TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:53:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: skidanje masti  (Pročitano 1820 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jun 16, 2017, 07:14:36 posle podne »

Hm, pa kofein je kofein...tako da  ;)

A koliko je kafetina uzeto? Jedna tableta? Prvi put je uzet? Ili...?

Više serija manjom težinom neće dati nikakav efekat( hm, neki laici čak to nazivaju "kardio sa tegovima")...bolje radi po sistemu 6-12 ponavljanja( 70-85% od 1 RM), dakle, radimo sa težinom sa kojom ćemo taj zadati broj ponavljanja odraditi "jedva", a ne da mlataramo u prazno za kilo-dva  ;) Ipak, zna se koje će opterećenje dati najbolji stimulans za očuvanje, tj. povećanje mišićne mase...  ;)

Postepeno povečavaj opterećenje( težinu) u svakoj narednoj seriji...neka pauze budu oko 60 sek...dužina treninga oko 60 min...

Ne plaši se treninga sa opterećenjem, već prigrli sve njegove dobrobiti – od postepenog povećanja mišićne mase, bolje osetljivosti na insulin, bržeg metabolizma, doprinosa redukciji masnih naslaga do boljeg imunog odgovora( miokini). Kardio trening je najbolji „suplement“ treningu sa opterećenjem, ali kao i za sve vrste treninga – ne zaboravi na intenzitet, trajanje i učestalost( doziranje istog).

Pre će biti da je drugi trener bio u pravu  ;)

Jake ruke ili je možda u pitanju malo vise vode i masnog tkiva na rukama, što je čest problem...?  ;)

Sačuvana
Sunny_girl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #10 poslato: Jun 16, 2017, 05:26:25 posle podne »

Nakon uzetog kafetina su mi se ruke i noge tresle  i puls mi je skocio na 220, u jednom trenutku i 240 i konstantna mucnina je sve to pratila. Odmah su me poslali u emergency room. To se sve desilo u Dubaiju, tako da nakon svih analiza krvi, doktor mi je samo dao papir na kome je pisalo- reakcija na kofein.
Pomenuti suplement proizvodi Holland and barret, sadrzaj je sledeci- dve tablete sadrze: green tea extract (list) 405mg, ginger extract(koren),60mg, guarana extract,14mg, uva ursi extract 4mg,chromium, vitamin B6, morska trava (bladderwrack) 14mg...Taj kofein mi ne smeta, na primer....
Sto se tice kardio  vezbi, da li je istina da je bolje brzo hodati pod nagibom, nego trcati?
I da li je bolje raditi vise serija sa manjom kilazom ili manje serija tj ponavljanja sa vecom kilazom? Svaki put cujem drugacije misljenje od razlicitih trenera. Jedan mi kze da ne radim biceps sa 5kg, jer ce mi ruke postati jos jace (to je meni problem generalno, jer su mi ruke jake), nego da radim sa 3kg. Drugi dan mi jedan drugi trener kaze, ma to su gluposti, sa vise kila sagorevas i vise masti.........Sta je tu istina na kraju?




Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Jun 16, 2017, 12:19:41 posle podne »

Pa i guarana sadrži neke od srodnika kofeina, poput teofilina, a zeleni čaj sadrži manje količine kofeina( dakle, da je od kofeina, već bi se reakcija ispoljila), ne zaboravi da kafetin nema samo kofein u svom sastavu( paracetamol, kodein, propifenazon), tako da je "reakcija" verovatno na neki od pomenutih "drugih" sastojaka...a kakva je reakcija bila?

Pomenuti mix guarana + zeleni čaj, hm...mada sve zavisi od sadržaja metilksantina( kofein, teofilin), kao i katehina( EGCG) iz zelenog čaja, neki suplementi na bazi zelenog čaja čak imaju i standardizovanu količinu istog...imaš info o tome, vezano za suplement koji koristiš?

Što se tiče pomenutog menija, izvini, izgleda da nisam obratio pažnju ranije - neka ti u prvom planu budu proteini visoke biološke vrednosti( meso, riba, sira, jaja), kao osnova svakog tvog obroka...biljni proteini ipak nisu dobar izbor...detaljnije o tome... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/proteini-u-nasoj-ishrani-sta-se-zapravo-racuna

Obrati pažnju i na dovoljan unos zdravih masti... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude

I opet ponavaljam - upoznaj se sa tim( barem orijentaciono) koliko čega unosiš...šta se računa zapravo računa!

Da li manju štetu pravi čaša vina ili pivo?  ;D Ako je 1 pivo ili 1 čaša vina sve je ok...
« Poslednja izmena: Jun 16, 2017, 12:25:25 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Sunny_girl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #8 poslato: Jun 16, 2017, 11:50:50 pre podne »

Nisam probala, imala sam reakciju na Cafetin pre par godina i zavrsila u bolnici, pa se malo plasim kofeina...

