TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394921 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 10:02:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening i osporavanje rasta?  (Pročitano 2230 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #9 poslato: Septembar 01, 2016, 11:08:53 pre podne »

E tu nisam bio :)
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #8 poslato: Avgust 31, 2016, 09:18:31 posle podne »

Увек је добро у тим случајевима консултовати спортског лекара и суочити родитеља са њим. Пре ће поверовати њему него мени или неком сличном. Тзв комплекс формалном ауторитету

Ovo je tek loša ideja, ako neko ode sa roditeljem kod sportskog lekara tek tad neće videti teretanu i trening sa opterećenjem po onome kakva ja iskustva imam sa sportskim lekarima :)

http://www.rzsport.gov.rs
Јеси ли овде био?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #7 poslato: Avgust 31, 2016, 04:52:48 posle podne »

Увек је добро у тим случајевима консултовати спортског лекара и суочити родитеља са њим. Пре ће поверовати њему него мени или неком сличном. Тзв комплекс формалном ауторитету

Ovo je tek loša ideja, ako neko ode sa roditeljem kod sportskog lekara tek tad neće videti teretanu i trening sa opterećenjem po onome kakva ja iskustva imam sa sportskim lekarima :)
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #6 poslato: Avgust 31, 2016, 08:34:19 pre podne »

Као што рекох, најрспрстрањенији стереотип. Наравно родитељи увек желе све најбоље својој деци али често знају и да погреше. Увек је добро у тим случајевима консултовати спортског лекара и суочити родитеља са њим. Пре ће поверовати њему него мени или неком сличном. Тзв комплекс формалном ауторитету
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #5 poslato: Avgust 31, 2016, 08:21:15 pre podne »

Meni cale kao klincu nije dao da treniram....vikao mi je da cu ostati mali a sirok i da cu hodati ko zabac...uplasio sam se...trenirao sam fudbal onda... :D
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #4 poslato: Avgust 31, 2016, 08:19:34 pre podne »

Ово је један од највећих стеротипа везаних за вежбање са оптерећењем.

Најкраћи одгвор би био не, не може. Већ напротив, само ће помоћи.

Како?

Свима нама је максимална висина одређена генетским потенцијалом, при том мислим на рођењем одређене дужине епифизних регија дугих костију. Управо те епифизне регије или епифизне плоче су ПОТЕНЦИЈАЛНЕ зоне раста код сваког од нас. Намерно сам нагласио потенцијалне јер колико ће ко то да искористи зависи од много фактора.
На првом месту је исхрана, па физичка активност и одмор. Значи на дужину епифизне плоче не можемо да утичемо али на све остало можемо.

Оно шта највише утиче на израстање тих регија је искључиво хормон раста (ХР). Е сада ту постоји и тзв "квака 22". Значи ХР подстиче на удаљавање крајаева костију тиме што издужује епифизну регију, али тестостерон ради упрово оно што му је једна од улога. А то је ојачавање костију тиме што им повећава густину, наравно то значи и да окоштава епифизну регију и смањује потенцијал израстања.

За сваког адолесцента је неопходно да има довољно јаке и стимулативне тренинге јер управо такви тренинзи су један од окидача секреције ХР-а. Тестостерон ће урадити своје тренирао тај неко или не.

УМЕСТО ЗАКЉУЧКА

Правилни тренизи и исхрана прилагођена што квалитетнијем опоравку и наравно довољно ноћног сна. О пушењу и алкохолу нема смисла трошити речи. Довољно је напоменути да су дуван и алкохол контраиндиковани са секрецијом ХР-а.
Исхрана са довољно биолошког вредног протеина; Са довољно омега 3 (О3) масти у односу на омега 6 (О6) - неки прихватљив однос је О3:О6=1:2-3, а идеално 1:1; што мање простих шећера и рафинисаних производа - инсулин и ХР се и не миришу нешто - што више инсулина у крви то мање ХР-а; Угљене хидрате уносити из сложених извора (кромпир, пиринач, просо, киноа, пасуљ, сочиво, грашак....)
« Poslednja izmena: Avgust 31, 2016, 08:40:08 pre podne od strane Пеђа » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #3 poslato: Avgust 19, 2016, 04:00:33 posle podne »

Trening sa opterećenjem može samo da mu doprinese i pomogne da bude još bolji u sportu koji trenira :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Avgust 19, 2016, 03:05:20 posle podne »

Ako uzimemo u obzir da trening sa opterecenjem ima indirektnog uticaja i na produkciju hormona rasta, doprinosi gustini kostiju, pravilnom razvoju, snazi...jasno je da su neke stvari samo zabluda laika...

Jedan lep clanak za sve zabrinute roditelje, rodjake i sl.

http://www.bodybuilding.com/fun/teen-derek42.htm

( ali preduslov svega je dobro formulisan plan treninga...uz strucni nadzor)
Sačuvana
TheRock1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Avgust 19, 2016, 01:56:27 posle podne »

Da li tegovi mogu da ospore rast. Posto moj sestric hoce da vezba a hoce bar do 190 cm da dostigne visinu. Trenira kosarku. Pa pita da li tegovi mogu
da ospore rast?Pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 18 upita.