TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:11:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi, sagorevači...Ili ne?  (Pročitano 27535 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #181 poslato: Jul 31, 2020, 01:19:08 pre podne »

A koliko si jedinica vitamina D3 unosio dnevno, i u kom periodu? Šta je rađeno sve od nalaza? 25-oh vitamin d? A unos vitamina K2( mk-7)? Suplementacija kalcijumom?

https://www.pansport.rs/vitaminsko-mineralni-kompleksi/dualtabs?sku=696

Kao što reče koleginica Branković, deder slikaj nalaza da vidimo o čemu se konkretno radi, da ne nagađamo...

« Poslednja izmena: Jul 31, 2020, 01:24:46 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #180 poslato: Jul 30, 2020, 07:41:49 posle podne »

Pozdrav
Mozes li da slikas o posaljes nalaz?
Je l radjena osnovna lab? Glukoza? Posalji sta sve imas od analiza...
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #179 poslato: Jul 30, 2020, 02:47:19 posle podne »

Imas li neki nalaz koji pokazuje visak vitamina D3? Ovo mi je bas cudno. Neko sam ko koristi iu zimskom periodu i do 100 000iu jedinica dnevno mao i mnogi sa kojima radim a i koje poznajem i nikad niko nije imao navedene probleme, a nivo vitamina D3 se iskontrolise bar jednom u dva mjeseca.

Sto se tiče vitaminsko mineralnog kompleksa

https://www.pansport.rs/vitaminsko-mineralni-kompleksi/multi-mega-sport-stack?sku=696

Sve preporuke, koristim vec neko vrijeme.

Takodje ako si spreman dati malo vise novca:

https://www.pansport.rs/vitaminsko-mineralni-kompleksi/dr-feel-good

Napomena za Dr. Feel good je da bar 4 komada treba uzimati dnevno. Preporuka proizvođača je 8.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Imam izveštaj konačni samo od lekara. I meni je bilo čudno, no eto... Možda su i pogrešili nešto, ko će ga znati.

Elem, hvala za vitaminsko-mineralni! Ovaj Multi Mega je i meni zapao bio za oko.A Dr. Feel jeste poskup, i ne uzima mi se sad baš toliko doza.
Pogledaću još malo, ali mislim da ću Multi Megu uzeti, dok se ne pojavi Natrol, a onda - neke zalihe dok traje rok :D
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #178 poslato: Jul 30, 2020, 11:05:11 pre podne »

Imas li neki nalaz koji pokazuje visak vitamina D3? Ovo mi je bas cudno. Neko sam ko koristi iu zimskom periodu i do 100 000iu jedinica dnevno mao i mnogi sa kojima radim a i koje poznajem i nikad niko nije imao navedene probleme, a nivo vitamina D3 se iskontrolise bar jednom u dva mjeseca.

Sto se tiče vitaminsko mineralnog kompleksa

https://www.pansport.rs/vitaminsko-mineralni-kompleksi/multi-mega-sport-stack?sku=696

Sve preporuke, koristim vec neko vrijeme.

Takodje ako si spreman dati malo vise novca:

https://www.pansport.rs/vitaminsko-mineralni-kompleksi/dr-feel-good

Napomena za Dr. Feel good je da bar 4 komada treba uzimati dnevno. Preporuka proizvođača je 8.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #177 poslato: Jul 30, 2020, 10:27:05 pre podne »

Nisam pisao 100 godina.. Ali evo da napišem, za slučaj da je neko pratio.. Onda u novembru je doktorka uradila još neke analize (izbušiše me tada kao švajcarski sir) i uzrok tog osećaja žeđi je bio višak vitamina D3.. Tako je bar ona rekla i to je napisala na izveštaju.

Nego, da ne otvaram novu temu, pitanje samo jedno za sve: Pošto sam opet u Srbiji na nekih mesec dana, a da je trenutno nestašica Natrolovog vitaminsko-mineralnog kompleksa, šta biste vi iz preporučili kao neku alternativu iz Pansporta?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #176 poslato: Novembar 23, 2019, 12:21:22 posle podne »

Slažem se sa Slavišom. U većini slučajeva uzrok je loša ishrana.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #175 poslato: Novembar 22, 2019, 11:52:41 posle podne »

Neadekvatna hidratacija, "junk food" i eto uzroka...

Dakle, nemojmo za svaku sitnicu kriviti suplemente, već prvo dobro razmislimo na temu životnih navika, kao i zdravstvenog stanja/ uzimanja lekova, pre uzimanja suplemenata...neki suplementi mogu dovesti do toga da određeni zdrav. problem postane "uočljiviji"...

Merenje šećera u krvi i krvnog pritiska bi trebalo da postane rutina...a bar 1-2 puta godišnje odraditi "kompletnu analizu krvi i urina" - glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, odnos HDL/LDL, enzimi jetre - AST, ALT, urea, kreatinin, ukupni i direktni bilirubin, C-reaktivni proteina, kompletna krvna slika sa leukocitarnom formulom, gvožđe, rutinsk nalaz urina...

Ne bi zgoreg bilo i odraditi UZ abdomena, EKG u miru...
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #174 poslato: Novembar 22, 2019, 11:43:15 posle podne »

Bio sam kod doktora... Krvna slika je sasvim u redu... Ni tragova od šećera ili nečeg drugog. Sve je u redu...
Boga pitaj šta se desilo onda. Doktor misli da se telo prosto naviklo na mnogo vode i onda kada sam smanjio u tih par dana puta, prosto je odreagovalo tako kako jeste...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #173 poslato: Novembar 06, 2019, 03:17:42 pre podne »

Opet kažem potrudi se da se snađeš nekako za glukometar( apoteke, poznanici...), čisto radi svoje sigurnosti...iz nekog iskustva u radu sa klijentima do sada niko uz Animal Flex, pa i mega-doziranje glukozaminom, hondroitinom i MSM nije imao problema sa glikoregulacijom...( naravno, anamnestički je sve bilo "čisto" vezano za insulinsku rezistenciju ili "hereditet"...)

Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #172 poslato: Novembar 06, 2019, 01:55:14 pre podne »

Pre nego okrivimo neki suplement prvo dobro razmislimo da temu životnih navika - formulacija obroka, unos soli, hormonski balans( uticaj stresa, životnih navika, san i sl.)...

Samo smireno i hladne glave posmatrati situaciju bez nepotrebnog paničenja!

Krvni pritisak?

Krvni pritisak je u redu. Gornji između 100-115, donji 70-80. Takav mi je uvek bio, koliko se sećam.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #171 poslato: Novembar 05, 2019, 10:11:46 posle podne »

Pre nego okrivimo neki suplement prvo dobro razmislimo da temu životnih navika - formulacija obroka, unos soli, hormonski balans( uticaj stresa, životnih navika, san i sl.)...

Samo smireno i hladne glave posmatrati situaciju bez nepotrebnog paničenja!

Krvni pritisak?
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #170 poslato: Novembar 05, 2019, 09:18:21 posle podne »

Polakooo...

A pratiš li glikemiju? Test trakice, tj korišćenje glukometra( aparat za merenje šećera u krvi)? Ujutru ( pre uzimanje bilo kakve hrane ili lekova)? 2h posle obroka?

Da li neko od ukućana ili poznanika poseduje ovaj aparat?

Trijas tegoba kod povišenog šećera uključije - poliurija(često mokrenje), polidipsija( pojačana žeđ), polifagija( stalna, pojačana glad)...

Ako je unos soli visok, eto uzroka polidipsije...a i prateće poliurije...slatkiši dovode do pikova insulina( brz skok, pa brz pad šećera u krvi) i prateće gladi...

Ranije se smatralo da glukozamin i hondroitin mogu uticati da insulinsku osetljivost, novija istraživanja to pobijaju...

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6190977/

https://www.mdedge.com/familymedicine/article/62494/diabetes/do-glucosamine-and-chondroitin-worsen-blood-sugar-control

Nema niko glukometar koga ja znam. U principu niko nema u porodici problem sa povišenim šećerom, niti sam ja imao ikada sličnih problema.
Mada sam možda mogao nabaviti taj aparat, da proverim situaciju.

Od ove tri stvari, dve su prisutne. Tragova polifagije nema...

Ako se ovo nastavi još koji dan, onda ću svakako stopirati upotrebu flex-a dok ne nabavim glukometar.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #169 poslato: Novembar 05, 2019, 05:06:47 posle podne »

Koristio sam Animal Flex i dosta njih koje poznajem koriste i nije bilo navedenih simptoma. Bice vise da je do izbalansiranih obroka (ili neizbalansiranih) nego li Animal Flexa. Mada uvijek mozes sprovesti test tako sto ces upotrebu istog stopirati na par dana.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2019, 05:13:45 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #168 poslato: Novembar 05, 2019, 03:21:00 posle podne »

Polakooo...

A pratiš li glikemiju? Test trakice, tj korišćenje glukometra( aparat za merenje šećera u krvi)? Ujutru ( pre uzimanje bilo kakve hrane ili lekova)? 2h posle obroka?

Da li neko od ukućana ili poznanika poseduje ovaj aparat?

Trijas tegoba kod povišenog šećera uključije - poliurija(često mokrenje), polidipsija( pojačana žeđ), polifagija( stalna, pojačana glad)...

Ako je unos soli visok, eto uzroka polidipsije...a i prateće poliurije...slatkiši dovode do pikova insulina( brz skok, pa brz pad šećera u krvi) i prateće gladi...

Ranije se smatralo da glukozamin i hondroitin mogu uticati da insulinsku osetljivost, novija istraživanja to pobijaju...

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6190977/

https://www.mdedge.com/familymedicine/article/62494/diabetes/do-glucosamine-and-chondroitin-worsen-blood-sugar-control
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2019, 03:24:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #167 poslato: Novembar 05, 2019, 12:38:33 posle podne »

Je l' došlo kod nekoga od vas, ko je koristio ili animal flex ili neki drugi sličan suplement, do povećanja šećera?

Ne znam da li sam ja nešto isparanoisao, ali sam primetio u poslednje vreme mnogo češću potrebu za vodom tj. žeđ, odlazak u wc i povremene glavobolje, mada bi razlozi tome mogli biti i druge prirode (češće sam u putu, pa hrana sadrži više soli, dosta vode svakako pijem i na treninzima i zbog suplemenata, dosta radim, a uz to se trudim da treniram svaki dan, pa nekad tih 6-7 sati sna ne bude nikako dovoljno). Inače, ishrana je izbalansirana, ali na tim putovanjima se dešavalo da bude i džank delova obroka (kojekakvi slatkiši i čuda koja sadrže dosta šećera) - i zbog toga se u principu uključio alarm.

Pitam, pošto nisam siguran da li odmah da se alarmiram i uradim analize ili da sačekam 2 meseca kao što sam i planirao, pa u januaru lagano (a da usput u potpunosti vratim ishranu u fazu "priprema", kao pred takmičenje).
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.