TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396117 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 10, 2024, 10:52:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda trbusnog zida bruh ili kila  (Pročitano 167557 puta)
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #652 poslato: April 04, 2016, 07:18:51 pre podne »

Doktore, prekjuce sam radila penjanje uz stepenice, kao trening, nekih 20 minuta. Uvece oko deset sati sam uradila taj trening. NPre toga sam istegla listove na nogama. Znaci, oko 22h sam to uradila, i sutradan sam se probudila sa upalom oba lista, da ne mogu maltene da hodam. Danas je drugi dan. Ne izlazim iz kuce da bih odmarala noge. Nemam Aspirin. Imam Panadol (Acetaminophen), i Naproxen. Popila sam danas po prvi put jedan Acetaminophen. Nemam Hepatrombin, ali imam neki terapeutski mentol gel, pa sam time izmasirala listove malopre. Molim Vas, recite mi sta da radim, sta da uzimam od terapije, sta da stavljam na listove. Je li ovo upala? Koliko ce ovo da traje? Pomozite mi, molim Vas.

Svetlana
Sačuvana
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #651 poslato: Mart 31, 2016, 12:26:00 pre podne »

Hvala Vam na savetu. Bolje mi je.
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #650 poslato: Mart 27, 2016, 02:53:16 posle podne »

Da, dobijanje kile je bezbolno. A bolovi mogu nastati kasnije, ako se ne operiše na vreme i ako doĂ°e do uklještenja kile... Zato treba paziti, koristiti pojas, tehniku disanja, itd, kao što je doktor dole lepo objasnio...

Kod tebe je verovatno samo pukao mišić (ruptura mišića), treba samo da miruješ nekoliko dana. Šetnja može...
« Poslednja izmena: Mart 27, 2016, 06:53:25 posle podne od strane markokk » Sačuvana
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #649 poslato: Mart 26, 2016, 11:44:51 posle podne »

Treba li, doktore, kakvu terapiju da primenim? Sta da radim? Koliko dugo ovo traje? Hocu li ponovo moci da radim trbusnjake?

Juce me, prilikom vezbi za trbusne misice, zaboleo trbusni misic tacno cetiri prsta ospod pupka, sa leve strane. Imam jak bol kad iz lezeceg stava krenem da ustanem u sedeci polozaj. Danas je drugi dan od povrede. Malopre sam kinula i tada osetila ostar bol na tom mestu, ispod pupka, sa leve strane. Uplasila sam se da nije bruh, ali nemam nikakvo ispupcenje. Mislim da se radi o misicu. Necu naprezati trbusnjake dok me ne prodje.

Smem li bar da setam? Molim Vas, pomozite mi. Uradicu sve sto mi kazete.

Hvala Vam unapred.


[/quote]

Juce me, prilikom vezbi za trbusne misice, zaboleo trbusni misic tacno cetiri prsta ospod pupka, sa leve strane. Imam jak bol kad iz lezeceg stava krenem da ustanem u sedeci polozaj. Danas je drugi dan od povrede. Malopre sam kinula i tada osetila ostar bol na tom mestu, ispod pupka, sa leve strane. Uplasila sam se da nije bruh, ali nemam nikakvo ispupcenje. Mislim da se radi o misicu. Necu naprezati trbusnjake dok me ne prodje.

Smem li bar da setam? Molim Vas, pomozite mi. Uradicu sve sto mi kazete.

Hvala Vam unapred.


Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #648 poslato: Mart 26, 2016, 09:37:49 posle podne »

Nisam znao da je kila bezbolna, korisna info ako je tacna.
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #647 poslato: Mart 26, 2016, 08:00:38 posle podne »

Nije kila, kila je bezbolna.
Verovatno si samo istegla mišić. Možeš slobodno da šetaš, zašto ne bi smela. :)
Sačuvana
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #646 poslato: Mart 25, 2016, 10:31:58 posle podne »


Juce me, prilikom vezbi za trbusne misice, zaboleo trbusni misic tacno cetiri prsta ospod pupka, sa leve strane. Imam jak bol kad iz lezeceg stava krenem da ustanem u sedeci polozaj. Danas je drugi dan od povrede. Malopre sam kinula i tada osetila ostar bol na tom mestu, ispod pupka, sa leve strane. Uplasila sam se da nije bruh, ali nemam nikakvo ispupcenje. Mislim da se radi o misicu. Necu naprezati trbusnjake dok me ne prodje.

Smem li bar da setam? Molim Vas, pomozite mi. Uradicu sve sto mi kazete.

Hvala Vam unapred.

« Poslednja izmena: Mart 25, 2016, 10:35:23 posle podne od strane cecarica » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #645 poslato: Januar 26, 2016, 04:24:33 posle podne »

Hvala, doktore.
Dakle, izdisaj treba da bude pri težem delu vežbe, tj. kada podižemo teret?

