TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:28:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: O hlebu  (Pročitano 3603 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Jun 16, 2016, 10:24:57 pre podne »

Da bi znao da li radi, morace da proba...  ::)

Dok ne krenes neces znati...ali mislim da i sam naslucujes efekat  ;)

Btw...a koji je razlog za "rizik"? Idemo na more pa jurimo savrsenu formu?

A jesi li radio rotacije? Low-carb? Keto?

Sto ta opterecenost IF? Video na yt, pa poverovao da radi...mada ima onih koji i masu rade na IF  ::) ?

Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #18 poslato: Jun 16, 2016, 09:22:54 pre podne »

Ako radi probaj. Ja sam odma napomenuo da ako odes na 8% smanjices tezinu. Posle lean bulk i tako u krug dok ne budes zadovoljan. Sa 10 na 8 % je dosta pipljivo i zato treba biti oprezan i ne srljati.
Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #17 poslato: Jun 16, 2016, 12:43:11 pre podne »

Znaci neizbezno je gubiti misicnu masu ako zelis da ides ispod 10% Bf-a , a recimo kada bi se spustio na 7-8% Bf-a i spao na 76-78 kila uz minimalan gubitak misicne mase , i kada bi hteo da ponovo povecam samo misicnu masu , da li bi uspeo da odrzavam 7-8% bf-a a stim da dobijam samo cistu misucnu masu?

Plan lean bulkinga : Danima kada idem u teretanu(velike tezine sa malo ponavljanja-strenght program) da unosim vise karolije , tacnije da budem u surplusu , a danima kada ne idem u teretanu da radim cardio i da sam u 25% deficitu. Tako sam do sada radio i nabacio sam misicnu masu bez dobitka imalo masti ( merio sam struk pre lean bulkinga). IF je bio ukljucen.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Jun 16, 2016, 12:07:51 pre podne »

Bez želje da ikoga uvredim, ali skidanje BF ispod 10, a težina ostaje...  :o  ::) O zar se i to može, osim na klipovima? Koliko su svi ti klipovi "verodostojni" realnosti? Tako da se slažem sa Dušanom...

Molim Nenada Koleva za uključenje...  ;) i procenu stanja! Ipak neko sa dovoljno profesionalnog iskustva može dati realniju procenu stanja...

Manje se bavite hipotetikom, manje ruminirajte o kalorijama, deficitima i suficitima, manje postavke stvari po sistemu - "šta bi bilo kad bi bilo", zašto nepotrebno eksperimentisati kada postoje sistemi koji provereno rade...zašto nepotrebno rizikovati?

Ali, hm, ko ne rizikuje, taj ne dobija..?  ::) Ali pre rizika zamislimo koliki su ulozi?!  ;)



« Poslednja izmena: Jun 16, 2016, 12:12:48 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #15 poslato: Jun 15, 2016, 10:42:57 posle podne »

Ukusi su razliciti, ali ovo po meni izgleda sjajno. Ja bi bio na odrzavanju da sam na tvom mestu, ako hoces da skidas, probaj prvo s 2000kcal, mislim da bi bilo dovoljno uz jake treninge i malo kardia, ako vidis da je presporo ili ne ide onda malo smanji. Imas realno mali procenat masti, jeste tu oko 10-11% pa verujem da je spustanje na ~8 sigurno teze i da bi trebao da budes pazljiviji kako ne bi izgubio puno misica.

Ne mozes da ih ispravis, to su misicne insercije, genetski utvrdjene. Jedino mozes da povecas, smanjis, naglasis gubitkom sala sam misic i sl. Tim linijama izmedju se ne opterecuj.

Brojke makronutrijenata su dobre, u sustini ok je to sto planiras, samo sto bi ja IF zamenio normalnom ishranom. Samo to rasporedi u 4-5 obroka i imaces isti efekat, a neces njakati metabolizam.
« Poslednja izmena: Jun 15, 2016, 10:46:09 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #14 poslato: Jun 15, 2016, 10:31:11 posle podne »

Druze, kazem ti da je taj bodi fet na tu kilazu super, ne znam sta odma shvatas pogresno, a za sliku..pa upload na imgur pa ostavi link ovde.

Kako ocekujes da skidas bf a da tezina ostaje ista? Naravno da je cilj skinuti bf a ne misice, tako da to sto ti zelis u natural uslovima je jaki tesko i rizicno.

Inace ja sa 72kg jedem vise od tebe a u deficitu sam.

