TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 07:06:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Misljenje o ovoj Ishrani  (Pročitano 1632 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Maj 27, 2016, 10:43:04 pre podne »

Iskreno sve je to lepo, odrednice po telesnim tipovima...ali polako,da li si uradio sve sto je do tebe?

Sto se tice savetodavaca, potrudi se da isti imaju dovoljno kredibilteta za savete...

Pokusaj low-carb dijete? Zar punjenje ne bi trebalo da bude 1 nedeljno sa oko 3-4 gr po kg( kvalitetni hidrati)?

Smatram da si predugo na tom nekom hibridnom dijet sistemu...da skratim, u osnovi svega je tzv. kalorijski deficit, dakle, kroz dobro fomulisan plan treninga + manje restrikcije u ishrani( manipulacije u unosu hidrata) potrosis vise energije od unosa...ali sa vremenom ako zelis da dijeta "radi" ili ides ekstremnije( i ishrana i trening) ili jednostavno "pauza"( restart), pa opet jedan ciklus...

Od suplemenata bih obavezno dodao omega-3 esencijalne masne kiseline( od lana kao izvor zdravih masti je najbolji izbor hladno cedjeno laneno ulje...lan je ipak najbogatiji ALA, a nase telo svakako nije dovoljno efikasno u obradi istog do EPA i DHA-aktivni oblici)...

I naravno vitaminsko-mineralni kompleks...

Kreatin moze biti koristan na dijete...cim nema dovoljno glikogena, energija iz kreatin-fosfata je samo bonus...
Sačuvana
worfex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Maj 27, 2016, 06:41:04 pre podne »

Sada imam oko 86.5 kg,za mesec dana cu imati kotnrolu kod kardiologa a za par dana trebam odraditi sve navedeno(od holesterola,kreatinin, AST, ALT i ostalo),Na dijeti sam od 20. Januara 2016(pre toga sam imao kao neki bulk u trajanju od 70-80 dana),Dnevni unos: do 100-150g UH(obicno posle treninga) oko 160-190g P i oko 80g M,Za carb loading mi je decko iz teretane rekao-odrpilike svake druge ili trece nedelje Carb loading(Mislim da je spomenuo nesto kao "ti si endomorf lose reagujes na UH")Od suplemenata sam koristio i kreatin i Whey protein i PreWorkout,ali sada nista,neko moje misljenje- kreatin mi nije potrebna na dijeti,preworkout uzmem po koji put ali neam neku potrebu dok sam na cut-u,a whey mislim da mi je oko 160-190g P dovoljno pa ga ne uzimam trenutno,Razmisljao sam o Animal Cut's-u ili nekim amino kiselinama ali jos uvek nisam siguran dal mi je potrebno.HIIT isprobao par puta i pulsmetar ne koristim(BPM sam merio na traci).I ne pijem lekove.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Maj 25, 2016, 11:40:06 posle podne »

Pozdrav i dobrodošao na Forum...

A koliko sada imaš kg?

Skorija kontrola kardiologa?

A koliko si dugo da dijeti?

Ne možeš večito biti na dijeti...dakle, ma kako nama deficit bio enorman, a trenažni napori ekstremni, naše telo će se braniti od sveg tog stresa...i eto fenomena metaboličke štete, koju si sebi naneo krajnostima u toku dijete...

Malo o tome... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam.html

A da sumiramo, koliko unosiš hidrata, proteina, masti dnevno? Zašto ne carb-load bar 1 nedeljno?

Koristiš li nešto o suplemenata?

Probao HIIT? Koristiš pulsmetar?

Pored holesterola( ukupni, LDL, HDL), odradi i glikemiju, trigliceride...ureu, kreatinin, AST, ALT, KKS, leukocitarnu formulu, gvožĂ°e, CRP, sedimentaciju, i naravno rutinski pregled urina...kontrola kardiologa poželjna..piješ neke lekove?

