TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 09:05:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Učenje i napredovanje u trenerskom poslu  (Pročitano 1282 puta)
Sasa Lampas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


Apsolutni dzavni prvak u bodybuildingu

« Odgovor #2 poslato: April 19, 2021, 04:26:54 posle podne »

Svaka čast za tekst pre svega. Veoma korektno objašnjeno a pri tome velika motivacija za sve ambiciozne ljude koji žele više, nebitno kojom strukom se bave u životu.

Još bi dodao da nije dovoljno samo učiti iz postojeće literature i pratiti već dosadašnja istraživanja i naučne dokaze. Pravi revolucionari i vizionari uglavnom prate svoje snove i pokušavaju napraviti novine, nešto što do tada niko nije uspeo. U tome se oslikava kreativnost svakoga od nas kad izlazimo iz okvira i ne pratimo već postavljene šeme nego idemo mnogo dalje...

Velika podrška kolegi u daljem radu i sve najbolje čitaocima našeg foruma  ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Jun 25, 2017, 09:42:45 posle podne »

Učenje i napredovanje u trenerskom poslu
Čarls Polikvin


Koliko sati nedeljno bi trebalo da provedete u učenju?

Zanimljivo pitanje. Postavljam ga vrlo često klijentima tokom prvog intervjua. S obzirom na to da sam vrhunski stručnjak u svojoj oblasti, dolaze mi bogati i veoma uspešni klijenti, tako da iz ličnog kontakta sa njima pokušavam da naučim što više. Obično ih pitam sledeće: da biste ostali najbolji u tome što radite, koliko vremena nedeljno posvećujete učenju preko seminara, knjiga i ostalog? Odgovor je najčešće isti – od 8 do 16 sati nedeljno. Imajte na umu da su to ljudi koji su uspešni u raznoraznim oblastima – poput nekretnina, logistike, industrije suplemenata itd.

Ukoliko barem 8 sati nedeljno ne odvojite za učenje, nikada nećete stići u onaj 1% najuspešnijih u bilo kojoj oblasti. Nebitno da li prodajete kafu, izrađujete delove za helikoptere ili trenirate vrhunske sportiste. Što tiče mene, godišnje provedem minimum 24 dana na seminarima. Najčešće unapred dogovorim i platim privatne konsultacije sa predavačima.


Pravac biblioteka

Godišnje pročitam oko 100 knjiga, od biomehanike do psihologije. Lako je postići prosek od 2 knjige nedeljno kada se otarasite TV-a. Ovo mi je omogućilo da vidim kako se razvijalo znanje iz ovih oblasti. Na policama imam i knjige na drugim jezicima, pa sam pokušavao da prevodim i izdvajam najznačanije informacije.

Svi uspešni ljudi koje poznajem mnogo čitaju i imaju ogromne biblioteke. Nikada neću zaboraviti kada sam 1995. posetio doktora Mauro Di Pasqualea i postavio mu ono pitanje, a on mi samo pokazao na kompjuteru ogromnu bazu naslova. Ko zna kolika je ta baza sada.

Ako želite uspeh, o kojoj god oblasti da se radi, moj najbolji savet bio bi vam da se najpre otarasite televizora and počnete više da čitate. Postoji direktna korelacija između količine znanja i zarade. Živimo u doba informacija, imajte to na umu.



Izvor: strengthsensei.com
Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 17 upita.