TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395871 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 06:59:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda trbusnog zida bruh ili kila  (Pročitano 167173 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #472 poslato: Avgust 22, 2013, 10:32:22 pre podne »

Radim. Na pocetku se nisam mogao podici od podloge ni 10cm, sad vec mogu koliko god kicma dozvoljava. Od vjezbanja sam osjetio poboljsanje i bol je manje prisutna, ali opet je tu kod vecih napora, hodanja i sjedenja, ali vec sam rekao, manje je prisutna.
da li radiš trbušnjake, vežbe za noge, trčanja?
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #471 poslato: Avgust 22, 2013, 10:28:05 pre podne »

Marco, da li imaš utisak da ima promene - da li je stanje isto ili postoji poboljšanje?

Teško mi je reći, kako kad. Mislim da ipak postoji, samim tim što mogu lagano trčati što prije nije bilo šanse.
(Trčanje sam bio tek 2 puta - u četvrtak 1. put i utorak (napravio sam pauzu nakon 1. puta zbog upale mišića), danas idem 3. put pa javim kako je.)
Ali to trčanje još nije normalno bez ikakvih smetnji - jedino što sad te smetnje nisu bol kao prije, nego su sad više kao neko zatezanje / težina u donjim trbušnima - recimo kao blizu granice boli, ali ne boli.

Bol u donjim trbušnima pri naprezanju je manja (kad sam baš jako zagrijan čak imam dojam da je skoro ni nema) - imam dojam da je taj dio "ojačao" , ali da je dosta krut.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #470 poslato: Avgust 22, 2013, 09:52:37 pre podne »

Marco, da li imaš utisak da ima promene - da li je stanje isto ili postoji poboljšanje?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #469 poslato: Avgust 22, 2013, 08:36:20 pre podne »

eventualno i vožnja sobnog bicikla, ako nije bolno... Bicikl probaj 5-10min lagano na poč i kraju treninga.

Pozdrav Pedja. Ovako:

1.) Bicikl - ne boli nimalo, osjetim da ovo nije tip opterećenja koji bi mogao izazivati bol (neovisno o zagrijanosti i kutu pod kojim radim)
Radim ga 5 min na početku i 5 min na kraju treninga (izmeĂ°u toga vježbe na mašinama za noge). Ako misliš da treba mogu i više.
(mašina za primicače u 1. seriji malo boli http://bit.ly/196SFF9 - iduće serije budu ok kad se rastegnu i zagriju noge)

( PS - kako da namjestim otpor na biciklu - slab (brz rad nogama, skoro bez otpora - kao da je na nizbrdici) ili jači ? )


2.) Trčanje - 5 x 1 min (po zemlji sa šljunkom) - trčim najsporije moguće.
Kad malo ubrzam čini mi se da ne primjećujem pojačano zatezanje/bol.
Inače bude kao na nekoj granici zatezanja/bola ali rekao bih da ne boli, počne možda malo više zatezati tek kod kraja 4-te serije.  Nakon toga kući vježbe (noge i trbušni) i istezanja.

Hodanje lagano zateže i malo boli nakon jedno 25 min.

marco, bickl povećaj na 10-15min 2x, opterećenje probaj da blago pojačaš, važno da ne boli. trčanje nastavi.
Hodanje probaj da ne preteruješ, posebno izbegavaj uspone... Istezanja radi obavezno.
Javi kako ide
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #468 poslato: Avgust 21, 2013, 10:25:21 pre podne »

eventualno i vožnja sobnog bicikla, ako nije bolno... Bicikl probaj 5-10min lagano na poč i kraju treninga.

