TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:20:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ENERGETSKI GELOVI  (Pročitano 15571 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #36 poslato: Decembar 08, 2008, 10:35:32 pre podne »

Pa rekao sam da cu biti ironican, pa sam se zezao sa teretanom i bencom...

I opet me ne shvatas u pravom smislu, kazes ako uneses 3000-4000-5000 kcal ti ces izgurati svejedno, a ja sam 100 puta rekao da je bitan maltene momentalan priliv energije sto je i osnovna uloga, t.j. visoka koncentracija hranljivih materija koje veoma lako mozes da uneses u organizam, jer na trci ne moze stati i uzeti lupam, testeninu da jedes... nego samo zubima otrgnes gornji deo gela i popijes/pojedes ga i uzmes malo tecnosti...

Mislim da sad postoji samo jedan (naravno u vise ukusa), koji je obogacen elektrolitima a i ima brzi priliv energije, do nedavno su bili razdvojeni. Sad je jos bolji. I naravno postoji varijanta sa i bez kofeina...

"imao sam ja 4 treninga dnevno godinu dana + shkola pa sam to radio bez gelova shto ne znachi da ne bih to uradio BOLJE i LAKSHE sa gelom"
...Pa o tome ti i pricam covece, nigde nisam rekao da je gel neizostavljiv... samo kazem da moze mnogo da pomogne u specificnim situacijama a to su treninzi i trke u trcanju, triatlonu, biciklizmu i td...

Pa nisu ti potrebni elektroliti jer se ne bavis u potpunosti ovom vrstom aktivnost, stoga i ne mozes u potpunosti da pojmis ulogu. Elektroliti su i vise nego neophodni da se unesu prilikom dugotrajne aktivnosti. I opet glup primer: nemoze nositi so ili slanu hranu na trku ili treningi i jesti.

I Power Bar gel je najbolji gel, to ti sa sigurnoscu tvrdim. Znaci o kvalitetu i o jedinstvenoj sastavu t.j. formuli pricam. Postoji jos dosta "sklj" gelova gde je prenatrpano svega i svacega i koji mogu biti i dosta vecih... ali to je kao kada bi unosio Ca bez vitamina D...
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #35 poslato: Decembar 08, 2008, 12:24:13 pre podne »

Naravno da ne moram da reklamiram, ja power bar gelove koristim vise od tri godine, a u Pansportu se mogu kupiti nekoliko meseci...
(pogledaj post sa mog sajta od pre godinu dana ovde. . , kada sam opisao ishranu i hidrataciju na treningu koji sam radio i u kojem pominjem power bar gel, a tada nikakve veze nisam imao sa Pansportom, a ni Power Bar mi nije bio sponzor :))

Neznam sta ocekujes od gela, mislim bicu ironican ali tako se skonta iz tvog posta: da dignes 50 kila vise na bencu? Napominjem da je izrazajan u sportovima izdrzljivosti kada ti treba brz i kvalitetan priliv energije sto nemozes ocekivati ni od ceg drugog u takvoj meri, tako da ti toplo preporucujem da ga probas jednom prilikom tokom duzeg izlaganja aktivnosti pa ces skontati o cemu pricam.
Verovatno ti ispravno mislis jer neznam sta su tebi "ozbiljnije stvari"!?... mislim ne bi za dz gel bio nezamenjiv na trkama i takmicenjima hiljadama i hiljadama profesionalaca i power bar bila najbolja firma u toj sveri.

Neznam tacno o kakvim se uh radi, nisam ga proucavao, jer ni nemam potrebe... Ali imaju i produzeno dejstvo...

Opet kazem, nemozes ti gledati sve u kcal (nekazem da je to nerealan parametar). To znaci da kad bi stalno krkao hranu t.j. energiju da bi mogao da trcis do besvesti...

