TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:56:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NO reaktor + L-karnitin ?  (Pročitano 2248 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Jul 03, 2017, 08:26:17 pre podne »

Bitno je i voditi računa kod doziranja sa NO reaktorom iz razloga što ima stimulansa koji u zavisnosti od osbosobe do osobe drugačije reaguju.
Zato pažljivo sa dozama i ne preterivati.
Sačuvana
Aca Zmaj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54


Just a regular guy with a strong will and hope

« Odgovor #7 poslato: Jul 02, 2017, 07:35:48 posle podne »

Ne bi trebalo da umanjuje. Ne vidim razlog da se to dogodi. Sto kaze Zoltan, ne ocekuj previse od l karnitina, nije nikakva magicna pilula, ali naravno da moze da pomogne ako je sve regulisano kako treba, pogotovo ako si na malom unosi UH ili na bukvalnoj nuli ( iz iskustva ). Onda L karnitin u komobinaciji sa ostlaim preparatima kao sto su NO, BCAA, glutamin i mozda kreatin, onda dobijam energiju da radim jak trening, bez obzira sto sam na nuli recimo. Tako da, ne verujem da moze da ti skodi ta kombinacija, moze samo da ti poboljsa performanse.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #6 poslato: Jun 08, 2017, 09:36:32 posle podne »

Kompleksni sagorevači su mnogo bolji ali kao što je Zoltan pomenuo oni kao i No reaktor sadrže prihostimulanse pa bi tako preterao sa dozom kofeina.
Ovu kombinaciju sa L-karnitinom možeš da probaš, ne znam kakva očekivanja imaš ali ne možeš znati kako će delovati dok ne probaš.
 Koji No si planirao da kupiš ?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Jun 08, 2017, 06:44:48 posle podne »

Ja mislim da se mnogo očekuje od L karnitina a bojim se da posle njegovog uzimanja većina bude razočarana jer su očekivanja bila sasvim drugačija.
Da si pitao za neki kompleksniji sagorevač onda bih ti rekao da po meni kombinacija NO i istoga i nije baš dobra zbog mnogo stimulansa.
Skidanje masnih naslaga ćeš dovesti u red ishranom prevashodno dok će NO zaista pomoći da pomeriš malo granice napred.
Ako se držiš ishrane kako treba i dobrih treninga onda uz NO ćeš postići rezultate bez sagorevača.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Jun 08, 2017, 05:48:35 posle podne »

Pa sad, L-karnitin i nije tako moćan kada je sagorevanje masnih naslaga u pitanju, pogotovu ako ishrana i treninzi nisu regulisani u skladu sa ciljem...

Ako želiš idealan suplement za obe aktivnosti tu je beta-alanin...a ako ciljaš na redukciju masnih naslaga pozabavi se prvenstveno ishranom i treningom, pa tek onda razmišljaj o sagorevačima...a i obrati pažnju na neke stvari... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude

Btw, kompleksni sagorevači masti i NO-reaktori zajedno mogu biti problematični( interakcije između sastojaka...)...

Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #3 poslato: Jun 08, 2017, 04:53:37 posle podne »

NO reaktor zbog treninga snage, a l-karnitin zbog aerobnih treninga cisto da koliko-toliko i tu vrstu treninga podrzim nekom suplementacijom i da bih ubrzao sagorevanje masnih naslaga pored korigovane ishrane. Nisam znao da postoje no reaktori sa dodatkom l-karnitina....
Uzeo sam assault punch (crni)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jun 08, 2017, 02:04:23 posle podne »

Postoje i reaktori koji u svom sastavu imaju L-karnitin, kao i estar istog - acetil-L-karnitin...( npr. SuperPump MAX od Gaspari Nutrition)...

Ne znam kakav "hiperakutni efekat" očekuješ od L-karnitina...tj. šta očekuješ od ove kombinacije?

Ne bi trebalo zaboraviti da je potrebno redovno uzimanje( bar 7-10 dana) i adekvatno doziranje( 2000-3000 mg) da bi efekat( iako minoran) L-karnitina bio prisutan...

Pre bih se fokusirao na "reaktor", a moja preporuka bi išla u pravcu beta-alanina( u tvom slučaju) - i aerobni i anaerobni "booster"...

Koji si reaktor planirao da uzimeš?



Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #1 poslato: Jun 08, 2017, 10:03:21 pre podne »

Da li uzimanje l-karnitina sa NO reaktorom pre treninga umanjuje dejstvo NO reaktora ? Kakva je njihova sinergija?
Treniram fudbal tokom nedelej i po 2x dnevno (teretana + teren) pa bih uzimao no reaktor pre teretane a l-karnitin u oba slucaja ili samo kad radim na terenu....
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 19 upita.