TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:16:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana za devojke  (Pročitano 6044 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jul 14, 2017, 10:22:00 posle podne »

A što bi uopšte sebi dozvolila da obroke zamenjuješ šejkićima? Okanimo se Herbalife logike...hrana nema alternativu...naravno moramo biti dovoljno dobro upoznati sa pravilnim odabirom namirnica, njihovom nutritivnom vrednošću, principima za sastavljanje obroka, zdravim načinom pripreme hrane...tu su i zdravstveni aspekti...npr. hormonski balans...

Ako svoju ishranu nisi sredila, treninge konsolidovala( primat ima trening sa opterećenjem uz razumnu "suplementaciju" kardiom) neće pomoći ni zamene obroka ni sagorevači...

Preskanje obroka nije rešenje, već korekcija postojećeg...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #10 poslato: Jul 14, 2017, 10:08:28 posle podne »

Zbog čega si se uopšte odlučila za Ultra Loss, šta je cilj ? Mislim da bi trebala poraditi na ishrani i manje se oslanjati na sejk, nije baš tako povoljan da bi se koristio kao zamena za obroke a isto tako ne može u potpunosti zameniti kvalitetan obrok.
Sačuvana
Isidora Ns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #9 poslato: Jul 14, 2017, 06:46:44 posle podne »

Cao, ovde sam relativno nova, ali manje vise redovno pratim postove.
Imam pitanje u vezi sa Ultra Loss Shakom. Naime, koristila bih ga umesto vecere (ponekad mozda umesto doruska). Da li mogu u sejk ubaciti neko sveze voce, na primer maline?
Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
Od suplemenara koristim jos i Super Fat Burner.
Isidora
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Septembar 18, 2009, 07:26:18 posle podne »

tvoja devojka ima odlične predispozicije da smanji mase naslage - ima naše i tvoje savete u vezi ishrane i aprtnera za trening ;)
kad jednom krene na fitness verovatno će kao i većina nas postati ovisnicia ;)
Sačuvana
Goxy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2009, 11:24:20 pre podne »

Hocu! Hvala :-)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #6 poslato: Septembar 16, 2009, 09:53:14 pre podne »

Nema na cemu i eto cini mi se da pametno razmisljas i polako,ali sigurno cete doci do cilja

Obavestavaj nas o rezultatima i sve sto treba pitaj,tu smo
Sačuvana
Be Happy!!!
Goxy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #5 poslato: Septembar 16, 2009, 08:12:06 pre podne »

Hvala jos jednom na savetu...

Trudim se da joj dokazem koliko je bitno da iskoristi to sto ima izuzetno dobar metabolizam... Da to preokrene u svoju korist i uz jednu normalnu ali regulisanu ishranu i trening dodje do izuzetno dobrih rezultata.

Naravno videcemo koliko toga ce moci da isprati i koliko ce istrajati...

Mislim da je najvise boli taj celulit koji se pojavio na nogama :-), tako da ce joj to biti najveci motiv...

Ima izuzetno dobre uslove u okolini gde zivi da ide bar na trcanje.

Videcemo da postepeno uvodimo neke izmene u nacinu ishrane, nacinu zivota pa cemo videti kakvi su rezultati.

Puno pozdrava i za tebe!
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #4 poslato: Septembar 15, 2009, 08:10:37 pre podne »

Time sto ce imati samo jedan ili dva obroka dnevno nisata nece uraditi.Najme usporice toliko metabolizam pa ce biti veca steta nego vajda,a rekao si vec cini mi se da ima dobar metabolizam pa joj ne dozvoli da ga uspori.Znaci vise manjih i kvalitetni obroka joj moze dosta pomoci.

Necu da ponavljam jer je Monika sve lepo objasnila,samo cu reci da ne krece naglo i odjednom na neke drasticne restrikcije u ishrani da ne bi vrlo brzo izgubila volju.Ali polako neka svoju ishranu dovede u red i vec ce se postepeno navici na to...

I po meni je ovde jako bitno da se baci na treninge.Nema svrhe izbegavati ih.Tako ce bez nekog preteranog izgladnjivanja vrlo lako doci do zeljene figure,a narocito obzirom da se vec bavila sportom.Zato neka se posveti treningu

To sto je dobila toliko masti a ranije se bavila sportom nemoj da je iznenadjena.Ja sam krupna cura,vezbam godinama,i pored toga sto sam krupnija celulita skoro nigde nisam imala (bar ne onog vidljivog) na svih mojih 75 kg i 178cm.Za sve to je bio zasluzan iskljucivo trening,ishrana i moj nacin zivota...Ali pre godinu dana sam morala iz zdravstvenih razloga da prekinem sa svim tim stvarima,treningom na nekih 6 meseci i da ti ne pricam koliku sad muku imam da se otkacim celulita i masnoca sada kada sam se vratila ponovo u trening...Zato je pozdravi puno i moja preporuka je da se fizicki aktivira bas zato sto je i bila sportista jer joj je telo ipak naviklo tada na tu fizicku aktivnost i oseca potrebu za tim
Sačuvana
Be Happy!!!
Goxy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #3 poslato: Septembar 14, 2009, 12:34:45 posle podne »

Uh Monika... Stvarno puno hvala, vrlo brzo kvalitetan odgovor.