I 25mg po gelu Natrijuma je sasvim dovoljno!

ko pominje teretanu ovde .. o kakvom benchu ti prichash ... imao sam ja 4 treninga dnevno godinu dana + shkola pa sam to radio bez gelova shto ne znachi da ne bih to uradio BOLJE i LAKSHE sa gelom .. isto tako ako si ti neshto uradio sa ovim gelom ne znachi da ne bi neshto radio BOLJE sa BOLJIM gelom ... jel power bar pravi jedino ovaj gel ?  a ta pricha za milku .. mani se toga .. naici ce neko ovde ko ne zna o chemu prichash pa ce misliti da je stvarno jedina bitna stavka kalorijska vrednost ... osnovna jeste .. eto npr vidish kako si dao dobar primer ... milka jeste mnogo potentnija u pitanju energije pa je opet chisto sranje u tu svrhu uzimati ... nadam se da nema potrebe da pricham zashto .. pametan si dechko ... isto tako neshto shto moze da ima odlichan UH sastav i da mi ne drka ins a ima kal vrednost recimo 10 kcal mi opet ne znachi nishta vishe od te raspale milke ...  tako da imash 2 krajnosti koje treba izbeci ... ako ja potroshim (karikiram ) 1000 kcal za trening / utakmicu shta meni znachi tih 100 kcal (recimo da me elektroliti ne zanimaju u ovom sluchaju pokriveno je na drugi nachin ) ..  razumesh .. ?  i nema potrebe da ubacujesh hranu u prichu jer to nije tema .. hrana je osnova i podrazumeva se da je na nivou .. tako da lupam ako ja unosim 3-4-5 hiljada kalorija ja cu izgurati taj napor svejedno ..a ulogu gela znash tako da kontam da hrana nije tema iz tog razloga
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #34 poslato: Decembar 07, 2008, 10:17:02 posle podne »

Monika ja sam lud sto pisem ovo sve, t.j. nesto sto je jasno kao dan, sad citam ovo i kao da sam pisao "2+2=4" i onda neki tvrde "ne, 2+2=13"... bukvalno...
Onaj ko ima nesto protiv Power Bar gela taj verovatno misli da se to u kosu stavlja... nije mi jasno uopste sta su "biciklista" i "Lokk1" hteli da mi kazu, "Lokk1" mislim da me nije razumeo, a "biciklista" je totalno kontradiktoran jer svi profi biciklisti (kao i rekreativci u inostranstvu) koriste Power Bar gelove danas (izmedju svih ostalih sportista u drugim sportovima, a njemu je "tanak" [bez uvrede, da ne shvatite pogresno, ukoliko ste pobedili 2 puta na trci kroz Srbiju ja imam veliko postovanje prema vama, ali jednostavno nam se misljenja razilaze]), a plus prica da na ovom i ovom km treba uzeti toliko ml gela i toliko kofeina!? Izgleda da uopste nema veze kako su se vozili tih 60 km, kakav je vetar bio, u kakvoj je grupi vozio... samo neka x formula... ludost... striktno je vezan za kcal (kcal, ne kca!) a razlika u kcal na 60 km moze biti i 500 kcal u zavisnosti od voznje...
Stoga stvarno ne zelim da ubedjujem nikoga ni u sta, ko ne voli ili smatra da je los, neka ga jednostvano ne kupi, heh, i gotova prica. Ispade da ja nekog nagovaram da obavezno kupuje Power Bar gelove... Ipak je milka cokolada zakon, ona ima cak 600 kcal na samo 100 gr, mozda je vreme da gelove zamenim milkom...   ???
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #33 poslato: Decembar 07, 2008, 09:19:41 posle podne »

planinarska ekipa koja se popela na Himalaje je takodje odusevljena gelovima, tacnije covek mi je bio u prodavnici samo da mi prenese kako su mu gelovi neverovatno pomogli... jeste 100kcal i meni deluje neverovatno, ali sto je istina - sportisti odredjenih disciplina ih obozavaju...

Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #32 poslato: Decembar 07, 2008, 07:02:25 posle podne »

Naravno da ne moram da reklamiram, ja power bar gelove koristim vise od tri godine, a u Pansportu se mogu kupiti nekoliko meseci...
(pogledaj post sa mog sajta od pre godinu dana ovde. . , kada sam opisao ishranu i hidrataciju na treningu koji sam radio i u kojem pominjem power bar gel, a tada nikakve veze nisam imao sa Pansportom, a ni Power Bar mi nije bio sponzor :))

Neznam sta ocekujes od gela, mislim bicu ironican ali tako se skonta iz tvog posta: da dignes 50 kila vise na bencu? Napominjem da je izrazajan u sportovima izdrzljivosti kada ti treba brz i kvalitetan priliv energije sto nemozes ocekivati ni od ceg drugog u takvoj meri, tako da ti toplo preporucujem da ga probas jednom prilikom tokom duzeg izlaganja aktivnosti pa ces skontati o cemu pricam.
Verovatno ti ispravno mislis jer neznam sta su tebi "ozbiljnije stvari"!?... mislim ne bi za dz gel bio nezamenjiv na trkama i takmicenjima hiljadama i hiljadama profesionalaca i power bar bila najbolja firma u toj sveri.

Neznam tacno o kakvim se uh radi, nisam ga proucavao, jer ni nemam potrebe... Ali imaju i produzeno dejstvo...

Opet kazem, nemozes ti gledati sve u kcal (nekazem da je to nerealan parametar). To znaci da kad bi stalno krkao hranu t.j. energiju da bi mogao da trcis do besvesti...

I 25mg po gelu Natrijuma je sasvim dovoljno!
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #31 poslato: Decembar 07, 2008, 06:35:23 posle podne »

druze 100 kcal je 100 kcal .. razumesh ti to ? mislim ok kontam ja da vi morate da hvalite ovaj gel ali daj bre ... svestan si ti i sam da to ne igra ulogu .. siguran sam ja da to ima neku primenu ... ali za neke ozbiljnije stvari ne bash .. ne pije vodu pa da je iz neznam kakvih izvora uh i elektroliti kada mu je MALA ENERGETSKA VREDNOST ... a kad smo kod vrste uh ... o chemu se tachno radi ?
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2008, 06:37:52 posle podne od strane Lokk1 » Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #30 poslato: Decembar 07, 2008, 05:51:23 posle podne »

Ne radi se tu o kcal, nego o sastavu gela, koji ekspresno deluje, odnosno priliv energije je maltene momentalan (znaci jako brzi UH, t.j. velik glikemijski indeks) a takodje vas  ne "drzi" samo jako kratko, kao kad bi popili npr koka kolu, nego postoji i druga vrsta uh koja vremenom daje energiju, stoga je to u stvari kombinacija t.j. kompleks koji je u sportovima izdrzljivosti nezamenjiv. Postoji sa i bez kofeina. I jako je bitno sto "obiluje" osim i vitamina i minerala, i elektrolitima , koji se nakon duze intezivne aktivnosti trose stoga je neophodno uneti ih.
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #29 poslato: Decembar 07, 2008, 05:21:30 posle podne »

a o kojim UH je ovde rech u gelu ... ?  i da 100 kcal = SMEEEH to potroshim dok odem na trening
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #28 poslato: Decembar 04, 2008, 03:51:46 posle podne »

Hvala puno  ;D I ne zaboravi da ja nisam biciklista t.j. da ne vozim uopste cesto duze od 3 h...
Sačuvana
biciklista 2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #27 poslato: Decembar 04, 2008, 03:48:52 posle podne »

I ti sa tim vozis i ocekujes rezultate!
Nek ti je Bog u pomoci.
Sve najbolje ti zelim
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #26 poslato: Decembar 04, 2008, 03:41:31 posle podne »

Prica ide u pogresnom smeru, totalno ste pogresno shvatili, uopste ne propovedam da ne treba nista jesti, cak obrnuto, ja najvise paznje obracam na hidrataciju i jelo na duzim treninzima. Ali sam hteo da reci (opet ne u bukvalnom smislu) koliko je gel dobar kada mogu sa jednim da odvezem. I nije sve u secerima, pa za cega ti masti sluze... A obrok mi izgleda sasvim normalno, ne pojedem 5 kila hrane "pa sam miram", nego unesem mozda malo vise ugljenih hidrata (da li je to pasta, ili cak i i nesto "brzi" seceri tipa namazem na int. hleb putera sa kikirikijem i domacim dzemom, svejedno)...
A i sve zavisi od osobe do osobe i utreniranosti...
Sačuvana
biciklista 2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #25 poslato: Decembar 04, 2008, 03:32:26 posle podne »

Sta treba pojesti pre treninga da bi se napunili depoi?
Molim te reci kako izgleda tvoj obrok pre treninga?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #24 poslato: Decembar 04, 2008, 03:21:38 posle podne »

Da napisao sam na sajtu pre taj clanak i nisam ovim nista porekao, ali nisi razumeo poentu.

