TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 09:18:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening i kardio za mrsavljenje  (Pročitano 9834 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #73 poslato: Avgust 03, 2017, 10:39:09 posle podne »

Nikada supsi nece zameniti cvrst obrok jer su oni upravo dodatci ishrani i nemoj da te cudi ako budes malo suvlji pa se vratis sa mora i nastavis dijetu a krenes da se blago maglis sto se linija tice.

More te iscrpi plus ti se baziras na prahu i onda kad bude doslo meso telo ce da odreaguje na promeni iako je sve svakako dijetalno.

Kuvaj, spremaj.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #72 poslato: Avgust 03, 2017, 08:17:15 posle podne »

Da, da spermanje hrane, opsesivnost redovnošću obroka, ehhh, sve to ide "u rok službe"  ;)

Drago mi je da je motivacija na zavidnom nivou, ipak najbolja motivacija je videti napredak...što se tiče žena, hm, nekada i ljubomora ima udela( najava preljube), a neke od njih to tumače kao "najavu krize srednjih godina", ali bilo kako bilo, svakoj ženi nije drago da grli puding, zar ne?  ;)

Sve u svemu, samo napred, možda i gospođa krene sa treninzima  ;)
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #71 poslato: Avgust 03, 2017, 07:53:20 posle podne »

Jedna slicica...
Kako vreme prolazi i primecujem promene,sve sam motivisaniji i za trening i za kvalitetnu ishranu.
Jedini je manji problem lepsa polovina,koja je uzasnuta pojavom plocica na mom stomaku i prirastom misica...u koje svrhe to meni treba
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2017, 08:02:27 posle podne od strane g0xy » Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #70 poslato: Avgust 03, 2017, 07:50:46 posle podne »

Eh da,zaboravio sam i jedan dozer Wheya za dorucak  :)
Jeste,dosta je bilo suplementacije,ali za tih 10 dana je posluzilo,ipak je to bio odmor i od spremanja hrane.
Spremanje hrane,je isto veoma zahtevan segment ovakvog nacina zivota.
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2017, 08:05:03 posle podne od strane g0xy » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #69 poslato: Avgust 03, 2017, 03:10:28 posle podne »

Malo "real food", dosta suplemenata...a doručak oskudan, bukvalno sveden na hidrate...

Malo dehidriranja, malo gubitka mišićne mase, naravno i dominacija kardia i eto "rezultata"...

Ja volim da kažem, odmor je odmor, malo odmora od treninga i opsesivnosti ciljanim unosom makrosa dobro dođe...ali ako već mora da se trenira...hm, onda trening sa opterećenjem ima primat...
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #68 poslato: Avgust 03, 2017, 02:52:44 posle podne »

Hteo bih da iznesem pozitivno iskustvo,sa kardiom (ne mogu ga svrstati ni u jednu kategoriju),koji sam radio tokom 10-to dnevnog boravka na moru.
Za tih 10 dana,nenadano sam skinuo 4cm u struku,sa sledećim režimom:

kardio se sastojao od sledeće deonice,koja je možda i u anaerobnoj zoni:

-500m ravna lagana deonica,puls oko 115-120
-500m užasan uspon,ljudi koji pešače,par puta prave pauzu na njoj,puls u zoni oko 150-160
-500m nizbrdica,lagan tempo,gde se puls vraćao na oko 120
-500m opet povratak istim strmim usponom,puls 150-160
-1000m ravan teren,puls u zoni oko 120

Oko 3km je bila deonica,vreme trajanja treninga oko 28min

Ishrana:

09.00 - ovsena 50g,mleko 3dl,vitaminsko mineralni kompleksi + 30g whey
12.00 - proteinska čokoladica iz pansporta Low Carb 26g proteina (odlična zamena za obrok na plaži,kada nema ništa drugo)
14.00 - proteinski šejk iz Pansporta Power Protein Whey 30g sa vodom,oko 300g paradajza,magnezijum i kalcijum
17.00 - 200g belo ili drugo meso,šaka lešnika
20.00 - 250g neko meso i gomila salate

Pored ovoga,nisam radio nikakve treninge sa tegovima,uglavnom ležanje na plaži i oko 1h šetnje sve ukupno dnevno.

