TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395195 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 07:26:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Anketa
Pitanje: Koliko cesto vozite bickl?
Kad god vremenske prilike to dozvoljavaju
Samo kad nemam sta drugo da radim
Ne volim bicikl i nikad ga ne vozim
Nemam bicikl i ne treba mi
Nemam bicikl ali bih rado vozio

Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lepo vreme - hocemo li sesti na bicikl?  (Pročitano 18849 puta)
Fort
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #13 poslato: Mart 03, 2008, 11:51:19 posle podne »

Ne da je riskantno, nego...ali je vredno.
Inace, verovatno si cuo za brzinki rekord na biciklu pogonjen ljudskom snagom, negde oko 250 kmh, ali odmah iza kola, zbog otpra vazduha.
No zanimljivo da je taj rekord postignut upravo na ledu! Zbog manje trenja.

Kad sam bio mali iskradao sam se iz kuce da vozim bmx po snegu. Zbog manjih  i sirih guma, to je bilo cak bolje nego na mauntiju.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Mart 03, 2008, 07:17:23 posle podne »

Voznja po snegu je moje najdraze i omiljeno iskustvo. Kada pomenem snezne uslove, mislim i na led. Vozio sam i po cistom ledu. :)
Ima jedne dosta ostre nizbrdice od moje kuce. Dok sam se spustao umalo se nisam razbio. Jednostavno, poceli su tockovi da mi idu u stranu. A ne smem jako da kocim jer odmah proklizava i jos vise gubim kontrolu. Pocnem se spustati polako ali, ma koliko lagano stiskao kocnice(obe po malo ali zadnju nesto jace) tockovi su mi lagano proklizavali ka jednoj strani ulice. I na kraju sam bio primoran da potpuno otpustim kocnice kako bih vratio kontrolu ali po ceni nenormalnog ubrzanja po cistom ledu. :)
E, ali sam se sve vise pitao kako cu zakociti jer se ta ulica ukrstala sa glavnom. Vec su mi crne misli prolazile kroz glavu kad ugledah nekoliko metara zemlje na desnoj strani ulici. Znaci, kako sam prednjim tockom dohvatio zemlju, odmah sam ukocio obema kocnicama i umalo preleteo preko guvernale.
Ali bilo mi je bitno da se ne razbijem na onom ledu pri onoj brzini(moja procena, 30km/h) i sve drugo mi je delovalo bezbolno. :)

Znaci, sve se dobro zavrsilo. Glavne ulice su sve bile ociscene pa sam se relativno lako spustio do centra grada.
A u povratku sam u toj istoj ulicici izasao po tom istom ledu. Znaci, sasvim lagani obrtaji pedala(tek toliko da se okrecu tockovi) jer svaki jaci obrt znaci proklizavanje. Mnogo je lakse bilo popeti se po tom ledu nego se spustiti.
Eto, to je bilo moje najskorije i najvece iskustvo voznje po cistom ledu.

Inace, to je bilo za vreme onih nedelju-dve kada temperatura nije prelazila 0 stepeni.

Neponovljivo iskustvo, ali vrlo, vrlo riskantno. No, meni je to u krvi. ;)

p.s. Bavljenje fitnesom i ovakvim voznjama, nikako ne ide jedno sa drugim. :)
Sačuvana
Fort
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #11 poslato: Mart 03, 2008, 04:48:28 posle podne »

Bajk je prava stvar! Jedino je suludo voziti po ovakvom saobracaju kad nema biciklisticke staze, ali bar adrenalin projuri kad crni Pajero progrmi na 20 cm od tebe...

Jel probao neko da se spusta niz trandzament? Drug je uspeo 80 km/h, ja sam merio na motoru, zaustavljao se do mosta :D
Jel neko koristi, jos ne obaveznu, biciklisticku kacigu?

A sto se tice nogu, tesko ce se nabiti neki, za oko ruzni i veliki misici. Pri normalnoj upotrebi na ravnom terenu, misici nogu ce se lepo oblikovati i cela figura ce dobiti sjajan look , veoma bitno za devojke.