Sad sam se i ja uverio da postoje devojke, koje dosta dobro izgledaju, naravno gledajuci iz ugla nekog ko ne trenira i ne bavi se sportom, a da iste te devojke imaju problema sa procentom masti, holesterolom...

Inace, vec dosta toga sam joj i ja rekao, a slaze se sa svim ovim sto si ti napisala... Jos da se to primeni u praksi. Uhvaticu je na frku jer je sad toliko sokirana jer se jutros suocila sa cinjenicom da i pored dobrog izgleda i pored toga sto je ranije trenirala atletiku ima toliko visok procenat masti.

Za pocetak cu da joj uzmem omega 3 koje i sam dosta pijem, isforsiracu da radi na ishrani... Da ispravi jos jedan ogroman problem, a to je jedan ili dva jaka obroka dnevno... U neznanju misli da ce ako jede jednom doci do mrsavljenja.

U svakom slucaju jos jednom se zahvaljujem na izuzetno korisnom i brzom odgovoru :-)!

Ukoliko slucajno naletis na jos neki koristan link ka temi na forumu ili van njega, na srpskom ili engleskom bilo bi dobru da postavis.

Puno hvala na tvom vremenu. Pozdrav!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Septembar 14, 2009, 11:48:05 pre podne »

Zdravo, sigurno ćeš naći dosta dobrih tema u podforumu ishrana, a i pogledaću da naĂ°em neku od interesantnijih.

Generalno što se tiče ishrane, poznat mi je takav problem, znam devojke koje su vidno mrsave a u stvari jako slaba misicna masa i visok procenat masti, cesto povisen los holesterol i trigliceridi...

Moj savet je pod 1  izbacivanje prostih secera i losih masti - dakle slatkisi, sokovi, sve sto sadrzi belo brasno i secer, lose masti iz masnih mlecnih proizvoda, tvrdi sirevi, pavlaka, majonez itd... suvomestnati proizvodi, ulja, przeno, pohovano i slicno...

Savetujem da bira kvalitetnije izvore ugljenih hidrata kao sto su razne zitarice, musli bez secera ili najbolje ovsene pahuljice, zatim pirinac, krompir, mnogo svezeg povrca, moze i voce, testenine integralne kao npr heljdina ili sojina testenina, pravi integralni hleb...

Od proteina sa rostilja najbolje ili mikrotalasna ili rerna bez ulja - pilece belo meso, riba, junetina,  jaja (minimum zumanaca), posni sirevi tipa ella sir ili mladi sir...

Obavezno da ubaci izmeĂ°u obroka koštunjavo voće tipa bademi, lešnici, brazilski orah i sl.   snižavaju loš holesterol i ubrzavaju metabolizam

Puno vode u toku dana, česti obroci na minimum 2-3 sata

Dobro je što će ona moći da jede puno, ali kvalitet hrane je kod nje problem.

Drugo, TRENING će joj dodatno pomoći u redukciji  masnog tkiva i povećanju mišićne mase, teretana bi bila odlična za nju, da kažem idealna, ali bitno je da odabere aktivnost u kojoj će ona uživati.

Od suplemenata preporučujem Omega 3 riblje ulje obavezno, a pored toga može i neki protein sa minimum ugljenih hidrata i loših masti za zamenu obroka, kao npr.  Scitec Protein Delite, Dymatize Mega shake, Labrada pro V 60.

Ako treba još nešto, pitaj... :)
Sačuvana
Goxy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #1 poslato: Septembar 14, 2009, 11:27:49 pre podne »

Pozdrav,

Hteo bih ovde da postavim pitanje u vezi ishrane za devojku.

Ona ima 20 godina, bavila se ranije dosta dugo sportom... Bila je danas na proveri o rekli su joj da ima 2, 3 kilograma viska ali da ima veoma visok procenat masti, negde skoro 30 posto.

Ja sam dugo na ovom forumu i sam znam neke osnove u vezi ishrane ali ne bih njoj da pametujem, hocu da cujem sta kazu mnogo kompetentniji ljudi.

Ona dosta dobro izgleda, nema problema sa linijom, ali uopste se ne pazi i ne pazi na ishranu. Jede skoro sve.

Da li postoji negde neka tema ili link gde je preporucena ishrana za zensku osobu koja je rekreativac (pa cak ni to), da mogu da iscitam da joj pripremim neki plan ishrane. Nista rigorozno jer smatram da bi ona sa malop paznje na ishranu imala dobre rezultate.

Inace ima odlican metabolizam i zato se opustila i jede masno, odnosno svasta.

Ja znam sta mom organizmu odgovara kad treniram. Da li imate neke savete u ovom slucaju?

Mislim da bi mi najvise pomogli linkovi ka temama sa istom tematikom ili tema gde je obradivan slican problem.

Hvala unapred!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 19 upita.