Ove green tea tablete sa guaranom uzmem jednom do dva puta nedeljno, ne svaki put kad treniram. Jel to ok?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Jun 16, 2017, 11:35:47 pre podne »

Samo oprezno sa doziranjem stimulansa jer organizam stice toleranciju pa se doze moraju povecavati a to je problem.
Jesi probala kofeinske tablete?
Sačuvana
Sunny_girl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #6 poslato: Jun 16, 2017, 11:26:29 pre podne »

Hvala na odgovoru, kao sto sam rekla, ja sagorevac koristim vise zbog energije, nego zbog sagorevanja masti, meni sagorevac kao i druge green tea guarana tablete zaista pomazu tokom treninga i daju mi vecu izdrzljivost.


Za suvo grozdje zaista nisam znala, savet sam dobila od decka koji je zavrsio DIF.
Sto se alkohola tice, trudicu se da svedem na jednom do dva puta nedeljno:)
Ono sto je malo zeznuto oko ishrane je da je ono sto se preporucuje kao zdrava ishrana je i poprilicno skupo...
Moj dan sto se ishrane tice je od prilike ovakav:
1. dorucak- ovsene pahuljice, laneno seme, chia, seme suncokreta, i balans jogurt ili dva jaja, nekad kuvana, nekad pecena na vrlo malo maslinovog ulja uz neko povrce (paradajz, krastavac) i sir (feta ili kiselo mleko)
2. uzina je obicno neka vocka...par kajsija ili jagoda sad tokom leta
3. rucak, tesko je navesti svaki dan, ali jedem grasak, socivo, boraniju kuvano i bez mesa....ponekad pastu bolenjez, musaku, piletinu na kineski nacin sa pirincem.....
4. pre treninga pojedem bananu ili par oraha, badema, sta se nadje....Suvo grozdje vise necu jesti:)
5. posle treninga popijem protein, uzela sam skoro Scitec protein graska
6. vecera je uglavnom salata (paradajz+rikota ili feta) i neko meso, piletina ili cevapi....

Ne volim masnu hranu, osim sto ponekad pojedem burek za dorucak, al to je oko jedan put mesecno, kao i pizzu kod Bucka, koju obozavam, ali, kao sto rekoh, izbegavam.
Sto se alkohola tice, znam da je stetan, sve mi je jasno, ali da li manju stetu pravi casa vina ilik pivo?

« Poslednja izmena: Jun 16, 2017, 11:28:16 pre podne od strane Sunny_girl » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jun 10, 2017, 03:03:01 posle podne »

Ovde ima ozbiljnih problema koje ili ćeš otkloniti ili napretka neće biti...dakle, pravilan odabir namirnica, upoznavanje sa njihovom nutritivnom vrednošću, principi za sastavljanje obroka, zdrav način pripreme( obrade) namirnica...

Ali bitno da je sagorevač tu  ;) Zar misliš da ako ima propusta na polju ishrane sagorevač može pomoći? I bez sagorevača se može skinuti BF, ali bez korigovane ishrane i treninga prilagođenog cilju - NE!

Suvo grožđe pre treninga sa sagorevačem? Hm, da li znaš da suvo grožđe spada u izvor prostih hidrata čiju količinu moraš strogo da kontrolišeš u "fat-burn" procesu...a i tajming pre treninga nije dobar - kompenzatorna hipoglikemija( uticaj insulina; brz skok, pa brz pad šećera u krvi = loše odrađen trening)...

Alkohol će morati da suzbiješ na simboličan unos jednom nedeljno, a koliko znam draž izlaska su prijatelji i atmosfera, a ne piće...malo o "nutritivnom" uticaju alkohola - DETALJNO ISČITAJ... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/alkohol-hrana-lek-ili-otrov

Bogme ćeš morati da kreneš sa bar okvirnom orijentacijom koliko čega unosiš...proteini, hidrati,masti, ali moraš znati šta se računa, tj. šta je vredno računanja...

Štivo za čitanje ne temu ishrane...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

A kako ti sad izgleda plan ishrane po obrocima - sastav obroka( odabir namirnica), način pripreme...( kuvanje, prženje...)?

Promeni trenera...

Oprezno sa hor. kontraceptivima!

