TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:24:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Saveti za ishranu/skidanje masti/definicija  (Pročitano 3572 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Mart 08, 2017, 07:31:42 posle podne »

Ok...a da li si upoznat sa postulatima LCHF?

Ispiši nam svoj meni po obrocima? Čime se orijentišeš pri sastavljanju obroka( parametri energetske potrošnje - "brojanje kalorija"...ciljani unos proteina, hidrata, masti)?

Nije bitno samo šta ćeš izbaciti, već i šta će "ostati" na meniju  ;)

A kako si zdravstveno...piješ neke lekove? A jesi li u poslednjih 3-6 meseci odradio lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupan holesterol, LDL, HDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT...kompletna krvna slika, gvožĂ°e...rutinski pregled urina)?

Pratiš krvni pritisak?

O smernicama oko ishrane...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

A kako ti izgledaju treninzi? Nedeljeni plan treninga po mišićnim partijama...odabir vežbi...serije...ponavljanja...?

Nije sve u trčanju...ima nešto i u tegovima...  ;) Bez krajnosti sa kardio-treningom! Osnova svega je dobro formulisan trening sa opterećenjem!
« Poslednja izmena: Mart 08, 2017, 07:33:30 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Mart 08, 2017, 07:25:21 posle podne »

Pozdrav i dobrodosao na forum, jel bi mogao da nam opises svoj trening kako bi vedeli sta je tu dobro a sta bi se moglo menjati :)
Sačuvana
alex_ch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


Amat victoria curam

« Odgovor #1 poslato: Mart 08, 2017, 07:18:39 posle podne »

Pozdrav,interesuje me da li bi neko od eksperata mogao da mi preporuci detaljnu ishranu ili barem uputstva sta i kako sto se tice ishrane za mrsavljenje/gubljenje masti/definiciju. Znaci ja sam totalni pocetnik sto se tice toga oko ishrane. Sto se tice treninga za isto upuceniji sam dosta,ali bih svakako voleo da cujem savet eksperata jer smatram da postoji itekako mnogo toga sto ne znam a trebao bih da naucim.

Sto se tice nekog mog sadasnjeg stanja ishrane,izbacio sam sve sto je "necisto",ili ja barem tako mislim. Znaci sokove,slatko,hleb se trudim da redukujem u sto vecoj meri i to mi je jedna od mana sto volim da pojedem hleba malo vise. Tako da od pica trenutno voda,kafa,caj. Od hrane se trudim da jedem sve cisto,medjutim jako sam slab sa informacijama sta i kako,receptima,svime i zato sam zatrazio pomoc ovde u nadi da cu prosiriti svoje vidike i znanje o ovome. Jedni mi govore da bi trebao da se drzim LCHF ishrane,drugi pak kazu da bas suportno treba i tu sam u nedoumici.

Moje trenutno stanje je 105kg koje bih sveo na 82-85kg,visok sam 180. Ranije sam se bavio aktivno borilackim vestinama,ali sada je trenutno teretana sa kardio pricom. Trudim se takodje da trcim sto vise i za pocetak mozda i 1/3 treninga samo tome posvetim. Dobrodosle su sve kritike,svaka preporuka,svaki savet. Unapred veliko hvala!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 17 upita.