TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:45:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć oko ishrane i treninga  (Pročitano 3174 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Februar 21, 2017, 10:25:27 posle podne »

Možeš li "okačiti"( skenirati) ceo nalaz...?

A  FT3? TSH?

Sačuvana
blue_ivy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #20 poslato: Februar 21, 2017, 01:20:47 posle podne »

Kraće rečno - napišite mi plan ishrane  ;) 

Ne plan ishrane, već primer dobro izbalansiranog obroka, pošto imam utisak da sve što sam znala o pravilnoj ishrani nije dobro. Stigli su nalazi, holesterol mi je malo povišen 5,65 (što me čudi, jer uopšte ne jedem masno niti jedem crveno meso), rezultati FT4, štitne žlezde je ono što me zapravo brine, sniženo je, vrednost je 9,8, a donja granica je 11,5. Ostalo je okej..
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #19 poslato: Februar 21, 2017, 12:21:29 pre podne »

Te mitove o malim brojem ponavljanja i obrnuto zaboravi jer se definicija i masa rade u kuhinji i to je amin.

Plivaj u nekom opsegu od 8-12 ponavljanja ali daj maksimum, nema rezultata ako ne grizes do daske !!!

Sto se ishrane tice edukuj se, mozemo sve napisati ali mozda tebi te namirnice ne prijaju, th da te nadimaju itd.

Ne postoji vise dorucak, rucak, vecera itd, vec obrok 1,2,3,4,5 pa onda ko je ozbiljan i do 8,9...tako se radi posao.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #18 poslato: Februar 20, 2017, 08:08:28 posle podne »

E da i sto se treninga tice za toljenje sala na tim kriticnim mestima manje tezine vise ponavljanja?

Baš naprotiv, kada radiš na skidanju kilograma trebas raditi sa većim opterećenjem i manjim brojem ponavljanja kako bi sacuvala i izgradila sto vise misica. Oni su ti glavna podrška u gubljenju masti, a takoĂ°e mišići su ti koji ti daju " zategnut" izgled.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Februar 20, 2017, 05:48:51 posle podne »

A mozete li mi dati neki predlog za dobro izbalansirane rucak, doorucak i veceru? Cilj jeste naravno skinuti salo, ali opet da ne bude kos i koza, vec fit izgled. Hvala vam svima na odgovorima.

Kraće rečno - napišite mi plan ishrane  ;) 

Što samo 3 obroka, što ne 4 ili 6  ;)

A jesmo li bar malo pažnje posvetili čitanju predloženih tekstova? Onako čisto da prelistamo da vidimo šta li ovi toliko pišu?  ;)

Predlog( slikovito, šematski, makrose ćeš morati da sama "šteluješ" u skladu sa ciljevima)...

1.OBROK  – jaja + ovsene pahuljice sa jogurtom/vodom

2.OBROK  – meso(belo meso / riba), salata od svežeg povrća sa ( extra virgin)maslinovim uljem( + jabukovo sirće po želji) + kuvani pirinač/ krompir

3.OBROK  – meso(crveno meso / riba), salata od svežeg povrća + kuvani pirinač/ krompir

4.OBROK  – posni sir( "mladi"...do 10% mlečne masti) + šaka badema( kikiriki, orasi, lešnici)

Ima mnogo mogućih varijacija...možemo pomoći, ali ne očekuj sve "na gotovo", bez imalo ličnog truda i zalaganja...  ;)
Sačuvana
blue_ivy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #16 poslato: Februar 20, 2017, 05:31:45 posle podne »

A mozete li mi dati neki predlog za dobro izbalansirane rucak, doorucak i veceru? Cilj jeste naravno skinuti salo, ali opet da ne bude kos i koza, vec fit izgled. Hvala vam svima na odgovorima. E da i sto se treninga tice za toljenje sala na tim kriticnim mestima manje tezine vise ponavljanja?
« Poslednja izmena: Februar 20, 2017, 05:36:48 posle podne od strane blue_ivy » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Februar 20, 2017, 01:53:27 posle podne »

Nalazi stizu sutra, pa ispisujem sve sto ne bude okej (ako ne bude). A Whey pa i tu je pitanje, da li je bolje koristiti ga kao zamenu za obrok ili posle treninga?  :)

Slažem se sa Zoltanom, osloni se na kvalitetan dobro formulisan obrok,a i bez whey se može napredovati...dakle, ishranom našom nasušnom obezbedimo dovoljan unos proteina visoke biološke vrednosti i nema problema...  ;)

Proteinski suplementi su svakako korisni, ali i bez njih se može  ;) ( pogotovu u svetu rekreativaca)

Dakle, moj glas ide za whey u pwm...