Kada sam došao sa odmora,prvi šok mi je bio koliko su mi sve pantalone šire.Kada sam premerio struk,onda sam shvatio o čemu se radi.Iako nemam neku mišićnu masu,istu nisam ni malo izgubio  :D
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2017, 07:52:07 posle podne od strane g0xy » Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #67 poslato: Jul 14, 2017, 09:16:07 posle podne »

Hvala svima na informacijama i ne zamerite sto svasta zapitkujem  ;)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #66 poslato: Jul 14, 2017, 04:46:10 posle podne »

Sumece su uvek najlosiji izvor, zna se sta radi posao, magnezijum se uzme citrat i resena stvar, ovako nema bas mnogo dobiti za telo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #65 poslato: Jul 14, 2017, 04:01:16 posle podne »

Hm...pa ako su minerali u formi helata to neće biti veliki problem, manje interakcija, bolja apsorpcija( kvalitetniji vitaminsko-mineralni kompleks)...ipak to rade odgovorni proizvođači suplemenata...

Mada za ljude sa pretrpanim dnevnim rasporedom zamislite kakvu bi pometnju izazvalo konzumacija svakog sastojka ponaosob...rešenja ima, a tu su naprednije formulacije suplemenata...dodatak enzima i drugih supsatnci koji poboljšavaju apsorpciju i biorapoloživost sastojaka...

Elem, pomenuti preparat šumećih neće biti neki problem, bar vitaminski deo, ali magnezijum je ipak u niskoapsorptivnoj formi...  ;)
« Poslednja izmena: Jul 14, 2017, 04:49:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #64 poslato: Jul 14, 2017, 02:44:00 posle podne »

Slazem se u potpunosti sa tobom Zoli. Samo da dodam da sam citao jedan clanak u T-nation-u gde kaze da su suplementi  vitamina i minerala koji se uzimaju posebno mnogo kvalitetniji tj imaju mnogo kvalietniji sastav i izvore od suplemenata istih koji se mixaju u jednu tabletu.
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #63 poslato: Jul 14, 2017, 10:11:30 pre podne »

Evo ga proizvodjac

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #62 poslato: Jul 14, 2017, 10:06:35 pre podne »

Pa sad, neki proizvođači suplemenata u obliku eferveta( šumećih tableta) se trude da pariraju "tablet konkurenciji" trudeći se da poboljšaju apsorpciju aktivnih sastojaka, pa čak i dodaju visokoapsorptivne oblike pojedinih minerala( npr. Biofar), tako da i kada su šumeće tablete u pitanju razlike postoje...ali opet, dobra informisanost se isplati...

Mnogi ljudi se povode za cenom, pa često bukvalno budu prevareni...tržište je prepuno šumećih tableta raznih minerala čija je apsorpcija minimalna...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #61 poslato: Jul 14, 2017, 07:45:44 pre podne »

Uvek sam za varijantu da vitamini i minerali su bolja opcija da se uzimaju kroz suplemente namenjenu nama sportistima.
Razlog je sto su to suplementi namenjeni nama koji se sportom bavimo dok te sumece tablete i ostalo iz apoteka i nije bas idealno resenje.
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #60 poslato: Jul 14, 2017, 07:20:54 pre podne »

Moram da se pohvalim,da sam sanirao povredu međurebarnog mišića i malo pojačao trening grudi

•   Kosi benč 4 serije   12x50/10x60/6x80/6x80 
•   Razvlačenje sa bučicama na ravnoj klupi 4 serije x 12 ponavljanja – 2x25kg
•   Pek Dek  4 serije x 10 ponavljanja - 40kg
•   Propadanje 4 serije x 10 ponavljanja (moja težina je 100kg)


•   Dijamant sklekovi  4 x 10  ponavljanja
•   Triceps na lat mašini 4 x 10 ponavljanja - 40kg
•   Potisak sa dvoručnim tegom sa čela 4 x 10  - 40kg
•   Stojeća triceps ekstenzija bučicom 4 x 12 – 25kg

Takođe sam dodao i ovaj kompleks minerala i vitamina u ishranu




« Poslednja izmena: Jul 14, 2017, 07:22:29 pre podne od strane g0xy » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #59 poslato: Jul 12, 2017, 06:18:27 pre podne »

Mi smo zapravo maratonci. Preduga je trka i svako ko misli da je to sprint na 100 metara uz par nekih precica se obicno gadno prevari.

Godine istrajnosti i posvecenosti, godine ucenja, osluskivanja organizma, isprobavanja dijeta i opet ima prostora za napredak.
Uvek postoji ono "mogao bi jos malo ovaj deo da popravim" . Bitno je postaviti sebi male ciljeve koji ce dovesti do jednog veceg i tako iznova i iznova.

Naravno pored toga i uzivati u svemu jer je to vise od sporta, to je nacin zivota :)

Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 18 upita.