TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 06:54:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik - pitanja i vezi treninga i ishrane  (Pročitano 6014 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #42 poslato: Jun 16, 2017, 12:23:58 posle podne »

S obzirom na ove "dimenzije", rekao bih da je problem ukupni procenat mišićne mase, a ne samo problem unutrašnje strane butina, već i mišića ramenog pojasa, leđa i sl.  ;) Ili se varam?  :D

Bolje neka nam naša forumašica ispiše kako joj izgleda nedeljni plan treninga, pogotovu kada su noge u pitanju( vežbe, serije, ponavljanja, doziranje opterećenja), malo o koncipiranju obroka( sastav...odabir namirnica...ciljani unos proteina, hidrata, masti)...
« Poslednja izmena: Jun 16, 2017, 12:58:51 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #41 poslato: Jun 15, 2017, 10:37:27 posle podne »

Ako možeš postavi neku sliku, da li su noge generalno "tanke "  ?
Sačuvana
Mrkvica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #40 poslato: Jun 12, 2017, 09:38:32 pre podne »

54kg 167
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #39 poslato: Jun 12, 2017, 08:58:56 pre podne »

Ima puno nekih "vežbica" koje pogadjaju taj deo nogu mada nece ti to puno pomoci i trebace jako puno vremena. Dobra tehnika čučnjeva i rešićeš taj problem, koliko kg imaš ?
Sačuvana
Mrkvica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #38 poslato: Jun 11, 2017, 10:56:50 pre podne »

Ako moze jedno pitanje. Imam rupu izmedju unutrasnjih strana butine? Kojim vezbama moze da se vizuelno poboljsa?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #37 poslato: April 09, 2017, 04:15:36 posle podne »

Trening neće biti jači ako dodaš nove vežbe već ako pojaćaš obim ili intenzitet treninga :)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #36 poslato: April 09, 2017, 07:45:23 pre podne »

Lepo ti kaze Slavisa...batali ako ne znas...ili ako ne zelis da cujes...Ti si upao u ketozu a lose ti je zato sto nemas energije...a nemas energije zato sto si izbacio hidrate a koliko vidim i masti...i nemoj nam sada sabirati 4 grama iz jaja i 3 iz mesa i 10ak iz omega ...hoces da ubacis 10 grama hidrata iz nekih ludih izvora  :D :D :D tesko da ce ti to pomoci...ako si vec zasao u ketozu onda shavti da je tu najveca stavka mast.O mastima najvise treba da vodis racuna da ih bude dovoljno svaki dan...Proteine cak i ne bi trebalo da preterujs ali masti moraju biti visoko svaki dan sem u danima kada punis.Ne mozes ukinuti i hidrate i masti istovremeno a da ne osetis pad energije.Pamet u glavu i poslusaj sta ti je Slavisa rekao...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: April 08, 2017, 02:52:03 posle podne »

Olakšaj sebi život i manje nepotrebno guglaj, razmišljaj o ketozi i sl., jer još nismo savladali osnovne stvari, da bi razmišljali o ketogenoj dijeti, skrivenim izvorima hidrata i sl.

Inicijalni gubitak kilograma nastaje zbog "vode" - manje glikogena-manje "vezane" vode...

Sasvim sigurno da je niži unos hidrata ovih dana "uticao" na to "stanje"( otupelost)...
Sačuvana
Dragan555
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #34 poslato: April 08, 2017, 02:25:29 posle podne »

Slavisa pomagaj  :)
Peti dan kako jedem samo ribu, meso, jaja i salatu. Pijem one vitamine i omega ulje sto si mi preporucio. Ali danas mi se opasno muti i mada se nisam gledao u ogledalu po odsutnosti i dekoncentraciji kao i usporenom razumevanju onog sto mi govore, rekao bi da mi nisu sve ovce na broju. Ili da kazem da osecam da imam blago teleci pogled ;D Pa sad malo guglam kako da prevarim mozak. I tako naidjem na podatak da slatka pavlaka ima samo 2 grama UH na 100gr a mislim da bi meni 30grama uz pola merice whey-a i 20 grama mlevenih oraha sasvim lepo resilo problem. Tu ima 10 grama mlecne masti i u orasima jos oko 13grama naravno ne mlecne masti. Verujem da ove masti iz slatke pavlake nisu neke kvalitetne ali ni ja necu na takmicenje :) Nek popijem i mericu whey-a nakon treninga, sve ukupno ima manje od 10gr UH.
Opet sam rasirio pricu a u stvari zanima me da li bi me ovo izbacilo iz ketoze a valjda jesam u njoj?
Bas trazim po forumu neke nove vezbe koje bi mogao da ubacim jer je ocito trening koji sam radio preslab i sa premalo vezbi.
I da za ovih 5 dana ona pokvarena vaga sto se zakucala na 90KG proradila.  I sad da ne lupam ali bio bi i laksi da sam kojim slucajem otisao u WC  :D Verovatno od soka za organizam ali jutros 88.2KG  Daj sta das samo kad je vaga proradila  ;D
« Poslednja izmena: April 08, 2017, 02:31:01 posle podne od strane Dragan555 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #33 poslato: April 06, 2017, 11:19:35 posle podne »

