TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394919 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 07:28:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana i vjezbe  (Pročitano 3810 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #18 poslato: Jul 24, 2017, 01:14:43 posle podne »

Da li si na ovu multifunkcionalnu spravu mislio ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #17 poslato: Jul 24, 2017, 01:12:53 posle podne »

Jedan predlog za prvi trening bi bio :

Potisak bucicama na ravnoj klupi
Sklekovi ( sa ili ako mozes sa opterećenjem)
Razvlačenja na ravnoj klupi
Stojeći potisak iznad glave
H press bucicama na klupi
lezeća triceps  extenzija bucicama
Triceps extenzija na toj multifunkcionalnoj spravi

Sve radi u 3-5 serija 8 do 15 ponavljanja ili kada su sklekovi u pitanju do otkaza.

Ako ne znas na sta sam konkretno mislio i kako se neke vezbe izvode ti kazi pa da postavim sliku i da razjasnimo. Napisacu ti predlog i za ostala 2 dana  treninga.


Sačuvana
pikac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #16 poslato: Jul 24, 2017, 01:08:55 posle podne »

Mozes stime sto imas raditi:

- cucnjevi s bucicama
- iskoraci s bucicama
- mrtvo dizanje s bucicama
- razvlacenje bucica na klupi
- siroki sklekovi (s kolena) ako su ti teski jos uvek klasicni
- uski sklekovi
- propadanja na stolici
- stojeci pregib s bucicama
- hammer pregib s bucicama
- rameni potisam s bucicama
- letenje s bucicama


Generalno koncipiras s ovim osnovnim vezbama svoj rad u skladu s onim sto raspolazes. Za pocetak male tezine, sporiji koncentricni pokreti s akcentom na tehniku i tenziju u misicima.
ok. Super .
Pregledat cu vjezbe da vidim kako se ispravno rade. Hvala.
Sačuvana
pikac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #15 poslato: Jul 24, 2017, 01:07:42 posle podne »

Da li tvoja ravna klupa ima stalak za šipku ( bench press) ili je to samo obicna  ravna klupa ?
ima stalak sa sipku
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #14 poslato: Jul 24, 2017, 01:05:14 posle podne »

Mozes stime sto imas raditi:

- cucnjevi s bucicama
- iskoraci s bucicama
- mrtvo dizanje s bucicama
- razvlacenje bucica na klupi
- siroki sklekovi (s kolena) ako su ti teski jos uvek klasicni
- uski sklekovi
- propadanja na stolici
- stojeci pregib s bucicama
- hammer pregib s bucicama
- rameni potisam s bucicama
- letenje s bucicama


Generalno koncipiras s ovim osnovnim vezbama svoj rad u skladu s onim sto raspolazes. Za pocetak male tezine, sporiji koncentricni pokreti s akcentom na tehniku i tenziju u misicima.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #13 poslato: Jul 24, 2017, 01:04:52 posle podne »

Da li tvoja ravna klupa ima stalak za šipku ( bench press) ili je to samo obicna  ravna klupa ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #12 poslato: Jul 24, 2017, 01:02:14 posle podne »

Već sam više puta pisao da je moj predlog za trening sa tegovima :

1. dan : grudi/triceps/prednje rame
2. dan : pauza
3. dan :ledja/biceps/zadnje i srednje rame
4. dan :pauza
5. dan :noge
6. dan :pauza
Pored toga ubaci jos 2 dana kardio treninga, a što se tiče odabira vežbi pišem ti malo kasnije.
Sačuvana
pikac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #11 poslato: Jul 24, 2017, 12:56:51 posle podne »

Onda to i nije tako loše i  može se napraviti neki solidan plan treninga sa tim rekvizitima.
  Mogao bi naci vjezbe sa tim rekvizitama pa polako poceti raditi.  Al ostaje mi ishrana ..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #10 poslato: Jul 24, 2017, 12:52:16 posle podne »

Onda to i nije tako loše i  može se napraviti neki solidan plan treninga sa tim rekvizitima.
Sačuvana
pikac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #9 poslato: Jul 24, 2017, 12:50:49 posle podne »