« Poslednja izmena: Maj 25, 2016, 11:44:13 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
worfex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Maj 25, 2016, 07:05:57 posle podne »

Pre svega dobar dan,video sam vasu aktivnost u vezi mrsavljenja koju je jedna devojka objavila pre par meseci(http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=216496.0) video sam da ste vrlo aktivni pa me zanima da li bi mogli meni da pomognete?.Ja sam poceo sa dijetama 2015. u februaru(zbog prekomerne tezine imao sam srcanih problema-Aritmija,nista ozbiljno ali i dalje smetalo mi je) tada sam tezio oko 111kg visina 187cm 17 godina,nisam bio sprtski uopste aktivan,sta vise samo sam sedeo za kompijuterom,skola mi je bila na stotinjak metara od kuce i to mi je bila jedina dnevna "Aktivnost".I tog 17. Februara krenuo sam sa dijetama,pre toga sam dosta pratio i ucio u vezi ishrane(ne nesto preterano ali dovoljno za pocetak) poceo sam i kilogrami su nestajali i posle 2 meseca sam i kupio bucice kako bi usao u fazon treniranja,posle 6 meseci skinuo sam oko 30 kg i tada sam tezio oko 81kg i tu sam poceo da ulazim u "Pravi fazon treniranja" odnosno krenuo sam polako u teretanu,ucio sam o bulku i ishrani u mnogo drugacijem obliku(Do tada sam skidao kilograme nekom polu pravilnom ishranom ,dorucak jaja ovsene  rucak meso salata vecera sir+kikiriki(stim da je sir bio urda sa jako malim procentom masti a kikiriki tipa 30g samo da ima bolji ukus taj sir) ili eventualno tunjevina u konzervi,i mesec dana sam trcao svako jutro pre dorucka po 1h-pokusavao sam da to bude ono fatburning trcanje sa 140-155 BPM i sve je bilo super skinuo sam dosta kilograma bio sam zadovoljan po tom pitanju ali mi je flailo misicne mase,nisam je uopste imao) i tako sam krenuo da povecavam kaloriski unos tokom dana,gledao sam da to budu UH najvise(oko 300-400g na dan) proteine sam drza oko 120g(tada nisam bio siguran kolko je potrebno) i nagruvao sam kilazu na 95 kg za neka 3 meseca odrilike i tad sam poceo da pricam sa trenerom koji drzi teretanu u koju sam odlazio i on mi je tu objasnio neke stvari i rekao da bi treboa da mrsavim dok nedodjem do 12% bf a tek onda da krenem i to lean bulk jer sam endomorf koji je jako osetljiv na UH i tako sam i krenuo od januara 2016. sam u nekom cut-u unosim oko 2000kcal imam neku rutinu doruicak je uvek 5-6 jaja + 0.5l gusto kuvanog zelenog caja (naucio sam da ljuto kiselo i kofein ubrzavaju metabolizam) sledeci obrok je 200g mesa + zelena salata ili eventualno sir pa onda obicno imam trening(5x nedeljno klasican trening 4-5 vezbi po 1 grupi misica 3-4 serije 8-12 ponavlajnja,kardio retko,mozda 1 eventualno 2x mesecno na traci 20 minuta brzina oko 6-7(Nesto izmedju trcanja i hodanja) ciljao sam 145-155 BPM) posle treninga obicno unosim 150 do 200g kuvanog pirinca i 200g mesa sledeci obrok obicno uzmem 50 g moj smese (lan 70% 30% susam mleveni zbog vlakana i dobrih masti) i vecera 200g mesa sa salataom ili sirom(svo meso gore navedeno je najcesce belo meso ili oslic,retko bude svinjsko) e sad skidao sam jedno vreme kilograme i sve bilo okey,procenjujem da sam sa 18%Bf sada pao na oko 15-16Bf ako ne i manje,ocrtavaju mi se rebra i bocni misici (Pored trbusnjaka kao neke crete koje spajaju grudni kos i lac) nisam siguran kako se zovu.Ali to gubljenje kilograma je polako oslabilo u zadnje vreme,kao da neskidam uopste,naravno imam carb loading svake druge trece nedelje i malo to zeznem drmnem sve moguce slatko sto mi se jede sva moguca testa tog dana i unesem sigurno oko 3000-3500 kcal ali pokusam da taj dan odradim noge ili ledja sa nekim veicm kilazama na mrtvom.Zanima me sta mislis o ovom nacinu ishrane,da li bi trebao nesto da menjam i dal je ovo normalno da se smanji gubljenje kilaze u oovako duzem preiodu Cut-a i kad bi trebao da krenem sa Bulkom.U slucaju da je potrebno mogu posalti neke slike koje imam,neam bukvalno ni 1iz prvog perioda kad sam imao 111kg al imam neke starije gde se vidi koliko sam bio debeo,trebalo bi za koji dan da odem da izvadim krv zbog provere holesterola.Hvala unapred  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 17 upita.