ovoliko kopka!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Maj 13, 2016, 10:20:04 posle podne »

Posveti se treninzima( dobro fomulisan plan treninga), ishrani i bazičnoj suplementaciji( kao i dobro tempiranom odmoru izmeĂ°u treninga + kvalitetan noćni san) da isprate trenažne napore i napredak zasigurno neće izostati...sa ili bez kreatina...
« Poslednja izmena: Maj 13, 2016, 10:29:57 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #7 poslato: Maj 13, 2016, 06:44:16 posle podne »

Okej onda cu opet da uzmem kompleks koji sam pio.

Nego mene jako muci taj kreatin, stvarno me vuce :D

Jedina stvar koje se ja bojim je ta da opet ne dobijem pankreatitis. E sad da li kreatin moze da dovede do toga ili ne moze. Mislim da je to jedina stvar koja me muci, ostalih "nezeljenih efekata" se ne bojim :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Maj 03, 2016, 10:04:14 posle podne »

Pa obično vitaminsko-mineralni kompleksi imaju nešto bogatiji "sadržaj" kada su u pitanju vitamini i minerali...dakle, obično uz kompleks B-vitamina( rastvorljivih u vodi, kao i vitamin C), tu su i vitamini rastvorni u mastima - A( nekada uz provitaminski oblik), E, K, D3...bitni minerali - cink, gvožĂ°e, managan, bakar...obično većina oskudeva u sadržaju magnezijuma...

Inače i doza vitamina B-grupe je nešto "veća" u vit./min. kompleksima, nego li bevipleksu, a tu je obično i dodatak biotina, koji nije sadržan u bevipleksu...

Sve u svemu, ne zaboravimo kvalitetne namirnice biljnog i životinjskog porekla kao izvore neophodnih nam vitamina i minerala, koje bi trebalo da budu primat kada pričamo o potrebama za vitaminima...

Bolje sprečiti nego lečiti...primum non nocere( osnovno je ne naškoditi)...čim osetimo tegobe, već smo sebi naneli štetu...  ;)

Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #5 poslato: Maj 03, 2016, 12:55:56 posle podne »

Gledacu da ovih dana zakazem UZ i nalaz krvi. Sto se tice ishrane, to je skroz ok, nema nikakvog "junk food-a" , nema przenja...Jedino sam jedno vreme slatko jeo al nista preterano.

Oprezno, naravno :D...Ako bi osetio neke tegobe nakon konzumiranja prestao bih da ga koristim. Planirao sam da uzmem 500g i kad to popijem da pauziram bar koliko sam pio, znaci oko 2 meseca.

Mogu uzeti i omega-3 nije problem, trenutno ne pijem vitaminsko-mineralni kompleks jer pijem beviplex pa sam mislio da ce mi biti mnogo :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Maj 02, 2016, 11:22:40 posle podne »

Telesne masnoće  ;)

Bolje ne daj da iste "rastu", već pročiti ishranu, mislim da smo dali više korisnih saveta u drugoj temi oko pravilnog odabira namirnica, njihove nutritivne vrednosti, principa za sastavljanje obroka...

Ako se ne varam ovo je tvoj UZ nalaz od pre manje od 2 godine... http://postimg.org/image/ai8k1ofnh/

Vratih se na privatne poruke, pa pronaĂ°oh...( savet da ponoviš UZ stoji)

Ako sve uzmemo u obzir ne bi trebalo da bude problema, ali opet kažem, oprezno...

A koliko dugo si planirao da traje "kreatinska kura"?

Mada iskreno mislim da su ti prioritetnije omega-3 i vitaminsko-mineralni kompleksi od kreatina...
Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #3 poslato: Maj 02, 2016, 10:26:28 posle podne »

Pozdrav :D

Poslednji nalaz je taj na slikama, posle toga nisam radio nista. UZ takodje nisam radio, nekako ne osecam potrebu jer je sve ok ali uradicu uskoro.

Alkohol, gazirano nikako, ni kap. Mislim da se ne prejedam, bar ne u jednom obroku. Dobio sam sad i masnoce :D trenutno 78kg na 173cm visine. Mislio sam da idem do 80 pa onda da smanjujem hidrate.

Iskreno mene plasi samo jos jedan pankreatitis, kreatin ne bih uzimao predugo i ne bi preterivao naravno. To bi bilo 5-10g dnevno bez faze punjenja.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 30, 2016, 08:39:14 posle podne »

Pozdrav Rave, dugo te nije bilo...

S obzirom da smo se "družili" u drugim temama, i da si mi poslao neke nalaze, kao i da sam delimično upoznat sa "istorijom bolesti"...savetovao bih oprez...

Po stručnjacima sa University of Maryland Medical Center, pominju se mogući problemi sa pankreasom koji nastaju usled "nesavesnog"( doze veće od preporučenih) doziranja, kao i preduge upotrebe istog...naravno, malo je relevantnih studija na ovu temu već su u pitanju sporadični slučajevi( ipak, ne bi se trebalo baviti uopštavanjima)...

Suzdrži se od alkohola, prejedanja...btw, raĂ°en UZ abdomena skorije?

Kada je raĂ°en poslednji lab. nalaz krvi i urina? Ako nije problem možeš li ga podeliti sa nama?

Ako se ne varam ovo su bili nalazi od januara...

http://postimg.org/image/jfbhxzk8d/
http://postimg.org/image/6qlss23hp/
http://postimg.org/image/a8t7apezx/
http://postimg.org/image/wnfh4o759/

Siguran sam da će i dr Tutorov dati svoju ocenu...
Sačuvana
Rave
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #1 poslato: April 30, 2016, 01:59:47 posle podne »

Zanima me Vase misljenje u vezi konzimacije kreatina. Prelezao sam akutni pankreatitis pre vise od 2 godine. Od tada nemam nikakve tegobe. Na zdravoj ishrani sam i treniram 4-5 puta nedeljno. Trenutno od suplemenata koristim whey, bcaa, kompleks vitamina B. Koristio sam omega-3 i vitaminsko-mineralni kompleks ali oko 2 meseca sam bez toga. E sad moje pitanje je da li bi bilo pametno da koristim kreatin, da li mogu da imam neka nezeljena dejstva sto se tice pankreasa? Poslednji nalaz krvi je uredan i nema nikakvih problema.
Eto to bi bilo to, hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.