Koja je, po vama, bolja metoda kad je u pitanju operacija hernije, da li klasičan rez ili laparoskopija? Da li stara metoda sa ušivanjem ili ugradnja mrežice?

Kada ja mogu da se vratim postepeno vežbama u teretani? I kada mogu da se vratim aktivnostima bez dizanja nekog tereta, konkretno trčanju, fudbalu, basketu?

Hvala puno. Pozdrav.
da, pri izdisaju guraš teret/napor - a izdisaj kreneš sekund ranije pre nego krene potisak (napor)...
- vežbe krećeš za 6-8 nedelja - ali to su vežbe strogo po programu (za trbušni zid - zaštitni program, i neke vežbe sa malim težinama za druge delove tela > strogo po odredjenom programu) - do tada šetnje, lagane i polako povećavaš deonice...
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #644 poslato: Januar 25, 2016, 11:33:24 pre podne »

Hvala, doktore.
Dakle, izdisaj treba da bude pri težem delu vežbe, tj. kada podižemo teret?

Koja je, po vama, bolja metoda kad je u pitanju operacija hernije, da li klasičan rez ili laparoskopija? Da li stara metoda sa ušivanjem ili ugradnja mrežice?

Kada ja mogu da se vratim postepeno vežbama u teretani? I kada mogu da se vratim aktivnostima bez dizanja nekog tereta, konkretno trčanju, fudbalu, basketu?

Hvala puno. Pozdrav.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #643 poslato: Januar 25, 2016, 11:03:06 pre podne »

i treba da naučite da dišete stomakom (dijafragmom)
- pri izdisaju se stomak u vlači, čime stežu stomačni mišići > što daje napetost trbučšnom zidu i čuva stomačni zid od nastanka kile(!)
zategnut stomak zatvara slaba mesta za iskakanje kile - to je neophodno pri naporima (!)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #642 poslato: Januar 25, 2016, 10:52:15 pre podne »

Ja bas imam fobiju od kile, malo malo pa cujem da od teretane nekom iskoci kila. Bas me cudi da se tebi javila s obzirom da se nisi nesto forsirao, a i ocigledno da si imao jaku trbusne misice kad si cesto radio trbusnjake, a pravilo je da jaci trbusnjaci-manja sansa za nastanak kile.
ne treba ići na duboki čučanj - do 90 stepeni je dovoljno (u kolenima) i početi izdisaj pre početka potiska (podizanja iz čučnja) pri tome već stegneš trbušnjake i pripremiš stomak za potisak....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #641 poslato: Januar 25, 2016, 10:49:24 pre podne »

sprečavanje nastanka preponske trbušne kile
- jačanje trbušnjaka
- obavezna upotreba pojasa
- pravilna tehnika i disanje
- postepeno napredovanje u težini (za +5-10% od trenutne težine) > uvek izvodjenje vežbi sa mogućnošću pravilne tehnike i umerenim naporom (!!!) to je pravilno dozirano opterećenje(!)
-----------------
koliko puta ste videli (a i sami to radili) - vežbače u teretani koji krajnim grčem lica i tela izvode neku vežbu - kako da onda ne dobiju kilu? to je pogrešno ( mišići i napredak će se izgraditi...)
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #640 poslato: Januar 23, 2016, 05:28:11 posle podne »

Najviše sumnjam na te čučnjeve sa šipkom, jednom sam ih baš preforsirao, pa sam 3 dana imao upalu mišića na nogama. :)
Koristi pojas i nemaš frke. On tome i služi, čuva kičmeni stub i trbušni zid. Ja kreten nisam hteo da ga koristim.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #639 poslato: Januar 23, 2016, 04:22:34 posle podne »

Ja bas imam fobiju od kile, malo malo pa cujem da od teretane nekom iskoci kila. Bas me cudi da se tebi javila s obzirom da se nisi nesto forsirao, a i ocigledno da si imao jaku trbusne misice kad si cesto radio trbusnjake, a pravilo je da jaci trbusnjaci-manja sansa za nastanak kile.
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #638 poslato: Januar 23, 2016, 01:11:44 posle podne »

Pa ni kod čučnjeva nisam išao na neke velike težine. Njih sam radio jednom nedeljno. A trbušnjake sam radio na svakom treningu, na kosoj klupi obične trbušnjake 3 serije po 20 ili na ravnoj klupi podizanje nogu. I na mašini isto 3 serije po 20, težina max 65 kg, ne više od toga.

Kila je uglavnom bezbolna, i ja nemam pojma ni dan, ni mesec kada sam je zaradio. Primetio sam jedan dan prilikom mokrenja malu izbočinu na levoj preponi, koja se spontano povlači posle nekog vremena. Bio sam ubeĂ°en da mi je to upala mokraćnih kanala, jer često imam urinarne infekcije. Pošto se to odužilo, nikako da proĂ°e, ispričam kevi (ona je lekar), i ona odmah znala šta je u pitanju.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.047 sekundi sa 14 upita.