Jel uneses tacno 141.6g proteina ili ne smes da prekoracis?
Nisam se uvredio ili nesto slicno , tako sam glupavo napisao u komentaru da ispdane tako :)
Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #13 poslato: Jun 15, 2016, 10:29:43 posle podne »

11-12% BF sam prosecno govoreci napisao, uporedjivao sam sebe sa ostalim slikama sa neta i u toj zoni BF-a  sam se pronasao.

http://i.imgur.com/EH1xK1m.jpg

http://i.imgur.com/vEtLZgV.jpg

Ja sa tim mojim deficitom i planom sam hteo da skinem to malo salo sa donjih trbusnjaka ali izgleda da mi se tu nalazi neki misic a ne salo,sta bi to moglo da bude? I da li je moguce da ispravim trbusnjake da su mi u pravim redovima a ne ovako ''krivi'' pomocu nekih vezbi ( mislim na ovaj zadnji trbusnjak mi nije u ravni sa levim donjim) ??
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #12 poslato: Jun 15, 2016, 10:04:41 posle podne »

Ja iskreno ni ne pratim to redovno, po koji klip koji mi je zanimljiv pogledam i to vise u doba dok sam ucio tehniku i tako neke sitnije finese koje sam isprobao na sebi i video da rade. Nemam bodybuilding/powerlifting ambicije, nesto sa ovog kinobody snimka mi je max koji zelim i ne treba mi da se opterecujem savetima i finesama kojima se sluze profesionalci na bini. Niti bi to radilo na meni koji ne koristim cak ni suplementaciju, a kamoli nesto jace i zabranjeno.

Isto je kao da si rekao ''sta uopste znace forumasi''. To su samo ljudi koji svoja iskustva iznose u javnost bilo u obliku video snimka ili forumskog teksta, pa sad ko je u stanju da profiltrira kvalitet mozda od necega i profitira. Koliko ima smeca, toliko ima i korisnih stvari.
« Poslednja izmena: Jun 15, 2016, 10:07:37 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #11 poslato: Jun 15, 2016, 09:34:18 posle podne »

Kako se iznerviram kad vidim to "ytuberi", sta to uopšte treba da znači. Stvarno ne verujem gde ljudi traže svoje uzore, meni je to prosto neverovatno. A ovaj lik sa snimka izgleda ko svaki prosečan vežbač koji trenira vise od pola godine. Ugledajte se na profesionalne sportiste i tu tražite uzore i savete.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #10 poslato: Jun 15, 2016, 09:00:50 posle podne »

Mnogi ytuberi imaju rezultate od IFa, meni licno je nemoguc princip jer jedem malo, jedva pojedem 2000kcal dnevno na definiciji, ne daj Boze da je masa pa da je jos IF i da u odredjenom prozoru moram sve pojesti, nema sanse da bi uspeo. Inace mi ne deluje prirodno i zdravo taj metod, generalno po metabolizam, a i svakako nije potrebno. Za gubitak sala, ako si u deficitu nije bitno da li jedes jednom na svakih sat vremena ili ne jedes nista 15h pa u ostatku pojedes sve.

Ako mozes postavi slike, malo su mi cudna ova pocetnicka pitanja (pogotovo o unosu makronutrijenata) za nekog ko ima 80kg na 178cm sa 10% masti, sto je otprilike 78kg na 8% i tu visinu. To je vrhunski rezultat i da bi se doslo do njega vec moras da znas sta radis.

Ako neces da skines tezinu to znaci da moras dobiti misice, do prvog avgusta verovatno mozes zaboraviti na taj cilj ako ces raditi rekompoziciju. Ako hoces cikluse definicija/masa, onda moras prvo da smanjis bf uz minimalan gubitak misica (samim tim gubis generalno kg), pa onda posle masa sa minimalnim dobitkom sala i tako u krug dok ne budes zadovoljan.
« Poslednja izmena: Jun 15, 2016, 09:02:21 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #9 poslato: Jun 15, 2016, 06:54:27 posle podne »

Druze, kazem ti da je taj bodi fet na tu kilazu super, ne znam sta odma shvatas pogresno, a za sliku..pa upload na imgur pa ostavi link ovde.

Kako ocekujes da skidas bf a da tezina ostaje ista? Naravno da je cilj skinuti bf a ne misice, tako da to sto ti zelis u natural uslovima je jaki tesko i rizicno.

Inace ja sa 72kg jedem vise od tebe a u deficitu sam.

Jel uneses tacno 141.6g proteina ili ne smes da prekoracis?
« Poslednja izmena: Jun 15, 2016, 06:57:11 posle podne od strane Cvetko » Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #8 poslato: Jun 15, 2016, 05:06:41 posle podne »

Izbacuje mi error kada hocu da ubacim sliku , ne znam u cemu je problem..
Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #7 poslato: Jun 15, 2016, 04:55:28 posle podne »

Moze neka slika forme?

I cemu deficit ako imas 10-12% bf na 80kg?

Covek ima 173lbs (78) kg i na 7% masti , sta fali na 80kg da se iseces , deficitom hocu da skinem BF a ne tezinu? https://www.youtube.com/watch?v=gg97GY2EkDA na 2:00 je rekao koliko ima kg i BF
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Jun 15, 2016, 02:42:48 posle podne »

Po meni IF, gubljenje vremena, zamena teza...sumarno, da, pasce i BF, ali i misicna masa, drasticno...

Nepotrebno komplikujes sebi zivot..."cedis suvu drenovinu"...

A cini mi se moras i ozbiljnije da se posvetis modifikacijama treninga...( dovoljno stimulativan trening sa opterecenjem)...

Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #5 poslato: Jun 15, 2016, 01:28:02 posle podne »

Moze neka slika forme?

I cemu deficit ako imas 10-12% bf na 80kg?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 19 upita.