TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 02:39:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol ispod rebara  (Pročitano 2124 puta)
BojanKaraburma
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #14 poslato: Jul 23, 2017, 11:33:47 posle podne »

Hvala svima jos jednom ! Hteo bih samo da dodam da sam se izgleda povredio na masini shoulders press a ne na leg press . Ramena sam radio isti dan kad i noge ali sam zaboravio da vam kazem i mislio sam da se nisam povredio od toga . Ovih dana sam radio ramena tj tu masinu i bas me propadalo ispod levog rebra tj na mestu gde sam se povredio . Posto mi povreda jos nije skroz prosla i dalje imam manje bolove , dok radim noge ne osecam tu povredu medjutim dok radim ramena ili na primer grudi bench malo me propada . Ne radim sa istim tezinama kao kad sam se povredio nego sam prepolovio i ok je za sad osim tog manjeg propadanja .
Nisam hteo da smaram dalje na temi ali je red da vam javim , a i za buduce korisnike koji se budu javili u vezi ovog problema ...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #13 poslato: Jul 16, 2017, 09:59:30 pre podne »

Odlično! Drago mi je da smo pozitivno uticali na tebe  :)

Slobodno uključi sve vežbe, ali postepeno... dozirano i umereno. I ne zaboravi na ISTEZANJE!

Ako je sve u redu, laboratorija jednom godišnje je dovoljna, uz druge kontrole (smatram da to tvoj izabrani lekar opšte prakse zna, tvoje je samo da se pojaviš  :))


"Bolje sprečiti nego lečiti"
Pozdrav
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #12 poslato: Jul 15, 2017, 01:26:15 pre podne »

Drago mi je da to cujem .... :) samo nek ide na bolje, a mi smo tu za svaku dalju strucnu pomoc.
Sačuvana
BojanKaraburma
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #11 poslato: Jul 14, 2017, 10:48:06 posle podne »

Evo postovani prijatelji da vam javim da se mnogo bolje osecam i da je bol skoro pa nestao . Radim vezbe za sve delove tela , osim cucnja i leg press gde sam se povredio . Radim i noge ali one sprave gde se sedi . Poslusao sam vase savete i necu se vise forsirati i glumiti mangupa u teretani , nego cu shodno svojim godinama polako povecavati tezine i raditi trening sa manje naprezanja . Kao sto rekoste nema napretka preko noci , godine cine svoje i pritisnuo sam kocnicu . Skoro sam radio pregled urina i krvi ali cu kao sto savetujete raditi cesce !

Jos jednom puno hvala Slavisi , Aleksandri , Dusanu , Goxy-ju , Marku na brzim odogovrima i savetima , jer su mi svakako pomogli da se brze oporavim i manje brinem ...da se ne lazemo psiha je pola oporavka !
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Jul 04, 2017, 09:16:53 posle podne »

Svakako se javi...odgovorno prema sopstvenom zdravlju...ljudi često zaborave da im to telo koje imaju treba celog života, bez egomanijašta kada su težine u pitanju...pravilna forma izvođenja vežbe, pun radijus pokreta, koncentracija i u negativnom delu pokreta...zagrevanje pre treninga, istezanje na kraju...

Inače, odradi neke od pomenutih stavki, bar na 3-6 meseci odradi lab. nalaz krvi i urina - glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT, ukupni i direktni bilirubin, kompletna krvna slika, gvožđe...rutinski pregled urina..

(Samo)kontrola krvnog pritiska...ekg u miru...UZ abdomena...

Razmisli i o zdravim stilovima života...ishrana, loše navike( duvan, alkohol, nedovoljno sna...)...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: Jul 04, 2017, 07:21:48 posle podne »

Odlično. Svakako javi kako se osećaš za koji dan.

Savet za ubuduće: pravilna priprema za trening je veoma važna. Potraži savete sa Planom i Programom vežbi prilagođenih tebi, godinama, konstituciji, event.postojećim komorbiditetima...

Zapamti - Nema rezultata "preko noći".

Prevencija jeste najbitnija...

Svako dobro

Sačuvana
BojanKaraburma
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #8 poslato: Jul 04, 2017, 05:40:19 posle podne »

Kao prvo hvala Marku , Dusanu , Slavisi i Aleksandri na brzim odgovorima .