Uh znači mazohizam - nutrtivni prekršaj, pa tri dana bez hidrata  ;) Nećeš se "zamastiti" od jednog simboličnog prekršaja - gledaj da ih više ne bude...a da, ako prekršaji postanu rutina, eto problema...1 nedeljno, u danu odmora u jednom obroku ok; ali da imamo "prekršaje" svaki dan, eto problema...

Nego ja naslućujem onu zabludu da masti goje?! Malo o toj zabludi... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude

A i nisu sve masti iste  ;)

Cela dva jaja za doručak, pa to neki doručak "na zub"  ;)

Kardio ne moraš ujutru( "na prazan stomak"), već možeš i posle treninga sa opterećenjem  ;)

Tebi izgleda da si promenio navike, ali u promenama na bolje moraš istrajati...a i biti objektivan  ;) Ipak, ogledalo kaže sve  ;)

Vrati se ne već podeljene tesktove i naše prethodne "komentare"...čitaj pažljivo  ;)

Sačuvana
Dragan555
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #32 poslato: April 06, 2017, 07:47:07 posle podne »

Sto se ishrane tice nemam tu mnogo sta da napisem. Skoro svaki dan je to bilo 30-50-70 grama ovsenih pahuljica sa 2-3dl kefira 0.5%mm ili Balans jogurt. (sa izuzetkom dva dana u zadnjih mesec kad sam nesto pukao pa sam jeo sve sto mi je palo pod ruku). I eto bas za prethodni vikend smo imali veselje pa sam popio i par piva i pojeo nesto masnijeg mesa. Par puta je to bio kuvani krompir i samo jednom pirinac koliko se secam za ceo mesec unazad. So sam sveo na minimum. Ostala dva obroka su uvek bila neko meso pilece, riba, svinjsko i salata (najcesce obicna zelena salata) sa minimumom maslinovog ulja i jabukovim sircetom, saku oraha, badema ili  golice. Kad mi se bas jelo slatko izmiksovao bi bananu i pola merice whey proteina. Nekad bi pustio da se zaledi a nekad ga jeo tako. Zadnja dva dana od kad sam izbacio UH doruckovao sam kuvana jaja 2 komada cela. Nikako nisam uspevao da imam vise od 4 obroka a najcesce su bila samo 3. Jer dok odradim kardio na prazan stomak, pa pauzu sat vremena pre dorucka iza toga nije bilo vremenski mesta da se rasporedi na 5-6 obroka. Sad ako su ta dva, tri dana kad sam prekrsio napisano mogla toliko da uticu... Mozda sam precesto krsio ta pravila pa je to razlog iste kilaze? Meni izgleda da sam promenio ishranu i navike 95%.
Da dodam radio sam i dva puta po 3 serije propadanja (mada mi po vasim komentarima izgleda da sam propao sa ovakvim vezbanjem  ;D ) na onoj istoj spravi sa asistencijom. Ima dva polozaja sipki sirok i uzak. Mada to sigurno ne menja sliku o mojim treninzima. Pa dobro ljudi dajte savete, pomagajte. Koje vezbe da ubacim?
Sačuvana
Dragan555
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #31 poslato: April 06, 2017, 02:20:23 posle podne »

Hm, trening nogu bez čučnja?

Hm, trening leĂ°a bez mrtvog dizanja?

Čini se da ćeš morati da menjaš i trening i ishranu...