Inace voznja po snegu je posebno iskustvo!
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #10 poslato: Mart 03, 2008, 12:44:36 posle podne »

Vreme je extra za bajk,a kazu i da ce sutra da bude,a od prekosutra opet zahladjenje,
zato nemoj da gubite vreme.
Ja sam poceo i na posao da dolazim sa bajkom,to mi je dnevna ruta od oko 30km,ali
mi bas prija.Umesto da dva puta gubim vreme gurajuci se po gsp-u,ja odradim dva kardia.
Sačuvana
   
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Mart 03, 2008, 10:58:57 pre podne »

resila sam da nabavim bajs, ne mogu vise da vas slusam  :D
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2008, 09:10:47 pre podne »

Evo popravih svoj bajs, osisali me za popravku, ali neka sada ide ko zmaj. Inace je mnogo vozim! Dobra muzikica, lepo vreme i biciklovanje, krajnje relaksirajuce :)
Sačuvana
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #7 poslato: Mart 01, 2008, 05:43:58 posle podne »

Ihh obozavam bajs... napokon sam nedavno uzeo full suspension mtb i bio za sad samo 1 na friskoj gori :(

Hteo sam sutra ici ali vremenske prilike to nece dozvoljavati a ni guma koja se pre neki dan probushila :(

Friska gora zakon!
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Mart 01, 2008, 04:47:14 posle podne »

Ja uvek vozim sedeci. Uhvatim jedan ritam i odrzavam ga. Uvek vozim u sto vecem stepenu prenosa. Recimo, po ravnom  obicno vozim u 12. brzini. Ne volim veliki broj obrtaja "u prazno" pa zato vozim vece prenose.
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #5 poslato: Mart 01, 2008, 04:37:21 posle podne »

inace kako vozite bajs ? stojeci ili sedeci ?
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #4 poslato: Mart 01, 2008, 04:36:46 posle podne »

nemojmo u off.. inace kad vec sa tobom pricam primam ja pm na mail ali ne mogu da odgovorim..
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2008, 04:34:06 posle podne »

onih kojima je to potrebno..meni su noge bas jake..
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2008, 03:54:05 posle podne »

ja sam proslog proleca/leta bas dosta vozila..a sada ne bas..bolje mi je trcanje-biciklom se samo nabiju misici na nogama :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2008, 11:22:03 pre podne »

Evo, dragi moji i drage moje, prolece nam uveliko poranilo pa se pitam koliko nas ce se setiti svojih bicikala i zapoceti sezonu.

Ja obozavam bicikl i jedva sam cekao malcice toplije vreme kako bih zapoceo ovogodisnju sezonu.
Pre nedelju i po dana mi je pocela sezona i vec sam usao u staru formu.

Inace, nisam neki ljubitelj voznje po gradu i stalno po istim mestima vec volim da vozim neke duze i zanimljive marsrute. Ja sam iz Smedereva pa formu obnavljam voznjom do Kovina i nazad. Evo, ove nedelje sam vec 2 puta vozio na toj relaciji.
Cim udjem u punu formu, vozim do Beograda, Velike Plane i Smederevske Palanke. Obicno, jednom nedeljno se uputim ka nekom od tih gradova.
Jednostavno, uzivam u voznji.

Najbitnije mi je da ne pada kisa. Ove zime sam nekoliko puta i po utabanom snegu vozio. Iskustvo je neponovljivo i dugo sam imao zelju to da probam. Naravno, izmamio sam poglede komsija ali je uzbudjenje bilo vredno toga. :)
I nisam se nigde razbio, sto je jako bitno.  :D  :D

Volim taj osecaj kada mi proklizavaju tockovi i u poslednjem trenutku smirim bicikl i nastavim normalno.  ;)

Cak sam biciklom vukao i jednog malisana na sankama iz mog komsiluka. E, to je bilo neopisivo iskustvo i uzivali smo obojica. Doduse, par puta smo bili na ivici toga da malo "pojedemo sneg" ali se to nije desilo.  :D
No, to je vec doza avanturizma koja u meni zivi od malena i koju volim da zadovoljavam. Pricacu jednom o tome koje sam sve podvige imao kako bih podigao adrenalin. :)

Nego, necemo sad pricati o exremnim varijantama ovog sporta.

Mene zanima da li i vi volite da vozite bajs i koliko cesto to cinite?
Da li to cinite zato sto to volite ili samo kao vid kardio treninga?
Volite li da vozite na duze relacije ili ne?

Hajde da se zabavimo caskajuci na ovu temu i ozivimo ovu rubriku.

Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 23 upita.