TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 10:51:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Saveti posle pauze  (Pročitano 2352 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Maj 30, 2017, 12:32:36 posle podne »

Ja bih to opuštenije, bez toliko brojki, pogotovu kada smo ponovo "na početku"...izbegavaj prejedanje, pogotovu, ako unos hrane treba da bude drastično veći od onog "na pauzi"...

Korak po korak...polako...postepeno...manje komplikovanja...

Smatram i da nema potrebe za tolikim nalivanjem zelenim čajem, šolja-dve dnevno je sasvim dovoljno...ipak toliko čaja na uštrb vode nas može "uvesti" u dehidrataciju, a i negativno uticati na apsorpciju pojedinih minerala, npr. gvožđa...

Train hard, eat clean...bez žurbe...
Sačuvana
INKed
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #4 poslato: Maj 30, 2017, 12:07:56 posle podne »

Hvala na savetima, sto se tice rutine i discipline sa tim nemam problem. Ja sam poceo sa rotacijom UH pre 2 nedelje, evo juce je pocela treca, hidrati idu 4-3-2-3-4 i vikend idu na 2gr/1kg, proteine uvek drzim na 2gr/1kg i sto se tice masti, unosim 100gr kikirikija dnevno. Hidratacija je sigurno bar na 3l vode dnevno i od juce sam ubacio 1l zelenog caja. Kardio sam planirao 2x  nedeljeno. Da sumiram, prema vasim savetima, planiram da od ponedeljka krenem pon-pet (dani treninga) da budem na 4gr/1kg i u danima pauze (vikend) da budem na low tipa 1gr/kg, ili mislite da prvo krenem sa manjim mozda 3gr?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Maj 29, 2017, 05:46:28 posle podne »

Dušan je to rekao kratko i jasno!

Na početku nema potrebe za neki restriktivnostima - posveti se rutini - redovnim treninzima i "clean ishrani"( bez krajnosti - postepeno diži "kvalitetne kalorije" - bez prejedanja...)

Kardio lagano - prvo niski intenzitet, 20-30 min, 2-3 puta nedeljno posle treninga opterećenjem...sa vremenom ćeš videti šta ti treba  ;)

Bar 2 dana odmora od treninga nedeljno...spavaj dovoljno...budi dovoljno dobro hidriran...

Posle 2-3 meseca videćeš šta ti je činiti...cut ili bulk ;)

Ne opterećuj se detaljima nego pravac "gvožđara"...  ;)

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #2 poslato: Maj 29, 2017, 05:20:10 posle podne »

Nema programa za masu ili definiciju, to su zablude. Jedino razlika je u ishrani i eventualno u kardio treninzima.
« Poslednja izmena: Maj 29, 2017, 08:06:56 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
INKed
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #1 poslato: Maj 29, 2017, 12:40:11 posle podne »

Pozdrav ljudi, pravio sam pauzu od neki 3 meseci, zbog nekih privatnih obaveza. Poceo sam da treniram pre 2 meseca, naravno opao sam malo sto se tice kilaze i volumena. Proslog leta sam radio full program za definiciju, 2 grupe 6 puta nedeljno uz kardio i rotaciju UH, sto je dalo zadovoljavajuce rezultate. Masu sam poceo negde septembra prosle godine i radio do decembra, posle cega je usledila pomenuta pauza. U masi sam naravno povecao broj UH na nekih 4gr/1kg i trenirao 5 puta nedeljno po 1 grupu. Sada po povratku me zanima, ima li efekta raditi definiciju ili raditi neki program kao za masu kako bi povratio malo kilazu i volumen uz kardio kako bih malo odrzao separaciju?
Unapred zahvalan na savetima
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 18 upita.