TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 01:19:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: L-Tyrosine i DMAE za pamcenje?  (Pročitano 2518 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Maj 31, 2017, 10:32:28 posle podne »

Ako mene pitaš i lecitin "može" imati efekta na acetil-holin( holin kao sastojak)...

Probao oba - ništa spektakularno...

Pre će pomoći redovno učenje, dobra organizacija, bez kampanjskog pristupa, dobar, redovan i okrepljujuć san, dobra hidriranost - magnezijum( visokoapsorptivni obroci - helati - citrati, glicinat...), lecitin, fosfatidil-serin, taurin...ginkgo...L-glutamin...vinpocetin...
Sačuvana
krealkalyn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #1 poslato: Maj 31, 2017, 09:17:17 posle podne »

Pozdrav svima, ne znam da li pisem u dobrom forumu, ali sam nasao da je ovaj najprikladniji.
Naime, prijemni mi je za mesec dana, treba mi sada jako dobro "gorivo" da predjem ono sto mi je najbitnije.
Citam na internetu o raznoraznim suplementima - biljnim i nebiljnim.. Ali sam nasao sledece i cini mi se kao najbolje resenje (malko skuplje, ali ok):

Citat
L-Tyrosine prevodi se u organizmu u adrenalin i dopamin. Adrenalin vam daje osecaj poleta i energije ali ne preveliki u toj dozi necete postati euforicni a dopamin osecaj srece dok ucite, i strahovito povecava kratkotrajnu memoriju. Znaci daje jedan divan osecaj poleta i stimulacije pa jos kad vidite kako pamtite ne mozete da prestanete da ucite. (ima u PanSportu)

DMAE dize nivo acetilcholina i poboljsava dugotrajnu memoriju.

Interesuje me da li je neko imao iskustva sa bilo cime od ova dva, ako nije kakvo misljenje ima za kombinovanje ova dva suplementa?

HVALA UNAPRED!  :)
« Poslednja izmena: Maj 31, 2017, 09:25:20 posle podne od strane krealkalyn » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.