Sačuvana
Sunny_girl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Jun 10, 2017, 10:46:20 pre podne »



Nemam specijalni target sto se tice procenta masti, skinula bih mozda jos 2-3%. Sto se tice hormona i ciklusa, sve je ok, imala sam malo povecan estrogen kada sam pila Yasmin tablete, ali je sada sve u redu.Trudnocu nisam imala nikada. Sto se tice obima, variraju po 1-2cm u toku godine. Sto se trenera tice, on mi je rekao da ne jedem hleb, i izbacim alhokol. Ovo drugo je malo teze, jer cesto izadjem u grad, a i ljubitelj sam piva i vina. Znam da cete me sad prekoriti zbog toga, ali mi je zaista tesko da uopste ne pijem nista kad izadjem:(
Iskreno, ne pratim unos proteina ciljano, vec pre treninga pojedem malo suvog grozda i uzmem Fire raid ili Lipitec sagorevac, ne toliko zbog sagovrevanja, koliko zbog energije koje daju. Nisam nikad imala ciljanu dijetu. Razmisljam da pocnem da uzimam protein graska, videla sam da na vasem sajtu postoji Scitec-ov protein graska,ja sam lakto intolerantna, pa bi mi Whey sigurno smetao.
Sto se unosa vode tice, vodu non stop pijem i danju i nocu, sigurno 2-3l dnevno, plus pijem cajeve (zeleni, djumbir, persun..)
Nalazi su mi svi u granicama, radila sam ih pre nedelju dana. Kreatinin 72 (44-80 je referenca), holesterol 4,5 (preporucen manji od 5,2), trigliceridi 0,7 (preporucen ispod 1,7), HDL holestrol 1,8 (preporucen veci od 1,54), ureja 2,7 (1,7-8,3)...
Treninzi su mi ovakvi: obavezni kardio od 45min (trcanje/bzo hodanje na traci pod nagibom, nordijsko ili steper kombijacija ta dva...),  ruke radim sa tegovima od 3kg do 5kg u zavisnosti od vezbe i uglavnom radim 3 serije sa po 10 do 12 ponavljanja, isto tako i sto se ledja tice, to uglavnom radim na spravama sa opterecenjima od 20-30kg u zavisnosti od masine, po 3-4 serije. Noge i gluteus radim cucnjeve sa 25-30kg po tri serije od 10 ponavljanja, mrtvo dizanje sa po 20kg, kvadriceps na masini sa po 30kg, i ona masina gde se gura nogama (ne znam tacno kako se zove) takodje radim 3 serije sa po 60kg. Taj deo treninga traje oko sat vremena. Obicno treniram dva do tri puta u toku nedelje i jedan dan vikendom.
Hvala vam puno na brzim odgovorima, zaista ste sjajni!

H
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Jun 08, 2017, 11:05:48 posle podne »

A koliki bi bio željeni BF? Nadam se ne ispod 12%?

Ne bi trebalo zaboraviti da hormonski balans žene( najprostije rečeno) zavisi i od procenta telesne masti, neke studije čak pominju da ne bi trebalo ići ispod 12-15%...dakle, realno zacrtani ciljevi...  ;)

Redovni ciklusi? A imaš li realno neki problem sa hormonima? Štitna žlezda? Piješ neke lekove? Policistični jajnici? Skorija trudnoća?

A pratiš li ciljani unos proteina, hidrata, masti? LCHF...ketogena dijeta? Da li si već bila ne nekoj dijeti? Jo-jo efekat?

Neke stvari moraš konkretizovati( pratiti "parametre uspeha" - unos makrosa, obimi...učestalost, intenzitet, trajanje treninga...) da bi mogla da pratiš napredak na polju redukcije masnih naslaga?!

Čudi me da te trener, kao i nutricionista nije detaljnije posavetovao na polju ishrane, pravilnog odabira dijete i sl.

Uzimaš nešto od suplemenata?

Unos vode? Kreatinin?...šta si još radila od nalaza i kada?!

« Poslednja izmena: Jun 08, 2017, 11:08:29 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Jun 08, 2017, 09:38:54 posle podne »

Bilo bi dobro kada bi nam dala malo više informacija o treningu i ishrani da bi mogli da uočimo greške i damo odgovarajuće savete. Napiši kako ti izgleda jedan prosečan dan po pitanju ishrane( ispisano po obrocima), Što se tiče treninga, koje vezbe radiš, kojim redosledom, broj serija i ponavljanja ?
Sačuvana
Sunny_girl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Jun 08, 2017, 06:32:21 posle podne »

Cao svima,

htela bih da se raspitam u vezi sa skidanjem masti tj, kako bi moj  trener rekao 'odmascivanjem"...
Imam 35 godina, visoka sam 168cm i teska 57kg. Skoro sam radila telesnu analizu i imam 21,5% masti, 57% vode i 36% misica. Nivo uree mi je nizi, pa mi je nutricionista rekao da povecam unos proteina.
Treniram 3-4 puta nedeljno u kombinaciji kardio (45min traka hi-low ili nordijsko skijanje) i vezbi sa tegovima (donji deo, ruke, ledja-grudi, donji deo).
Misice na rukama imam, kao i trbusnjake,koji su vidljivi, ali su prekriveni blagim salcetom. Pretpostavljam da nesto gresim u ishrani, koja se manje vise bazira na povrcu i mlecnim prozivodima, Jedem i meso, ali nisam neki preterani ljubitelj. Sta je najbolje raditi da bi se taj blazi sloj masti skinuo? Da li gresim u vezbanju ili u ishrani? Da li su tu i hormoni u igri?
Hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.