Cucanj sam radio jednom nedeljno, kad sam kardio trening u sobi menjao za voznju bicikla ili brzo hodanje. Tad sam radio i hodanje u cucnju, ali sam zaboravio da napisem.
Mrtvo dizanje sam uvek svesno izbegavao. Jedan jedini put kad sam pokusao pre par godina sa nekom malom tezinom, zavrsio sam trenutno sa bolom u ledjima i prekinuo trening. A kad sam se ohladio zavrsio sam ukocen i sledecih 10-ak dana nisam bio sposoban ni za sta. Sebi to ne mogu ponovo da dozvolim zbog obaveza. Da li i jedna vezba na spravama moze da zameni mrtvo dizanje?

Preskroman i presiromasan trening. Ovakav nacin treninga nece napraviti posao da znas. Izadji iz zone komfora i uradi malo tezi trening.

Premalo serija, premalo vezbi, nepokriveni svi delovi partija. Bez uvrede ali blaga katastrofa pa bi ja da to popravljamo.

Samo reci kako se zovu te vezbe koje bi ubacio pa cu ih naci na Google, YouTube ili ce mi neko u teretani objasniti kako se pravilno izvode. Koliko ponavljanja? A tezinu cu vec sam naci. E kad smo kod tezina. Prvih pola meseca sam trazio koje su to tezine sa kojima bi mogao da odradim ceo trening. I nasao ih. Medjutim vidim da mnogi ne broje ponavljanja u seriji nego rade do otkaza misica. Da li tu mozda gresim?

Ako sada sa toliko kardija ne mrsavis, pa kako mislis kad se telo navikne kasnije da povecas potrosnju..?? Kako mislis da ga dodatno stimulises i nateras na sagorevanje..??
Kardio sam razmisljao da to uvek bude 4-5 treninga ali da postepeno povecavam otpor i brzinu pa da ga tako ucinim tezim.

Od utorka sam totalno izbacio UH. Znam da je i to pogresno iz ugla nekog ko na kraju zeli da bude maksimalno izdefinisan, jer je to koliko sam shvatio opet nesto sto se radi kao poslednje. Ali razmisljam ako skinem jos 10KG na taj nacin ja cu biti prezadovoljan. Ne kazem da mi se cilj tada nece promeniti, jer svako zeli jos bolje, ali sigurno bi bio zadovoljan i sa time.

Druga stvar kilogrami nisu merilo napredka vec ogledalo.
Tu sam svakako zadovoljniji nego pre mesec i po.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #30 poslato: April 06, 2017, 08:54:11 pre podne »

Sto se kardija tice jedna jako bitna stvar.

Na samom si pocetku i vec radis 5 kardija nedeljno, pa gde je tu dugorocni plan..??

Ako sada sa toliko kardija ne mrsavis, pa kako mislis kad se telo navikne kasnije da povecas potrosnju..?? Kako mislis da ga dodatno stimulises i nateras na sagorevanje..??

Ja znam da je leto iza coska, ali svi vi koji odmah krenete sa 117 treninga nedeljno pravite opaku gresku jer telo i odreaguje dobro u prvih par nedelja jer je sokirano naravno, ali sta posle ako si sve keceve iz rukava izbacio..??

Pametniji pristuo i dugorocni planovi rade posao, ovo ne !!!
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #29 poslato: April 06, 2017, 08:50:27 pre podne »

Preskroman i presiromasan trening. Ovakav nacin treninga nece napraviti posao da znas. Izadji iz zone komfora i uradi malo tezi trening.

Premalo serija, premalo vezbi, nepokriveni svi delovi partija. Bez uvrede ali blaga katastrofa pa bi ja da to popravljamo.

Druga stvar kilogrami nisu merilo napredka vec ogledalo.

E sad, stao si, nesto radis pogresno, negde u ishrani nesto opako ne stima, pa podeli jelovnik sa nama kako bi pokusali da pomognemo.

Zna se kad sme dijeta da stane, kad zadjes u neki tamo poodmakli mesec pa opet mora da se nadje nacin da se nastavi sagorevanje, ali na pocetku je nedopustivo !!!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: April 05, 2017, 09:58:55 posle podne »

Hm, trening nogu bez čučnja?

Hm, trening leĂ°a bez mrtvog dizanja?

Čini se da ćeš morati da menjaš i trening i ishranu...

Moraćeš da budeš posvećeniji "priči" i izlete u "junk food" svesti na minimum...

Ovde nema lakšeg puta, niti traženja "krivina i prečica", ili radi sve kako treba ili nazaduj!

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 18 upita.