Hteo sam da kazem da je gel super, da nema veze sto je mali ili sto ima/nema (puno) kofeina i da ne vidim sta je problem uzeti onoliko gelova koliko ti treba... i da je odnos cene i kvaliteta pristojan sa obzirom kakvih sve gelova ima.

I posmatrate iz pogresnog ugla, potrosim 3000 kcal, ali koliko sam ih uneo jelom pre treninga? + koliko sam im uneo isotonicnim napitkom koji isto nije nista drugo no secer?

Stoga ovo moje nema veze sa katabolizmom, jer da ima ja bih to itekako osetio, pa sami znate osecaj malaksavosti, pada secera, hiperglikemije...

Sačuvana
biciklista 2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #23 poslato: Decembar 04, 2008, 03:09:41 posle podne »

komentar na Ognjenovu voznju od 4 sata sa jednim gelom,
Voziti 4 sata i potrisiti preko 3000 kal a uneti samo 100kal je cista ludost i neozbiljan pristup ocuvanju zdravlja i treningu.
Vozim profesionalno i druzim se sa prfesionalcima kako u sportu tako i u zdravstvu,sto je i normalno za moje zanimanje,ali za ovakvu izjavu jos nisam cuo u ozbiljnom sportu.
Kako se moramo hidrirati konstantno tako se moramo i hraniti!
Lepo si to Ogi opisao na tvom sajtu a sada pricas drugu pricu.
Ja ne znam da li vi na ovaj nacin zelite da podignete cenu tom prizvodu ili sta?
U potpunosti se slazem sa kolegom Biciklistom.
Ova prica nema smisla tako da bi ste trebali da se upitate>sta je metabolizam,kako se nadoknadjuje energija i kako se misic opravlja.Ovaj Ogijev pristup dovodi po katabolizma a nadam se da znate ta je to
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #22 poslato: Decembar 04, 2008, 02:06:40 posle podne »

Pa nemozes kopletnu energiju iz gelova obezbediti za trening, i za dugacke treninge su vise korisne pravi bar-ovi ne gelovi, gel je vise za intenzivniji napor. Valjda obrok koji prethodi duzini treba da ti obezbedei kalorije za treninga kao i eventualno nesto "konkretno" tokom treninga, sendvic i sl...  Ali evo dao sam ti primer da ja sa jednim gelom mogu da izvezem 4 h a da se ni malo ne patim (naravno ne idem na izlet, nego radim trening da ne pomislis da se "vozikam"), tako da ima velikog udela ukoliko si uneo ono sto treba pred trening i hidrirao se tokom treninga, mislim ovo sigurno sve znas jer si se profesionalno bavio ili bavis jos uvek, neznam, biciklizmom, tako da stvarno mi nije jasno sta zelis da kazes.

Neznam sta je problem uzeti 10 gelova?

Pa ljudi koji rade Ironman, trku koja traje od 8 (pro) do 15 h (rekreativci) nose po 20 gelova, a vama u biciklizmu gde jos moze da vam se doda hrana stvarno ne vidim sta bi bio problem...

Video sam ja svakavih gelova ali ni jedan ne moze da se poredi sa Power Bar-om (GU gel je dobar jedino). Bukvalno je danas u sportovima izdrzljivost power bar gel sinonim za gel... Probao sam ih nekoliko i vecih i manjih i ono su "splacine"...
Mislim onda mozes uzeti banane i kofein (inace stvarno neznam cemu toliko kofeina ali ajd) i nece te izaci ni euro, ukoliko si samo na cenu obracao paznju...

Stoji da je skuplji, ali koliko para toliko i muzike...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 19 upita.