TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 08:29:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda levi donji deo ledja.  (Pročitano 902 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Septembar 26, 2017, 11:03:32 posle podne »

Pozdrav.
Jesi li obavio preglede?
Kakvo je trenutno stanje?
Ima li i dalje tegoba?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Septembar 02, 2017, 07:12:46 pre podne »

Bolje da odmoris do pregleda...bez treninga
Mirovanje, lediranje bolnog mesta bice dovoljno do pon/ utorka...
( naravno, mozes da se kreces, ali izbegavaj nagle pokrete, rotacije, savijanja ...)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #4 poslato: Septembar 02, 2017, 07:10:32 pre podne »

Svakako NE analgetik pa posle trening jer nema bola!
Analgetici ok, ali oprez sa Naproksenom...ako ima jakih bolova uzimaj ga do odlaska doktoru...obavezno napomeni sta si pio.
Blaza varijanta ti je Panadol ( mada, opet zavisi od stepena bola....)
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #3 poslato: Septembar 01, 2017, 11:48:27 posle podne »

Pozdrav!
Reci mi, jel si pocetnik u teretani ili si imao iskustava sa vezbama s tegovima i ranije?
Postupak je pravilan, prvo treba snimiti i da lekar uspostavi dijagnozu, onda cemo i mi ovde znati bilze da ti savetom olaksamo.  Tak oda nam se javi kad odradis sve.

Moze biti mozda nesto banalno, da si samo nategao dubinske misice, pa stvaraju bol, ili rotacija karlice u jednu stranu pa pritiska nerv, ili ne daj Boze, mozda je i neka simptomaticnija povreda. Ali u svakom slucaju zajednickim snagama ce se potrudimo da pomognemo sta budemo mogli :)

Treniram vec 3-4 godine sa kratkim pauzama, u sustini nikada se nisam fokusirao na tezine vec na fluisnost u radu.
Cim budem u ponedeljak snimio i u utorak otisao kod neurohirurga recicu vam sta je u pitanju, pa da me vi posavetujete konkretno sta i kako, jer iskreno ne prekida mi se trening, mozda cu morati da odmorim da bi se sve smirilo ali ne duze od dve nedelje. Inace popio sam danas naproksen kazu da je odlican za ledja, i verovali uopste me nije bolelo, kao nova ledja. Hvala na odgovoru!
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #2 poslato: Septembar 01, 2017, 01:06:54 posle podne »

Pozdrav!
Reci mi, jel si pocetnik u teretani ili si imao iskustava sa vezbama s tegovima i ranije?
Postupak je pravilan, prvo treba snimiti i da lekar uspostavi dijagnozu, onda cemo i mi ovde znati bilze da ti savetom olaksamo.  Tak oda nam se javi kad odradis sve.

Moze biti mozda nesto banalno, da si samo nategao dubinske misice, pa stvaraju bol, ili rotacija karlice u jednu stranu pa pritiska nerv, ili ne daj Boze, mozda je i neka simptomaticnija povreda. Ali u svakom slucaju zajednickim snagama ce se potrudimo da pomognemo sta budemo mogli :)
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #1 poslato: Septembar 01, 2017, 12:09:41 posle podne »

Pozdrav drugari, naime juce sam u teretani radio noge, krenuo sam da se zagrejem, radio sam konkretno cucenjeve, poceo sam sa 30kg pa digao na 50kg, odradio dve serije 50kg i kada sam krenuo trecu seriju usetio sam jak bol u donjem levom delu ledja. Imao sam pre toga mesec dana problem sa istim tim delom, doduse malo nize, bolelo me je konstantno ali kada sedim i ispruzim levu nogu i pokusavam pod 90 stepeni da je dignem, mene nenormalno boli. Kako sam juce u teretani osetio tu povredu, pokusao sam da se istegnem i ali nisam mogao uopste da se savijem. S obzirom da sam trenutno u Kraljevu, pola privatnika je bilo po odmorima tako da nisam mogao da snimim to. Otisao sam na BOWEN Australijsku masazu, posle sat vremena osetio sam olaksanje ali i dalje me je bolelo. Vec nedelju dana pijem SIRDALUD koji mi je prepisao doktor za opustanje misica, i rekao da zakazem na VMA snimanje s obzirom da sam vojni osiguranik. U ponedeljak sam zakazao u Medi Group u Beogradu snimanje, jer ionako zivim tamo, da ne bih cekao na VMA i javicu vam rezultate, okacicu snimak ovde ili cu prekopirati sta mi je doktor rekao. Moze li neko da mi kaze o kakvoj se povredi radi, koliko cu morati da pauziram, sta treba da radim da jacam to i lecim, i sta da radim ovih dva tri dana koliko cekam da odem na snimanje. Takodje zakazao sam pregled u utorak na VMA kod neurohirurga. Hvala na odgovorima. Pozdrav
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 18 upita.