TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:25:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pravoslavni post  (Pročitano 3778 puta)
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 30, 2016, 07:26:44 posle podne »

Pa postim ova 4 velika posta. Predstoji Božićni,manje rigorozan.Malo više od mesec dana.
Prethodna 2 sam postio (bili su po 2 nedelje) i radio džudo. Tegove naravno nisam..


Ne moraš pasulj, tu su i druge mahunarke? Mada kažu da komplementarnost čak i ne mora da bude u istom obroku  ;)

Ovo je lep odgovor na ono što sam hteo da pitam  ;)

Izgubim malo na snazi za vreme posta(i na težini 3-4kg),ali se to jako brzo vrati. Naravno nikako ne mogu postići vrhunsku fizičku formu uz post, ali mogu dobiti mentalnu oštrinu. Nakon posta, posle nedelju dana nemam osećaj da sam nešto puno izgubio. Ovo je ipak u svetlu borilačkog sporta(rekreativnog), dok za neku power-weightlifting varijantu i nema smisla postiti(ili obrnuto-nema smisla teretana uz post).
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 30, 2016, 06:18:41 posle podne »

A dokle ćemo da postimo?

Šta kažu "težine"? Ogledalo?

A duševni mir?  ;)

Ne moraš pasulj, tu su i druge mahunarke? Mada kažu da komplementarnost čak i ne mora da bude u istom obroku  ;)

EDIT: rezime - ipak je procena uspešnosti dostizanja idealne komplementarnosti proteina " relativan pojam "...
« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2016, 06:21:16 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 30, 2016, 02:44:30 posle podne »

DRugari, opet ja da pitam :)
Dakle ovaj proizvod(rice protein) nema smisla, ako ne jedem i pasulj  ???
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #16 poslato: Jul 27, 2016, 01:00:05 posle podne »

Pff mnogo. Ne bi pola kg pirinca pojeo ni za 200g proteina, a kamoli za 25-30. Nista od te price.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Jul 27, 2016, 11:22:36 pre podne »

300g sirovog pasulja + 600g pirinča. Odustani. Natovićeš se zbog zrna proteina.

+1  ;)  ;D  ::)

Ipak nam ostaje pomenuti suplement rice proteina  ;)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14 poslato: Jul 27, 2016, 10:49:52 pre podne »

Mislio sam samo deo, 25-30g da iskoristim, kad vec jedem pirinac i ovako. Nisam uopste razumeo formulu po kojoj si napravio racunicu, koliko treba uneti u gramima (sirovo) pirinca i pasulja da bi se unelo 30ak g proteina?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Jul 27, 2016, 01:12:46 pre podne »

Vidi to je neka "teza" vegetarijan-vegan "crew"...komplementarnost proteina koja čak i ne mora biti u istom obroku...već u obrocima u toku dana..

Teorija o amino kiselinskom "pool-u" i odnosima izmeĂ°u pre svega esencijalnih amino kiselina koja će rezultirati u "aktivaciji" procesa sinteze "tkivnih proteina"...nešto kao "vegan" odgovor na priču o biološkoj vrednosti proteina...

Dat primer mnogi vegani navodno uspešno primenjuju u svojoj ishrani...eh, vegan bb  ;)

Sve u svemu, moja preporuka svima je da nam u prvom planu budu izvori proteina visoke biološke vrednosti animalnog porekla, a sve ostalo "što se uspešno" iskombinuje....dobro doĂ°e...  ;)

Ipak, zar se ne zapitamo šta se desi sa svim onim amino kiselinama iz "biljnih izvora"( jezgrasti plodovi, žitarice, pirinač...) koje imamo na meniju?

Imaju energetsku vrednost, ali ne i upotrebnu?  ;)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #12 poslato: Jul 26, 2016, 03:49:07 posle podne »

Moram videti kako izgleda ta kombinacija. Mora u istom obroku da se pojede?

Mislim na pirinac + pasulj.

100g pasulja

21g proteina
1.2g mast
63g uh

100g pirinac

0.6g mast
80g uh
6.6g P

Znaci pojedem u 200g ovoga zajedno i to racunam kao 28g P, 2g M, 140 uh + vlakna, nesto oko 700kcal? Protein jednako iskoristiv kao i iz mesa?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #11 poslato: Jul 26, 2016, 03:42:03 posle podne »

Moram videti kako izgleda ta kombinacija. Mora u istom obroku da se pojede?

Mislim na pirinac + pasulj.
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #10 poslato: Jul 26, 2016, 01:31:33 posle podne »

Hvala Slaviša,
samo eto da se nadovežem na sam početak teme. Poslušao sam i za vreme posta ipak nisam radio vežbe snage jer nema mnogo smisla raditi ih u tom periodu (iz religijskih i efektivnih razloga). Ali mi je bila prilika da radim što više istezanja, mobility, nisam probao pilates,ali ubuduće bih mogao to uključiti. Odradio sam jednu grappling seansu  od tih težih treninga. E sad, ovaj Petrovski post je bio kako kratak, tako i manje rigorozan jer se moglo svaki drugi dan spremati na ulju. Kod dužih postova na vodi izazov je veći i tu bi recimo ova kombinacija rice+beans bila olakšavajuća okolnost.
Hvala svima u svakom slučaju
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Jul 26, 2016, 10:15:38 pre podne »

Welcome to vegan world...  ;) Deluje ok za post... ;)

Ali ako se ne varam, limitirajuci faktor kompletnosti rice proteina je amino kiselina lizin...zato, ga mozes kombinovati sa mahunarkama koje su "deficitarne" u metioninu...eto jednog od "komplementarnih obroka"...rice + beans  ;)
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #8 poslato: Jul 26, 2016, 06:32:31 pre podne »

A kakav bi bio ovaj protein za vreme posta? Vaše mišljenje.
http://www.pansport.rs/Proteini/Proteini-iz-drugih-izvora/BI1182-Rice-protein.html
Ne vidim u opisu da piše "može da sadrži proteine mleka, jaja itd." Ako neko ima podatak da li je stvarno tako.
Hvala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jun 26, 2016, 09:48:11 posle podne »

Pivski kvasac svakako ima niz korisnih svojstava po naš organizam...bez obzira na to da li postimo ili ne...

Detaljnije... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/lekovitost-pivskog-kvasca.html
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #6 poslato: Jun 26, 2016, 09:26:55 posle podne »

Pivski kvasac bi mogao biti koristan dodatak u periodu posta?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #5 poslato: Jun 12, 2016, 07:53:43 posle podne »

Ne znam, suplementaciju ne koristim pa ne znam sastav, ako postis bez ribe onda je unos proteina ozbiljno limitiran. Za soju sam cuo da nije dobra za muskarce, jedino da nadjes neke druge biljne izvore. Vegani su popularni, mozda tu ima nesto, ali i oni su na toni nekih praskova da bi uneli sve koliko sam ja skontao.

Moj savet ili pauza ili malo ribe da ne budes bas na 0 proteina.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.