TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:40:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc u vezi sa nutricionistom.  (Pročitano 3517 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: April 15, 2016, 10:43:40 posle podne »

Ehe...znači sve na gotovo, bez imalo ličnog truda i zalaganja? Bar kada je izrada plana ishrane u pitanju...  ;)

Ako si spreman da se uz našu pomoć osamostališ...čitaš, upoznaješ ovu materiju, pokaćeš malo više inicijative...tu smo za sve savete...ovako...sve deluje nekako infantilno...

Evo npr. jedno šematskog prikaza menija...na tebi je da "našteluješ" unos makronutrijenata...broj obroka i sl.

1.OBROK  â€“ 7 belanaca, 1 celo jaje, ovsene pahuljice sa jogurtom

2.OBROK  â€“ meso(belo meso / riba), salata od svežeg povrća sa ( extra virgin)maslinovim uljem( + jabukovo sirće po želji)

3.OBROK  â€“ meso(crveno meso / riba), salata od svežeg povrća + kuvani pirinač/ krompir

4.OBROK  â€“ posni sir( idealno 0% mlečne masti) + šaka badema( kikiriki, orasi, lešnici)

Korisno štivo...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Malo o zdravim mastima... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude.html

Korisna smernica oko nutritivne vrednosti namirnica, od proteina, hidrata, masti do vlakana, za skoro svaku namirnicu... http://nutritiondata.self.com/
« Poslednja izmena: April 15, 2016, 10:51:31 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
StormRider92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 146

« Odgovor #8 poslato: April 15, 2016, 09:21:52 posle podne »

Au,koliko pitanja. :D
Pa nisam upoznat sa nutritivnim vrednostima niti sam upoznat sa pravilima sastavljanja obroka.Zato sam i hteo nekog iskusnijeg da mi pomogne u sastavljanju istog.
Pa ovako,na neka pitanja ti mogu odgovoriti ali na mnoga ne mogu.
Od suplementacije koristim protein.Treniram Crossfit vec 4 meseca,3x nedeljno,tako da radim dosta vezbi koje zahtevaju kardio.A pored toga 3x nedeljno kod kuce radim sa tegovima.Utororkom grudi i triceps,cetvrtkom ledja i biceps a subotom ramena.Uglavnom radim 4 serije po 8 ponavljanja.Svaki put povecam tezinu za 2.5kg i uvek kada radim poslednju seriju uradim sa maksimalnom mogucom kilazom vezbu koju radim.
Sa zdravljem je sve ok,da kucnem u drvo. :D
Sada mi je,kao sto rekoh,BF 11% ali bih ja to smanjio malo.Ove laboratorijske nalaze nisam radio ali planiram da ih uradim u skorije vreme pa cu ti javiti rezultate. :)
I,da,radio sam test fizicke forme pa cu ti ovde postaviti sliku.Mozda ti neki rezultati budu od znacaja.Mada,napominjem,ni oni nisu najsjajniji. :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: April 15, 2016, 08:52:46 posle podne »

Sta bih savetovao za pocetak - clean ishrana( procisti ishranu od junk namirnica), tj. sredjen plan ishrane( ciljani unos makronutrijenata - proteina, hidrata,masti), imaj dobro formulisan plan treninga, bazicnu suplementaciju...i naoruzaj se strpljenjem i prati svoje telo...zapisuj, prati, uci o sebi...iz dana u dan, svakog dana u godini...

O planu ishrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: April 15, 2016, 08:41:06 posle podne »

Hteo bih da smanjim masti kojih imam 11% a viscelarnih 9%.To mi je na prvom mestu.
I jedno pitanje koje nema veze sa nutricionistom.Kako povecati misicnu masu.Imam 39% misica.Meni je to jako slabo,pa ako mozes da me posavetujes iako ovo nije prava tema za to. :)


Vau...ti si bas fan brojki...pa nije tvoje telo ves masina da mozes da podesis na zeljeni program i sve se odradi samo...

Mnogo je tu faktora koji su previse individualni...

Treba vremena da upoznas svoje telo i njegov nacin reagovanja na trening, promene u nacinu ishrane i sl...nije sve u "nutricionizmu", vec i u treningu...

Kako ti izgledaju treninzi? Nedeljni plan treninga po misicnim partijama...vezbe...serije...ponavljanja...?

Radis li kardio? Pratis li puls?

Koliko si visok, tezak, koliko godina imas? Kakvo je sada stanje?

Koliko dugo vezbas u kontinuitetu? Suplementacija?

Da li je zdravstveno sve ok? Pijes neko lekove? Bolesti? A koliki je sada BF?

Da li je u skorije vreme odaĂ°en lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, transaminaze - AST, ALT ; urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina...), vrednost krvnog pritiska, ekg u miru, spirometrija?
OdraĂ°en i eho srca( ultrazvučni pregled srca), test opterećenja?

Hormoni? Slobodni testosteron?
« Poslednja izmena: April 15, 2016, 08:48:02 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: April 15, 2016, 08:34:28 posle podne »

Slazem se sa Katlerom...

Kako povecati misicnu masu...najkrace - dovoljno teskih tegova + kvalitetna ishrana + suplementacija + vreme...

Detaljnije o tome...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Naslucujem da bi ti zeleo ono cuveno rastu misici, masne naslage padaju...hm...

Jedan lep termin...

Telesno remodelovanje( rekompozicija)

Znate onu čuvenu izjavu – „gubim salo, dobijam mišiće“. Ma kako neki pokušavali da to prikažu kao realnu mogućnost, malo je verovatno da ćete rapidno gubiti masti i osetno dobijati na mišićnoj masi.  Da, to je moguće vremenski ograničeno( prvih mesec,dva)  kod povratnika redovnom treningu, koju su pre prekida zbog bolesti i/ili povrede bili u zavidnoj „formi“ ili pak kod gojaznih (neutreniranih) početnika, ali svi ostali nisu te sreće. Mada, to nije nemoguće, uz savršenu ishranu, precizno izbalansiran trening, idealan hormonski status, odličnu genetiku, ali ne zaboravimo da je proces povećavanja mišićne mase jako spor....

Btw...

Da li upoznat sa pravilnim odabirom namirnica?

Nutritivnom vrednoscu istih?

Pravilima sa sastavljanje obroka?
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #4 poslato: April 15, 2016, 06:24:16 posle podne »

Hehe u dva pitanja si postavio visegodisnju problematiku foruma.... ☺

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
StormRider92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 146

« Odgovor #3 poslato: April 15, 2016, 05:39:35 posle podne »

Hteo bih da smanjim masti kojih imam 11% a viscelarnih 9%.To mi je na prvom mestu.
I jedno pitanje koje nema veze sa nutricionistom.Kako povecati misicnu masu.Imam 39% misica.Meni je to jako slabo,pa ako mozes da me posavetujes iako ovo nije prava tema za to. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 14, 2016, 11:54:15 posle podne »

Možda ti i mi možemo pomoći? Koji problem imaš?
Sačuvana
StormRider92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 146

« Odgovor #1 poslato: April 14, 2016, 04:04:36 posle podne »

Dobar dan.Zanima me da li neko zna gde je najbolje,u Novom Sadu,zakazati pregled kod nutricioniste?Nisam nikad bio pa nemam iskustva sa odabirom dobrih nutricionista.
Hvala u napred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 18 upita.