Pozdrav Pedja. Ovako:

1.) Bicikl - ne boli nimalo, osjetim da ovo nije tip opterećenja koji bi mogao izazivati bol (neovisno o zagrijanosti i kutu pod kojim radim)
Radim ga 5 min na početku i 5 min na kraju treninga (izmeĂ°u toga vježbe na mašinama za noge). Ako misliš da treba mogu i više.
(mašina za primicače u 1. seriji malo boli http://bit.ly/196SFF9 - iduće serije budu ok kad se rastegnu i zagriju noge)

( PS - kako da namjestim otpor na biciklu - slab (brz rad nogama, skoro bez otpora - kao da je na nizbrdici) ili jači ? )


2.) Trčanje - 5 x 1 min (po zemlji sa šljunkom) - trčim najsporije moguće.
Kad malo ubrzam čini mi se da ne primjećujem pojačano zatezanje/bol.
Inače bude kao na nekoj granici zatezanja/bola ali rekao bih da ne boli, počne možda malo više zatezati tek kod kraja 4-te serije.  Nakon toga kući vježbe (noge i trbušni) i istezanja.

Hodanje lagano zateže i malo boli nakon jedno 25 min.
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2013, 10:31:10 pre podne od strane marco » Sačuvana
Anri1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #467 poslato: Avgust 17, 2013, 10:27:52 pre podne »

Radim. Na pocetku se nisam mogao podici od podloge ni 10cm, sad vec mogu koliko god kicma dozvoljava. Od vjezbanja sam osjetio poboljsanje i bol je manje prisutna, ali opet je tu kod vecih napora, hodanja i sjedenja, ali vec sam rekao, manje je prisutna.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #466 poslato: Avgust 17, 2013, 08:39:33 pre podne »

Kad podignem ramena ne boli, prije nekih 2 mjeseca sam tako osjecao bol, malo sam vjezbao i sad u tom polozaju ne boli. Na dodir boli malo, jaku bol osjecam kod pregleda hirurga kad prstom stisne tacno onaj dio sto sam obiljezio ali ne preko koze nego nekako zavuce prst ispod koze, ne znam ni kako da objasnim, kao kod pregleda za bruh.
da li radiš istezanja za trbušne mišiće?
Sačuvana
Anri1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #465 poslato: Avgust 16, 2013, 06:56:08 posle podne »

Kad podignem ramena ne boli, prije nekih 2 mjeseca sam tako osjecao bol, malo sam vjezbao i sad u tom polozaju ne boli. Na dodir boli malo, jaku bol osjecam kod pregleda hirurga kad prstom stisne tacno onaj dio sto sam obiljezio ali ne preko koze nego nekako zavuce prst ispod koze, ne znam ni kako da objasnim, kao kod pregleda za bruh.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #464 poslato: Avgust 16, 2013, 06:50:38 posle podne »

Trebalo bi da ubaciš trčanje 1/1min (trčanje/hodanje). eventualno i vožnja sobnog bicikla, ako nije bolno...
Trčanje bi bilo najbolje po travi ili neka podloga koja nije tvrda,  parket uslovno.....

UPDATE četvrtak:
jučer sam prvi put mogao koliko-toliko trčati puni minut, 5 x 1 min (po zemlji sa šljunkom, i nije nakon teretane, dakle nezagrijan) - pazio sam da bude jako polako. Bolje je nego zadnji put, na nekoj granici zatezanja, počelo možda malo više zatezati tek kod kraja 4-te i u 5. seriji, a i to manje nego prije.  Nakon toga sam kući napravio vježbe i istezanja.

Danas ujutro - iako je "trčanje" bilo jako sporo i bez napora- osjetim u gornjim nogama upalu mišića kao da sam trčao puno više :)

-
1.) mogu bicikl u teretani. Koliko, 3 x 1 minut ?

2.) kako onda program. je li ovako ili .. ?
- kućni dan = kućne vježbe + trčanje
- teretana dan = vježbe na mašinama za noge + bicikl? ili samo bicikl ?
upala je ok. podloga je možda tvrdja nego što treba, po opisu...
Bicikl probaj 5-10min lagano na poč i kraju treninga. Može program koji napisao...
Javi kako ide za dan-dva
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #463 poslato: Avgust 16, 2013, 06:46:39 posle podne »

Ovde sam nasao jos nesto o tome:
http://www.gotpaindocs.com/Iloingul_nurlgia.htm
da li imaš nešto od tih simptoma?

