TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 11:54:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brachioradialis povreda  (Pročitano 2194 puta)
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #19 poslato: Avgust 19, 2017, 12:31:10 pre podne »

Takvo "ponasanje" imaju tetive kada su nategnute u pripoju koji ih vezuje za misic. Dosta puta sam video tu povredu, a davno ih i sam imao. Uvek ista prica, prvo ponavljanje veoma boli dok je misic jos "hladan". kako radis ponavljanja, krv se pumpa i zagreva tkivo, i usled zagrejanosti osecas manji bol. Ali kao sto kolega Dule rece, ne znaci da je do kraja proslo. Super je sto je doslo do pomaka, ali povrede tetiva se dosta dugo lece, i zahtevaju strpljenje, koje cesto svi mi nemamo, koji smo navuceni na ozbiljan trening.
Ali verujem da si shvatio poentu, nastavi s dobrim zagrevanjima, cak bi ti bilo ok, da ruku namazes sportskim kremama koje "greju" misic pre samog rada, sto ce ti pomoci, da kroz perifernu cirkulaciju uz klasicno zagrevanje dobro pripremis misic.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #18 poslato: Avgust 18, 2017, 06:00:29 posle podne »

Deluje kao nakupljanje nusprodukata...s obzirom da je na pregledu nalaz uredan.
Sa druge strane, sada vise paznje obracas kada vezbas, i svaku nelagodnost primecujes zbog ranije povrede...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #17 poslato: Avgust 18, 2017, 05:57:16 posle podne »

U sklopu zagrevanja odradi i masazu bolnog mesta nekom od krema za zagrevanje, radi bolje prokrvljenosti. Pa probaj onda trening.
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #16 poslato: Avgust 18, 2017, 11:26:32 pre podne »

To obavezno Dušane,nezagrejan se nikada ne hvatam tegova,imam 43 godine i mišići su mo mnogo skloniji povredama,nego kada sam bio mlad.
Zagrevanju posvećujem dosta pažnje,a pogotovo istezanju mišića nakon odrađenog treninga.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #15 poslato: Avgust 18, 2017, 09:43:15 pre podne »

Bez obzira što povreda "ne postoji" ako je bol i dalje prisutan ja ti ne bih savetovao da odmah nezagrejan skačeš na zgibove i slične "teške" vežbe već da se pre toga malo zagreješ i "upumpaš" biceps i podlakticu. Za biceps je najbolje ako imaš neku elastičnu traku, pa odradiš po 20-30 laganih ponavljanja hamer i običnog pregiba. Ako nemas te gume za trening onda mozes i sa sajlom sa donjeg kotura lat masine.
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #14 poslato: Avgust 18, 2017, 08:26:25 pre podne »

Evo prošlo je mesec dana od povrede i stanje je sledeće.
Nisam radio vežbe koje mi stvaraju bol u predelu brachioradialisa,a to su u prvom redu zgibovi,a zatim biceps pregib sa ravnom sipkom.
Malo sam pipkao biceps sa manjim bučicama i radio pregib sa Z šipkom,jer mi u tom položaju mišić nije u bolnoj zoni prilikom vežbe sa manjim težinama.
Međutim kako pređem na malko veću težinu,preko 10kg,počinje da boli u zoni podlaktice i mišića koji je imao povredu.
Kako sam se baš smorio zbog trajanja ove faze oporavka i po meni beznačajnim pomakom u odnosu na pre mesec dana,odem kod lekara specijaliste za sportske povrede,gde sam odradio kompletan pregled,uključujući i ultrazvuk kompletnih mišića ruke.
Ono što je interesantno,je da nemam nikakvu bolnu tačku pri pregledu,nikakvih bolova pri kontrolnim opterećenjima (koja su istina manjeg intenziteta),nema nikakvih degenerativnih promena,niti bilo čega.Ultrazvuk mišića izgleda odlično,nikakvih promena nema,tamnih regija od ugrušaka krvi,nema ožiljaka itd.Preventivno je odrađen i UZ druge ruke,koja je potpuno zdrava i kada se uporedi snimak jedne i druge ruke,sve izgleda skoro identično.Ovo me je totalno začudilo,jer u desnoj ruci je bol pri treningu,kao da sam je sada povredio.
Odem posle treninga u teretanu i opalim po zgibovima,jer sam sada siguran da mi nije otkinuta tetiva,načet mišić ili nešto slično,što mi se odmah motalo po glavi kada probam da malo jače opteretim ruku.
Prvi zgib je bio pakleni bol,ruka jedva vuče i otkazuje,drugi zgib malo manji bol ali bez otkaza,treći zgib još manji bol...
Stanem sa vežbom,odmorim par minuta,u pauzi nema bola,nema nelagodnosti,osećam samo kako se mišić upumpao malo.
Druga serija,prvi zgib jači bol,druga,treća serija,mnogo manji bol i što više radim,bolovi nestaju,a mišić funkcioniše,u pauzi nema bolova,a posle dužeg vremena osećam ponovo pumpu u povređenoj ruci.
Pređem na biceps,uzmem 12kg bučicu i radim normalno,bolovi sve manji,kako je pumpa veća i mišić razrađeniji,bol maltene prestaje,u pauzama nema bola,nakon treninga nema bolova.
Ne znam šta se dešavalo,kao da je stvorena neka psihološka barijera,što sam se više štedeo,to je bol bio prisutniji kada pokušam da probijem granicu bola sa težinama.

Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #13 poslato: Jul 17, 2017, 11:26:12 posle podne »

Dobro je,nek ide na bolje.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #12 poslato: Jul 17, 2017, 10:43:21 posle podne »

Samo polako, nemoj forsirati.
Smatram da si sada oprezniji...
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #11 poslato: Jul 17, 2017, 08:39:03 posle podne »

Samo da javim,da je bolna faza prestala i danas sam radio trening za noge.
Nisam imao nikakve nelagode prilikom manipulacije sa tegovima od 20kg,a radio sam i Rumunsko mrtvo dizanje sa rukama u nathvatu  :)
Sutra idem trening za ramena,s tim sto cu gledati da biram vezbe i težine, kojima necu opterecivati povređenu zonu.
I dalje nekoliko puta dnevno,masiram zonu povrede nekom kremom za sportske povrede,koristim glukozamin i pažljivo kontrolišem pokrete i opterećenje ruke.
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #10 poslato: Jul 16, 2017, 05:41:52 posle podne »

Hvala Marko na savetima  :)
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #9 poslato: Jul 16, 2017, 01:51:59 posle podne »

Za regeneraciju povrede na ovom mestu, kada krenes s vezbama, koristi elasticne gume. Gume su dobre jer ti na pocetku pokreta ne daju jak otpor (za razliku od tega, kog moras pomeriti s mrtve tacke, a tu ti najvise treba snage). Kod njih nema inercije kao kod tega, stoga ce ti ekscentricna faza (vracanja pokreta na dole) biti bezbolnije dosta, jer gume nemaju jaku inerciju, za razliku od tega.
Sta vise, uvek je mozes koristi za zagrevanje ruku, klasicnim kontrolisanim pregibom s elasticnim gumama.
Isto tako jedan savet, vodi racuna da ti pocetak pokreta ne bude previse brz, da ne trzas kad radis s tegom, jer dok su u ekstenziji (opruzanju) tetive su najnapetije. Kad jos tu dodamo teg, vece tezine, koje treba "odlepiti" kao sto vec rekoh iz mrtve tacke, stvori se velika sila koja optereti tetive. Drugim recima, uzmes manju tezinu i polako radis pregib, i polako spustas.
To vazi i za stojeci pregib  i za skotovu klupu :) brz ti oporavak zelim!

Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #8 poslato: Jul 16, 2017, 12:41:13 posle podne »

Hvala Aleksandra,postupicu tako i javljam kako tece oporavak  :)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Jul 16, 2017, 12:25:52 posle podne »

Bitno je da prvo otkloniš "bolnu fazu", tek nakon toga istezanje i vežbe sa opterećenjima koje postepeno doziraš...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Jul 16, 2017, 12:21:45 posle podne »

Nakon otprilike nedelju dana ( procenićeš i sam koliko ti je bolje), kreni sa vežbama istezanja par dana, uključi mišiće cele ruke, sa akcentom na biceps, brachioradialis...
Postepeno posle uvodi vežbe sa bučicama, mala opterećenja, pa polako...

Svakako obaveštavaj u međuvremenu o napredovanju i pitanja ako ih bude...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Jul 16, 2017, 12:17:17 posle podne »

Što se tiče treninga, ne bi trebalo par dana da naprežeš ruku, svakako bi trebalo da je poštediš...bez obzira što bol u nekim položajima osetiš u nekim ne.
Radi vežbe za ostale partije, ali pazi na težine!! Kardio takođe. A ruku štedi.

Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.139 sekundi sa 17 upita.