TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:47:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dijeta-smanjenje procenta masti  (Pročitano 1395 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #15 poslato: Maj 26, 2017, 07:13:45 posle podne »

Stvar je u tome da ti ja preporučujem trening sa tegovima ( sipkom i bucicama) tako da ti sprave nisu potrebne. Možeš ubaciti prednji čučanj, iskorak sa sipkom u mestu, iskorak u pokretu, hiperekstenzija, mrtvo dizanje, sumo mrtvo dizanje, rumunsko mrtvo dizanje, čučanj na jednoj nozi, bugarski cucanj...
Sačuvana
jovangro
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #14 poslato: Maj 26, 2017, 06:18:37 posle podne »

Koji je vas savet treninga nogu,u teretani u kojoj idem nema vise sprava za noge tako da ne znam sta bih jos mogo da ubacim i sta ostalo treba jos da promenim?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #13 poslato: Maj 26, 2017, 05:31:40 posle podne »

Premalo aktiviranje donjih ekstremiteta, a to je polovina tela. Nekako se ja ne slazem sa tim.

Koji je razlog takvog treninga.>?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #12 poslato: Maj 26, 2017, 02:27:55 posle podne »

Ostali treninzi deluju dobro ali mi je trening nogu jako siromašan, čučanj i iskorak su super samo fali malo varijacija mrtvog dizanja i slicnih vezbi sa tegovima.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Maj 26, 2017, 02:16:49 posle podne »

Slažem sa Dušanom oko priče o kortizolu - veći problem će biti nedovoljno sna, i svakodnevni, životni, nego li trenažni stres( u tvom slučaju)...

I u osnovi rotacije je rastući kalorijski deficit...tako da ima logike oko modulacije unos makrosa - npr. u danu punjenja akcenat na hidrate dok masti i proteini mogu ići niže...ali opet naglašavaм "umereno sa proteinima"...dakle, unos proteina ne bi trebalo da trpi drastične "fluktuacije"...dok akcentujemo masti

Proteini na 2-2,5 g/kg, a masti 0,5-0,8 g/kg. He he, koliko će kome biti potrebno na dnevnom nivou( hidrata) to je već pitanje za svakog pojedinca  ;) Npr.

Što se tiče "šeme" hidrata po danu, hm , okvirno - nizak unos - oko 1-1.5gr u.h./kg, visok unos 2-3gr/kg u.h., ultranizak unos 0-1 gr/kg...naravno, ako se prevede na "nivo kalorija" može se to još preciznije( sa rastućim deficitom), ali malo napora i sve će biti ok... 1 nula "na početku" dosta...

« Poslednja izmena: Maj 26, 2017, 02:29:06 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
jovangro
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #10 poslato: Maj 26, 2017, 10:49:12 pre podne »

Grudi- ravni bench, kosi, potisak bucicama na kontra kosoj klupi i razvlacenja ili ukrstanja sajlama.

Ledja- gornji lat, veslanje u pretklonu, jednorucna veslanja bucicom, veslanje t sipkom, i sleganje

Ruke-potisak sa cela, triceps ekstenzija bucicama ili z sipkom, triceps ekstenzija sajlom, pregib z sipkom, pregib bucicama i pregib sajlom

Ramena-potisak sipkom, letenja bucicama, povlacenje do brade sirokim hvatom, i konopcem na gornjem latu za zadnje rame ili letenja za zadnje

Noge-cucanj, iskkrak, sut masina i pregib za zadnju lozu

Zanima me ako budem radio rotaciju uh, da li treba da smanjim unos kalorija svakodnevno u odnosu na tdee ili da bude isti kao tdee,da li u toku dana kada mi je unos uh nizak treba da povecam masti i proteine ili oni se unose svakodnevno u jednakim kolicina bez obzira na unos uh? I kako da odredim tacno koliko uh treba da unosim u toku niskog, srednjeg i visokog unosa uh, jer ne moze neko sa 80 i sa 90 kg da unosi isti broj uh?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Maj 25, 2017, 09:09:03 posle podne »

Ne moras se plasiti kortizola i slicnih stvari malo su to prenaduvane price, sto se tice treninga bilo bi dobro da malo detaljnije opises trening. Koje vezbe najcesce radiš i kojim redosledom. Trening nogu mi deluje dosta slabo ako je samo 4 vezbe po 4 serije.
Sačuvana
jovangro
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #8 poslato: Maj 25, 2017, 05:20:30 posle podne »

Sve je uradjeno, jedino ekg nisam radio nikad...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Maj 25, 2017, 05:13:15 posle podne »

Sve pomenute stavke lab. nalaza su uradjene?