A ako baš mora kao zamena obroka možeš ga ukombinovati na mnogo načina...npr. sa ovsenim pahuljicama( izblendati zajedno) / sa ella sirom i jezgrastim plodovima...
« Poslednja izmena: Februar 20, 2017, 01:58:12 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #14 poslato: Februar 20, 2017, 10:19:21 pre podne »

Ja sam skoro čitao o tome, neki zaključak je bio da ako ti je ukupan dnevni unos proteina dovoljno visok, onda ti taj PWS nije ni potreban. Ja ću pre ubaciti whey sa ovsenim kao obrok pre treninga ili pred spavanja nego u PWS jer odmah posle treninga imam kvalitetan obrok. Ima tu uticaj i industrija suplemenata koja je potencirala tu priču oko propuštanja ''anaboličkog prozora'' itd...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Februar 20, 2017, 09:47:16 pre podne »

Nalazi stizu sutra, pa ispisujem sve sto ne bude okej (ako ne bude). A Whey pa i tu je pitanje, da li je bolje koristiti ga kao zamenu za obrok ili posle treninga?  :)

Ništa u potpunosti ne može zameniti kvalitetan obrok pa ni whey.
Suplementacija je samo dodatak ishrani a ne zamena.
Naravno ako se već ne može jesti iz nekog razloga ima suplemenata koji donekle mogu pomoći da se razgradnja spreči ali ishrana je uvek najbolja opcija.
Sačuvana
blue_ivy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #12 poslato: Februar 20, 2017, 09:13:05 pre podne »

Nalazi stizu sutra, pa ispisujem sve sto ne bude okej (ako ne bude). A Whey pa i tu je pitanje, da li je bolje koristiti ga kao zamenu za obrok ili posle treninga?  :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #11 poslato: Februar 20, 2017, 07:28:35 pre podne »

Desilo se ono što se desi svima nama na početku, zatrpala se ogromnom količinom informacija, i često onda izgleda kao da više ne znamo ništa, kuda treba ići niti gde ćemo stići...držati se osnova, pojednostviti stvari kad god je to moguće i slušati svoj organizam.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Februar 18, 2017, 12:21:14 pre podne »

Uvek nešto hrane sa sobom možeš poneti u adekvatnoj ambalaži...dakle, odvojiti vreme za blagovremenu pripremu obroka...

Bolje sardina  ;)

Malo i na tu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/problemi-sa-ribom-od-zive-do-uzgoja

Zašto baš whey? Prvo što bih se zapitao kada bih razmišljao o whey( tj. pre kupovine istog) je da li sam dovoljno proteina visoke biološke vrednosti uneo ishranom našom nasušnom  ;) Dakle, whey je ok  ;) ali moramo znati šta su prioriteti...  ;) Kako/kada planiraš da uzimaš whey? Posle treninga( pwm)? Kao zamenu obroka?

Jedno od čestih pitanja, tiče se i pravilnog odabira prioriteta kada su suplementi u pitanju…

Uvek bi trebalo krenuti od mikro ka makronivou…tj. od vitamina i minerala, kao i vode i elektrolita, koji se smatraju optimizatorima svih bitnih procesa u našem telu, do gradivnih „elemenata“ poput esencijalnih amino kiselina, tj. proteina visoke biološke vrednosti, kao i esencijalnih masnih kiselina( omega-3)…

- VITAMINSKO-MINERALNI KOMPLEKSI( doziranje, apsorpcija…)

- IZOTONIČNI NAPICI ( po potrebi)

- OMEGA-3 ESENCIJALNE MASNE KISELINE( apsolutni imperativ! )

- PROTEINSKI SUPLEMENTI


Npr. predlog za večeru - grilovana skuša + salata od vlaknastog povrća...ili ella sir + jezgrasti plodovi...

Sačuvana
blue_ivy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #9 poslato: Februar 17, 2017, 07:14:22 posle podne »

Studiram, pa sam većinu dana van kuće, tako da od povrća jedem samo brokoli, karfiol, šargarepu i tu neku frikomovu mesavinu. Odradicu nalaz u ponedeljak. Od ribe jedino tunjevina i kuvani filet soma. Često jedem ellu sir. Od suplementacije sam kupila Whey. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Februar 17, 2017, 05:50:26 posle podne »

Čini mi se da ćeš morati da se ozbiljnije posvetiš priči oko nutritivne vrednosti "namirnica"...ne možemo uporeĂ°ivati 200 gr prilećeg belog i "beskvasni hleb sa medom i orasima (2 mala parčeta hleba) i do 30gr oraha, 15gr meda"...

Med je ok...ali bez krajnosti...ipak "razlika izmeĂ°u lek i otrova je doza"...čak i kada je med u pitanju  ;)

A zdrave masti?

Obratu pažnju na "hormonski balans" koji je preduslov "zdravog napretka"...  ;)

A ograničen unos skrobastog povrća - krompir, pirinač? Mahunarke( grašak, pasulj...)?

Mlečni proizvodi? Sir? Kefir? Jogurt? Kiselo mleko?

Crveno meso?

Suplementacija omega-3? Riba?

Možda bih dodao još jedan dobro formulisan obrok...ali opet kažem nije sve u proteinima( i njih bi trebalo biti dovoljno - proteini visoke biološke vrednosti - sir, jaja, meso, riba), već i u izbalansiranim odnosima sa ugljenim hidratima i mastima( zdrave masti su ključ hormonskog balansa)...  ;)

Bar 2 dana u toku nedelje napravi potpunu pauzu od treninga...cilja nam nije pretreniranost...

Odradi lab. nalaz krvi i urina( predložene stavke)...

Pre nego krenemo se detaljima, "podignutiji gluteus" i sl. - savladajmo osnove...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/hormonski-status-i-napredak
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Februar 17, 2017, 04:07:57 posle podne »

To je previše i za napredne vežbače a ne za početnike. Ne možeš raditi 3 puta nedeljno raditi iste misicne grupe i plus kardio trening svaki dan.
Ja predlazem da za početak  radis kardio 3 puta nedeljno i 3 puta nedeljno trening sa tezinom.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.