Danas mi se cini kao da je manji bol i da ce ici ka dobrom . Stolica uredna , nema nadimanja , gorusice , podrigivanja , mokrenje normalno . Bol je izmedju tupog i ostrog , tj kad ustajem malo je ostrije , kad hodam onda je tup ali skoro da se ne oseca . Otoka nema niti promene boje koze . Ne bi vam se zalio ali prvi dan me je bas steglo , nisam mogao da spavam na toj strani stomaka koliko me je bolelo , ne mogu ni sada ali mislim kao sto rekoh da je bol manjeg inteziteta . Mirujem i javicu za koji dan kako je proslo .

Hvala svima jos jednom !!!
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Jul 04, 2017, 04:23:52 posle podne »

Slažem se sa ostalima. Moguće je da si zbog većeg opterećenja i lošijeg "ugla" u nekom momentu doveo do istegnuća.
Svakako treba da odmoriš od treninga dok bol ne prođe.

Jesi li primetio do sada da li se na mestu bola pojavio otok ili promena boje kože?
Bol, da li se smanjio, isti ili je jačeg intenziteta?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Jul 03, 2017, 11:26:15 posle podne »

Ne širi se u leđa?

Da li se bol ranije javljao?

Preležana inf. mononukleoza? Udarac u trbuh?

Stolica uredna? Nema gorušice, nadimanja, podrigivanja? Normalno mokrenje( pečenje, promena boje urina--krv...)? Telesna temperatura normalna...?

Dakle, bol je tup...oštar? Širi se...ili je lokalizovan u jednoj tački?

Naravno, neko bi rekao da je pregled lekara je obavezan, laboratorija, RTG pluca( plućna maramica), UZ abdomena i urotrakta...  ;)

Složio bih se sa Markovom konstaracijom...ali opet mala provera neće škoditi, taman kontrola zdravlja...za zdravlje se mora imati vremena...bolje sprečiti nego lečiti...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #5 poslato: Jul 03, 2017, 10:00:07 posle podne »

Najbolje je da odeš kod doktora, za takve stvari niko ti ne može odgovoriti sa sigurnošću. Ako se bol smanjuje verovatno nije nista ozbiljno i proci ce za par dana. Ako je bol isti ili se pojacava obavezno kod doktora.
Sačuvana
BojanKaraburma
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #4 poslato: Jul 03, 2017, 07:39:21 posle podne »

Da li te boli nocu kada se okreces u krevetu ili na podizanju iz kreveta,pri npr kosom ustajanju?

Da boli me i kad se okrecem i kad se podizem iz kreveta ... cak ne spavam na toj levoj strani jer me boli kad se naslonim . Kakvo je tvoje misljenje ? E da imam 42 god , tek sam poceo da treniram , malo preterao sa tezinom izgleda :) . Hvala unapred !

@Marko hvala na brzom odgovoru
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #3 poslato: Jul 03, 2017, 06:31:21 posle podne »

Da li te boli nocu kada se okreces u krevetu ili na podizanju iz kreveta,pri npr kosom ustajanju?
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #2 poslato: Jul 03, 2017, 03:33:53 posle podne »

Pozdrav!
 Mozda si istegao duboki ledjini misic, koji manifestuje bol u tom delu, kad si radio presu ako ti je karlica bila povijena. Moguce je da si napregao medjurebarne misice, pa da se upalilo. Videcemo sta kaze Slavisa i ostali.
Iz mogu ugla, bolje odmori koji dan bez treninga, ako nije ozbiljno brzo ce proci, u suprotnom potrazi pomoc lekara. Al mislim da ce biti ok.
Sačuvana
BojanKaraburma
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Jul 03, 2017, 02:02:36 posle podne »

Dobar dan postovani administratori i ostali . Prekjuce sam radio press masinu za noge i prilikom jedne serije sam osetio blagi bol sa leve strane stomaka . Juce u toku  dan sam osetio jaci bol , kao i u toku noci dok sam spavao . Bol se manifestuje u predelu stomaka sa leve strane , odmah ispod  levog rebra , znaci sa strane a ne od napred ili od nazad . Boli me pri ustajanju iz kreveta i pri saginjanju . Nemam problem sa disanjem , jedino kad se malo napnem osetim blagi bol u tom opisanom delu . Moje pitanje sta raditi , da li mirovati neko vreme i sacekati da to prodje ili treba odmah otici lekaru (kod lekara mi je bas zeznuto ici zbog obaveza i posla , zakazivanja ) ?

Ja se izvinjavam ako je ova teme vec negde pokrenuta , pa ako jeste ako moze link da procitam sta raditi . Hvala unapred !
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.