TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:09:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u sredini ledja kod ležanja  (Pročitano 3071 puta)
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #15 poslato: Septembar 23, 2016, 11:39:25 pre podne »

Da, sad je više manje u redu. Još uvijek u tom dijelu osjetim slabiju ukočenost i na trenutke jedva primjetnu tupu bol, ali praktično zanemarivo. Pri aktivnostima nema pogoršanja ni za vrijeme spavanja takoĂ°er nema nikakvih problema.

Hvala i pozdrav!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Septembar 22, 2016, 04:35:00 posle podne »

Pozdrav Pedja,

stanje sa zadnjeg updatea je trajalo možda 3-4 dana, nakon toga se poboljšalo i sad je već 10 dana dosta dobro, i bez daljnjih promjena.

Doduše, kod dužeg (sat-dva) ležanja ili bočnog sjedenja na kauču osjetim nakon nekog vremena kao neku vrlo slabu ukočenost u tim dijelovima leĂ°a, ali više nema popratne boli uz to i praktično je zanemarivo.

TakoĂ°er, fizička aktivnost uključujući teretanu ne izazoivaju nikakve smetnje ni pogoršanje, jedino nisam duže pješačenje probao u meĂ°uvremenu.

Hvala i pozdrav!
pozdrav Marko, predpostavljam da si dobro, da je problem rešen...?
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #13 poslato: Septembar 14, 2016, 05:33:15 posle podne »

Pozdrav Pedja,

stanje sa zadnjeg updatea je trajalo možda 3-4 dana, nakon toga se poboljšalo i sad je već 10 dana dosta dobro, i bez daljnjih promjena.

Doduše, kod dužeg (sat-dva) ležanja ili bočnog sjedenja na kauču osjetim nakon nekog vremena kao neku vrlo slabu ukočenost u tim dijelovima leĂ°a, ali više nema popratne boli uz to i praktično je zanemarivo.

TakoĂ°er, fizička aktivnost uključujući teretanu ne izazoivaju nikakve smetnje ni pogoršanje, jedino nisam duže pješačenje probao u meĂ°uvremenu.

Hvala i pozdrav!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Septembar 13, 2016, 09:17:37 pre podne »

Pozdrav Marko, bio sam odsutan, kakvo je stanje trenutno?
poboljšanje?
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #11 poslato: Avgust 27, 2016, 11:52:20 pre podne »

Nažalost nakon 2 dana praktično normalnog stanja (bez lijekova),
jučer sam malo duže pješačio i danas ujutro opet boli nakon 6 sati ležanja (

Bol je tupa i slabija , ali produžila se ovaj put i nakon ustajanja - boli oko desne lopatice
(možda zato što sam odmah nakon ustajanja malo radio one vježbe - možda nisam trebao?)

UPDATE:
Trenutno stanje zadnja 2 dana:  pazim da ne pješačim puno, opet je bolje

- ukočenost i slabiju bol u leĂ°ima osjećam ujutro nakon buĂ°enja,
malo se pojača pri pojedinim pokretima kod okretanja
- kad ustanem iz kreveta onda se to skoro pa izgubi
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2016, 10:59:06 pre podne od strane marco » Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #10 poslato: Avgust 25, 2016, 01:09:41 posle podne »

Evo već 2 dana ne pijem ljekove i stanje je skoro pa normalno, svaki dan sve bolje, počeo sam lagano i s teretanom i plivanjem, izgleda nije ništa ozbiljnije bilo :)

Hvala i pozdrav!
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #9 poslato: Avgust 23, 2016, 11:56:57 pre podne »

Hvala puno, probat ću pa javim stanje, samo dva pitanja:

1.) Smijem li lagano početi s aktivnostima ? (7 dana sam mirovao) :
- plivanje kraul ?
- duže pješačenje (>30 min) ?
- teretana - bicikl, kosi benč, leptir mašina, noge, biceps, triceps. leĂ°a / ramena - mogu li neke vježbe pogoršati pa da ih izbjegavam?

2.) Da prestanem uzimati brufen i/ili normabel ujutro i navečer, neće se pogoršati?

( Trenutno stanje zadnja 2 dana:  - počne me boliti tek ujutro oko 6-7 h , znači većinu noći normalno spavam
(5-6 sati, prije bi me probudilo nakon 2 sata i to bi bila dosta jača bol)
- kad ustanem onda je malo ukočeno i vrlo slaba bol, više manje zanemarivo
- zadnje injekcije (3 dana zaredom) sam primio u subotu ujutro, u nedjelju navecer brufen + normabel u ponedjeljak samo normabel - bol je ista obadva ova dana

pozdrav i hvala!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Avgust 22, 2016, 01:49:30 posle podne »

probaj i ovo istezanje - okačišse na vratilu, opustiš ledja, ukoliko je moguće...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Avgust 22, 2016, 01:44:14 posle podne »

probaj i ova istezanja...
zadržaj 2min po vežbi, ponavljanje 2-3x
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Avgust 21, 2016, 11:43:12 posle podne »

i nešto od ovog istezanja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Avgust 21, 2016, 11:37:40 posle podne »

posle vežbi probaj nešto od ovih istezanja (zadržaj 2min po vežbi, 2 ponavljanja)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Avgust 21, 2016, 11:28:38 posle podne »

probaj statičke vežbe od ovih (šta ti prija), zadržaj 10ak sek, 3 ponavljanja po vežbi...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Avgust 21, 2016, 11:22:52 posle podne »

pozdrav Marko, nekoliko dana nisam bio na forumu...
----------------
- radi se oklještenju živca/mišićnog vlakna sa spazmon (zgrčenošću mišića > što pojačava bol)
- uzmi magnezijum 150-300mg na dan 3 dana (šumeće tbl na primer)
- lagana masaža (kružnim pokretima) bolnog mesta lopticom za tenis/gumena
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #2 poslato: Avgust 18, 2016, 12:29:08 posle podne »