Bol u preponi koja prelazi u unutrasnji dio noge, nekad osjetim kao da gori na tom mjestu, bol pri naglim pokretima i naporu. Uslikao sam, obiljezio rez i mjesto odakle bol krece http://d.pr/i/KPi6 valjda bi se po ovom moglo zakljuciti da li je u pitanju nerv, ako on ne prolazi ovuda onda bi trebalo iskljuciti tu mogucnost.

Primjetio sam jos da su mi trbusni misici nonstop napeti, kad sjedim i kad hodam, nesvjesno uvucem stomak i tako drzim, nikako ne mogu da se opustim.
da li boli kad ležeći podigneš glavu ili ramena od podloge?
boli na dodir?
Sačuvana
Anri1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #462 poslato: Avgust 16, 2013, 06:35:54 posle podne »

Ovde sam nasao jos nesto o tome:
http://www.gotpaindocs.com/Iloingul_nurlgia.htm
da li imaš nešto od tih simptoma?

Bol u preponi koja prelazi u unutrasnji dio noge, nekad osjetim kao da gori na tom mjestu, bol pri naglim pokretima i naporu. Uslikao sam, obiljezio rez i mjesto odakle bol krece http://d.pr/i/KPi6 valjda bi se po ovom moglo zakljuciti da li je u pitanju nerv, ako on ne prolazi ovuda onda bi trebalo iskljuciti tu mogucnost.

Primjetio sam jos da su mi trbusni misici nonstop napeti, kad sjedim i kad hodam, nesvjesno uvucem stomak i tako drzim, nikako ne mogu da se opustim.
« Poslednja izmena: Avgust 16, 2013, 06:41:54 posle podne od strane Anri1 » Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #461 poslato: Avgust 15, 2013, 05:26:00 posle podne »

Trebalo bi da ubaciš trčanje 1/1min (trčanje/hodanje). eventualno i vožnja sobnog bicikla, ako nije bolno...
Trčanje bi bilo najbolje po travi ili neka podloga koja nije tvrda,  parket uslovno.....

UPDATE četvrtak:
jučer sam prvi put mogao koliko-toliko trčati puni minut, 5 x 1 min (po zemlji sa šljunkom, i nije nakon teretane, dakle nezagrijan) - pazio sam da bude jako polako. Bolje je nego zadnji put, na nekoj granici zatezanja, počelo možda malo više zatezati tek kod kraja 4-te i u 5. seriji, a i to manje nego prije.  Nakon toga sam kući napravio vježbe i istezanja.

Danas ujutro - iako je "trčanje" bilo jako sporo i bez napora- osjetim u gornjim nogama upalu mišića kao da sam trčao puno više :)

-
1.) mogu bicikl u teretani. Koliko, 3 x 1 minut ?

2.) kako onda program. je li ovako ili .. ?
- kućni dan = kućne vježbe + trčanje
- teretana dan = vježbe na mašinama za noge + bicikl? ili samo bicikl ?
« Poslednja izmena: Avgust 16, 2013, 01:04:45 posle podne od strane marco » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #460 poslato: Avgust 15, 2013, 02:09:11 posle podne »

Trčanje bi bilo najbolje po travi ili neka podloga koja nije tvrda,  parket uslovno.....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #459 poslato: Avgust 15, 2013, 02:08:07 posle podne »

Trebalo bi da ubaciš trčanje 1/1min (trčanje/hodanje). eventualno i vožnja sobnog bicikla, ako nije bolno...
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #458 poslato: Avgust 15, 2013, 11:37:28 pre podne »

Trči po mekšoj podlozi, ne beton!

Trčao sam po parketu (koliko mogu s obzirom na ograničen prostor - 20m u jednom pravcu pa se okrenem).
Tu kod laganog sporog trčanja nema nikakvih bolova čini mi se oko 40-tak sekundi, onda lagano kao da počne zatezanje/slabija bol/težina u donjim trbušnima. Po betonu nisam pokušavao, možda da probam po zemlji (iako je i to relativno tvrdo, ima dosta šljunka u njoj)

(Plivanje je ok vremenski neograničeno.)

Promjene u terapiji? Ovo sada - dan teretana, dan kućne vježbe - radim već 3 sedmice.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 15 upita.