TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 05:46:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pravoslavni post  (Pročitano 3798 puta)
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #4 poslato: Jun 12, 2016, 07:03:56 posle podne »

@ R1
pa upravo ti periodi od 2 nedelje mi idu na ruku da se blagovremeno pripremim i imam iskustva i za one periode kada su postovi dosta duži.

pretpostavljam i da soja (verovatno zavisi od načina spremanja) može biti adekvatan izvor proteina.I koštunjavo voće recimo.
Ali postavlja se i pitanje suplementacije.Kreatin ili glutamin recimo? Pretpostavljam da na etiketama ima podataka o eventualnim sastojcima životinjskog porekla.Verovatno se suplementacija kosi sa principima posta,mada svetootačka predanja o tome ne govore iz jasnog razloga što tada suplementacije nije ni bilo.
Kod mene je trenutni prioritet post, ali bih voleo da ne gubim kontinuitet treninga i da ne ulazim u neko kataboličko stanje,a povećanje snage bi bilo poželjno recimo u tim periodima izmeĂ°u ova 2 posta.Ili ako bih mogao i u periodu posta..   ::)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3 poslato: Jun 12, 2016, 06:42:11 posle podne »

Na ribi je isto kao i na mesu, slozene uh i voce uvek mozes uneti i u postu. Na vodi dok traje pauziraj treninge ili radi nesto lakse, ako nije bitna misicna masa, mozes dzudo i kardio lagano.

Ove godine oba navedena posta traju po dve nedelje, to je vremenski interval u kom neces nista previse izgubiti.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jun 12, 2016, 06:15:38 posle podne »

Uz dužno poštovanje, i prema tebi lično i verskim praznicima koje poštuješ, ali neke rigoroznije varijante posta "na vodi" koje isključiju mnoge preko potrebne namirnice, ne bih preporučio...čak bih rekao da su inkopatibilne sa nekada ozbiljnim trenažnim naporima i potrebama našeg tela mikro i makronutrijentima u tom periodu...

Moj savet će biti da svoju svakodnevicu pročistiš od grešnih misli i dela, a da bi treninzi bili na zavidnom nivou, ishrana ne sme da trpi...

Živ bio!
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #1 poslato: Jun 12, 2016, 05:37:05 posle podne »

POzdravljam sve učesnike foruma.
Nov sam u pravoslavlju i interesuju me saveti za pravoslavni post.
Pre svega da napomenem da sam rekreativac i nemam ozbiljne pretenzije,ali evo da malo usmerim.Treniram džudo 2x nedeljno i tome dodajem razne druge aktivnosti, uglavnom planinarenje ili bicikl/basket. Preko leta imamo 2 meseca pauze u kojima planiram da pojačam snagu, odnosno kombinujem powerlifting i free climbing (mada zvuči teško spojivo :))  Inače meso mi nije problem da ne jedem,ali mlečne proizvode tamanim.Godina 36.
POčeo bih već sa Petrovdanskim postom a kasnije i Gospojinskim. Dakle interesuje me svi mogući saveti, preporuka namirnica, recepata i uopšte ako neko ima iskustva sa treninzima snage i postom.
Izvinjavam se ako je o ovome već bilo reči,ali ja sam na forumu našao samo jednu temu o tome.
Živi bili!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.