TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 11:38:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc pri kupovini proteina  (Pročitano 3062 puta)
Zoran Vlajkov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 136


« Odgovor #7 poslato: Novembar 01, 2016, 01:11:19 posle podne »

Hvala, odoh u prodavnicu :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Novembar 01, 2016, 01:04:03 pre podne »

Slažem se sa Dušanom...

Za nekoga ko je na početku priče, te "sitne" razlike - blend, izolat, koncentrat whey, nisu tako "presudno" bitne...već je u prvom planu trenažna rutina i naravno ishrana naša nasušna...

Da svakako da postoje razlike koje se tiču "brzine svarljivosti", amino kiselinskog profila...i sl.( ali te razlike nisu tako drastične i "fatalne", da bi bio tako isključiv...da za Power Protein)

Ne preteruj sa količinom proteinskih suplemenata "per serving"...




« Poslednja izmena: Novembar 01, 2016, 01:05:36 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 31, 2016, 10:16:39 posle podne »

Ja sam za opciju sa power proteinom :)
Sačuvana
Zoran Vlajkov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 136


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 31, 2016, 03:16:01 posle podne »

Jos jedno pitanje. Sta je bolje uzeti Dymatize Whey protein 900gr (da popijem mericu posle treninga)
ili power protein blend 2,3 kg (dve merice posle treninga i uvece).
Vase misljenje, sta je bolje?
Sačuvana
Zoran Vlajkov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 136


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 31, 2016, 12:52:30 posle podne »

Hvala :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 30, 2016, 06:14:41 posle podne »

Suplemente uvek kupuj od ovlašćenih distributera, prodavaca suplemenata, koji su ispunili sve zakonske regulative koje se tiču uvoza, distrubucije i prodaje suplementa, dakle, suplementi koji su upisani u bazu podataka Ministarstva zdravlja Republike Srbije, dakle, ispunjenost uslova koji su regulisani Pravilnikom o zdravstvenoj ispravnosti dijetetskih proizvoda, kao i Zakonom o bezbednosti hrane, a i Pravilnikom o deklarisanju i označavanju upakovanih namirnica( deklaracija sa svim neophodnim informcijama - od nutritivnog sastava, zdravstvene izjave, podataka o proizvoĂ°aču, uvozniku, broj upisa u bazu podataka Ministarstva zdravlja...i sl.)

Ne bih da diskutujem o kvalitetu suplemenata koji se ne nalaze u našoj ponudi, ali smatram da svaki odgovorni proizvoĂ°ač i distributer suplemenata drži do kvaliteta...ipak, kvalitet, znači i profit...

Dakle, ako se radi o proizvoĂ°ačima koji na pravi način garantuju ispravnost svojih proizvoda( GMP, GHP, HACCP standardi i sl.), kao i neki subjektivni faktori - ukus, aroma, rastvorljivost i sl., neke "mega" razlike nema, tako da ako je sve navedeno uspunjeno, odabir proteinskog suplementa je najmanji problem, već su u prvom planu - DOBRO FORMULISAN PLAN TRENINGA I ISHRANA!

Svakako da je jedan od velikih problema i nabavka suplemenata "na crno". Kupovinom takvih suplemenata sebe dovodite u rizik, jer nikako ne možete biti sigurni u ispravnost suplementa, tj. bezbednost upotrebe.

Da li vaše zdravlje ima cenu?

„Nisam bogat da kupujem jeftine stvari“…DA, jeftine i neproverene…

Ne dozvolite da budete prevareni, uvek se odlučite za kupovinu suplemenata od OVLAŠĆENIH prodavaca i distributera, koji za sve suplemente u svojoj prodaji imaju odgovarajuću deklaraciju i odobrenje nadležnih institucija Republike Srbije za „puštanje u promet“.

« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2016, 06:16:46 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zoran Vlajkov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 136


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 30, 2016, 05:07:12 posle podne »

Pozdrav, forumasi :) nisam nov. mada dosta se nisam javljao i posecivao forum. Tacnije pravio sam pauzu sa treningom.
Vratio sam se treniranju pre nekih 2-3 meseca, e sad... Dosta dugo sam razmisljao da li da uzmem protein ili da nastavim samo trening + ishrana.
Resio sam da uzmem ali sad ne znam koji. Iskreno i do cene mi je, puno mi je da izdvojim vise od 5000dinara.
Jedan od drugara koristi vas proizvod powerprotein, sasvim je zadovoljan (preporucio) obzirom i da nije skup.
Jedan koristi  (takmicar) xPlode, posto ga i sama ta firma sponzorise (dosta sam citao i vecinom su jako losi komentari) on ih negira, obzirom da mi je drugar nadam se da me ne bi slagao, a cena mu je svakako isuvise dobra ( ali prvi put kupujem pa ne bi da se zeznem, zbog 1000dinara manje).
Jedan koristi myprotein, i njegova cena je okej, 4700dinara 2,5kg. eh sad on ih porucivao preko fejsa... i o tome sam citao, da dosta ima "falsova" zasto preko interneta, zasto je tako jeftinije, da li dobijes brasno ili plazmu umesto proteina itd...
Pitao sam preko stranice my protein, 8,50 evra je dostava, posto stize iz velike britanije... sto me izadje oko 5500-6000 malte ne.

Zanima me vase misljenje, koji imate vise iskustva. koji protein da uzmem a da nije previse skup do nekih 5 000dinara, toliko mogu da izdvojim :) iskreno. Ja se zaista ne razumem i ako dosta dugo treniram ali dzaba, nikada nisam popio ni mericu :D za sve ove godine treniranja
« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2016, 05:10:01 posle podne od strane Zoran Vlajkov » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.