UPDATE 2
- treća noć katastrofalno, skoro uopće nisam spavao - brufen + normabel kao da ih nisam ni pio prethodni dan
- opet se probudio nakon 2 sata, bol izuzetno jaka i provocira je puno više položaja nego ranije,
ali sad nemogu naći položaj gdje je bol podnošljiva za spavanje  :(
- kad udahnem onda je par sekundi ok (kao da se raširi grudni koš pa više ne boli),
ali kad završim izdisaj - znači kad se tijelo opusti (skoro bilo koji položaj) onda kao da se stisne izmedju lopatica i jako boli,
- takoĂ°er sad puno više položaja provocira bol koja je dosta jača nego prije, ležanje na leĂ°ima isto, i pri mijenjanju položaja na skoro bilo koji način
- odspavao nešto malo iskrivljen na stolici, osjećam se ko da me autobus pregazio  :(

Ukratko
- kad se mišići opuste kod ležanja nakon 1-2 sata onda je najjača bol - znači gornja leĂ°a negdje izmeĂ°u lopatica pri dnu
- malo manja nakon hodanja duže od 10tak min
- kod stajanja i sjedenja je podnošljivo, više kao neko zatezanje  (osim ako ne napravim neke pokrete

Otišao opet u doktorice ujutro i dobio 3 injekcije brufen, normabel i neki dekstapazon (tako nešto :) ) - kaže da su ovo konjske injekcije i da bi me trebalo skroz umrtviti na 8-9 sati, - ovo ću dobivati 3 dana, preporučeno mirovanje
- djeluju dobro, 10-11 sati se osjećam potpuno normalno, navečer na kauču samo malo zateže, a mogu skoro normalno spavati, bol je minimalna. Jedino se bojim kako će biti u nedjelju kad prestanem s injekcijama   ???
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2016, 03:15:30 posle podne od strane marco » Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #1 poslato: Avgust 16, 2016, 05:57:22 posle podne »

Pozdrav Pedja, odmah da ti na početku puno zahvalim u ime svih ovdje na pomoći koju pružaš ljudima na ovom forumu.

Usred spavanja, 4 ujutro, probudila me bol u gornjim leĂ°ima otpriike u visini donjeg kraja lopatica, koja se intenzivno pojača pri odreĂ°enim položajima - Najviše boli pri ležanju na boku, manje na lijevom, najviše na desnom boku
- ima dojam kao da nešto pritišće kičmu / skuplja lopatice, grč, ukočeno ili sl. ako tada i duboko dišem ili izdišem onda se kao pojačava pritisak i bol kako se skuplja grudni koš. (ne bi trebala biti upala pluća, nemam temperaturu ili kašalj)

- po danu je više manje je ok,i pri uspravnom sjedenju i hodanju - smo neko malo zatezanje
- pri drugim položajima i pokretima nema neke boli ili je izanemariva (eventualno neka ukočenost koja ne smeta posebno) - testirao sam sve - lagano kruženje trupom prema naprijed, nazad, saginjanje naprijed,  lijevo desno istezanja
- malo jedino boli ako radim ovo prema lijevo:  http://www.sensaklub.hr/media/output/3128/portraitlarge
- jača bol je ako napravim pokret kao na leptir mašini pri vraćanju tereta "unazad",  kad mi se spoje lopatice (ruke raširene)

ali kad sam popodne opet malo legao - samo pola sata - opet ista stvar, ne mogu da spavam od toga

Inače zbog posla puno sjedim pred kompjuterom, idem baš zato u teretanu (pazim da istežem leĂ°a na vratilu dosta, umjereni treninzi s utezima)
Par puta sam pao na leĂ°a na pijesak (odbojka) ove sedmice ali s amortizacijom rukama i nije bolilo.
Isto tako puno sam na promaji je li moguće da je do ovoga?

Da li zagrijavanje (lagane vježbe u teretani) može pomoći ili pogoršati?
Plivanje ? (malo je hladnije more ovih dana, 21 stupanj) - znači da li da probam s ovim ili da mirujem, ne znam šta da radim?

Hvala puno i veliki pozdrav!

UPDATE:
Evo drugu večer još gore  :(  A cijeli dan sam mirovao, ništa plivanje ni nikakve vježbe, samo malo pješačenja niti pola sata

Opet me probudila bol nakon 2-3 sata spavanja, u 4 ujutro, intenzivnija, sve izmeĂ°u lopatica kao "distorzirano"
 - nikako naći položaj koji ne boli,  najviše boli pri okretanju na drugu stranu, valjda se onda u nekim položajima optereti taj dio kičme - nekako zaspem nakon 2 sata u pložaju koji boli najmanje

Počne boliti i ako sjedim više od sat vremena bočno (iako nešto manje nego kod ležanja), ono zavaljen na kauču
- ne boli toliko ako sjedim ravno na stolici uz kompjuter, stojim i li hodam - samo nakon dužeg pješačenja počne malo (20 min)

** Doktorica dala Brufen 600mg granule i Normabel 2mg - svaki 2x dnevno
« Poslednja izmena: Avgust 18, 2016, 11:53:33 pre podne od strane marco » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 18 upita.