Spavaj vise...malo detaljnije o kortizolu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana-zdravlje/pobedimo-kortizol-ishranom-i-suplementima

Čini mi se da su treninzi "oskudni"? Hm, zanima me šta Nenad i Dušan misle o tome?
Sačuvana
jovangro
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #6 poslato: Maj 25, 2017, 04:46:41 posle podne »

Sve analize su mi dobre, uradio sam kompletnu krvnu sliku, AP je 120-70. Visina 180, tezina 88 kg, 22 god. Obim struka nisam merio, nije previse ali moze tu jos dosta da se poradi na tome, spavam oko 6 h, ne pijem lekove, sve ostalo je ok bez problema, vodu unosim oko 2-3 litra ...noge su mi na kraju(subota) iz razloga da imam dovoljno vremena za odmor gornjeg dela tela. Sto se tice treninga, traju oko 50 min trudim se da nikad ne prelazim preko toga zbog kortizola, pauza izmedju serija minut do minut i po max. Izmedju vezbi oko 2 minuta. Za grudi radim 4x3, ledja 5x4, noge 4x4, biceps 3x3, triceps takodje, ramena 4x3, trbusnjake 2x nedeljno po dve vezbe
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #5 poslato: Maj 25, 2017, 11:12:55 pre podne »

Lose ti je rasporedjen nedeljni split. Stavi noge u setvrtak.

Kako izgledaju treninzi.>?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Maj 24, 2017, 11:35:35 posle podne »

Bio bih oprezan sa dekstrozom, pa i u pmw, ne više od 15 gr...mada kažu da i dekstroza u pwm i nije potrebna, pogotovu ako je rigorozni "carb watch" u pitanju...i da i dekstroza u pwm se računa u ukupan unos hidrata...

Možda i antikatabolici mogu pomoći - BCAA,MCT...kao i glutamin...

Što se tiče kardia on svakako ima benefita na kvs( ipak nam je to najbitnije, zar ne? )...ali trebalo bi obratiti pažnju na trajanje, učestalost i intenzitet...istraživanja pokazuju da već posle 8 nedelja redovnog kardio isti gubi efikasnost( "plato")...tako da opet na scenu stupa priča o strategijskom pristupu...niži intenzitet...HIIT...pauza pa opet "aktivacija"...ili se "kulminacija" ostavlja za kraj...

Isto tako obrati pažnju i na dužinu trajanja "dijete"...već pomenuto usporavanje metabolizma i sl.

Preporuka za dodatak kvalitetnijeg vitaminsko-mineralnog kompleksa i omega-3...

Isto tako poseta izabranom lekaru i "analize" - lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, ukupni bilirubin, direktni bilirubin, enzimi jetre - AST, ALT, urea, kreatinin, gvožđe, kompletna krvna slika, rutinski pregled urina), ekg u miru...

Pratiš li krvni pritisak?

Koliko si visok, težak? Koliko imaš godina? Obim struka? Da li ti je "fat-burn" stvarno potreban?

Spavaš dovoljno? Piješ neke lekove? Libido? Osećaj hroničnog umora? depresija? Unos vode?
« Poslednja izmena: Maj 24, 2017, 11:38:29 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
jovangro
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: Maj 24, 2017, 11:10:44 posle podne »

Trening s tegovima, utorak-grudi, sreda-ledja, cetvrtak-ruke, petak-ramena, subota-noge, nedelja i ponedeljak pauza. Treniram 3-4 godina, ali sa pauzama u medjuvremenu. Sto se suplementacije tice posle treninga 40 power proteina i 30 dextroza, ranije sam koristio kreatin glutamin i td, kardio ne radim jer svi pricaju da je jedino dobar za kvs sto se tice skidanja masti kazu da i nije dobar zbog sagorevanja misica, zdravstveno sam ok, skoro sam radio krvnu sliku pre mesec dana.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Maj 24, 2017, 09:56:02 posle podne »

Vrati se na već pomenutu priču o kalorijskom deficitu...manipulacije unosom ugljenih hidrata su svakakao ključ svega...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-da-zasluzite-ugljene-hidrate

A u suštini većine dijeta je pravilo - ići dovoljno nisko sa hidratima, dovoljno visoko sa mastima i umereno sa proteinima, svakako da postoji i potrebnost "carb load"...ali i opasnosti kojih moraš biti svestan...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam

Naravno, obrati pažnju i na odabir izvora hidrata, dovoljan unos vlakana...ako ideš na neke restriktivnije režime, obrati pažnju i na skrvene izvore hidrata( ketogena dijeta)...

Kakvi su ti treninzi? Trening sa opterećenjem? Kardio? Koliko dugo vežbaš? Zdravstveno si ok?

Suplementacija?

« Poslednja izmena: Maj 24, 2017, 10:02:56 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
jovangro
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Maj 24, 2017, 09:36:33 posle podne »

Cao Slavisa, vec si mi odgovorio na prethodno pitanje. Moj tdee je oko 3100 kcal, precizno merim svaku namernicu, i kao sto sam reko trenutno unosim oko 3000kcal, meni je cilj da smanjim procenat masti ali nisam siguran kako, najveci problem su mi uh posto svi znamo koliko mogu nastetiti (prevode se u masti), tj.koliko dnevno da ih unosim ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.