Tu si baš oraničen na mali broj vežbi koje se brzo prevazilaze, da li imaš nešto od rekvizita za vezbanje, na primer neki podesavajući teg ili gumene trake za trening ? Što se tiče vežbi sa sopstvenim opterećenjem jel imaš de da radiš zgibove i propadanja ?
Imam bucice ( one sto se mogu dodavati tegovi na sipku pa sam sebi mogu pravit tezinu ), ravnu klupu , vrecu , multifunkcionalnu spravu ,kucno i vanjsko biciklo. Al to sve slabo koristim. Sto se tice zgibova slabo sve na ovu trenutnu situaciju
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #8 poslato: Jul 24, 2017, 12:46:27 posle podne »

Tu si baš oraničen na mali broj vežbi koje se brzo prevazilaze, da li imaš nešto od rekvizita za vezbanje, na primer neki podesavajući teg ili gumene trake za trening ? Što se tiče vežbi sa sopstvenim opterećenjem jel imaš de da radiš zgibove i propadanja ?
Sačuvana
pikac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #7 poslato: Jul 24, 2017, 12:27:34 posle podne »

Ja  bih ti preporučio odlazak u teretanu ako si u mogućnosti, trening sa tegovima+ kardio trening uz regulisanu ishranu su jedini način da dođeš do željenog cilja.
trenutno nisam u mogucnosti za teretanu al da ne bude izgovor u mogucnosti sam  da za pocetak radim bodyweight vjezbe samo ne znam kakve bi rezultate dobio , koliko bi vidljivi bili na moje stanje
Sačuvana
pikac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #6 poslato: Jul 24, 2017, 12:25:06 posle podne »

Pozdrav!
Generalno ne postoji ni jedna vezba koja topi salo oko truka. Vec sve vezbe koje radimo zajedno, daju taj efekat. Izgled, smanjenje masti u telu najveca je zasluga ISHRANE. Dakle, bez zdrave i proracunate ishrane, nema ravnog stomaka i atletske figure. Izazovi sa sklekovima i trbusnjacima, pretostavljam da si to video na internetu, kao i svaka vezba ako se radi, dace neki efekat, ali to nije kompletno. Sta posle tog izazova? kako dalje trenirati. Najbolji vid treninga za tebe jeste trening za celo telo. Da naucis osnovne vezbe sa tegovima i to ce ti dati rezultate. Kakva iskustva imas do sad u sportu? Jel si trenirao nesto? Da li si vec nekada vezbao u teretani ili sl?
Znam da mi je sve od ishrane i neaktivnosti tokom studija , al mislim da je doslo vrijeme da se to regulise dok jos nije pretjeralo. Ja sam onako graden krupno nabijeno sto bi se reklo pa mi samo stomak predstavlja problem. Da li bi se mogli postici rezultati sa bodyweight vjezbama + kardio naravno sa dobrom ishranom ako dobijem savjete za nju.
Sačuvana
pikac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #5 poslato: Jul 24, 2017, 12:20:06 posle podne »

Čuvena izreka u svetu fitnesa...trbušnjaci se prave u kujni, ne u teretani...

Dakle, momče, za problem sa strukom i stomakom prvo "konsultuj" svoj meni...masno-vodena izolacija oko tvog struka je rezultat grešaka u ishrane...ali i fizičke neaktivnost...

To što si nam pobrojao namirnice, to nam ništa ne znači, ako te namirnice nisu na pravi način uklopljene u obroke, ili pak nisu unete u adekvatnim količinama da bi to bilo svrsishodno...pratiš li ciljani unos proteina, hidrata, masti? Kako, tj. koliko se dobro orijentišeš na ovom polju...?

Kako ti izgleda dnevni meni po obrocima - sastav obroka( odabir namirnica)...i sl.?

A kako si zdravstveno...? Piješ neke lekove? Pušač?
znam da mi je to sve od lose ishrane i neaktivnosti tokom studiranja ,al takva je situacija bila. Siguran sam i u to da mi namirnici iako sam izbacio neke stvari iz ishrane opet nisu dobro uklopljenje jer nisam nikad trebao to dok nisam poceo da studiram , nije mi bilo neko znanje iz tog djela potrebno. Sto se tice dorucka tu napravim 2-3 jajeta sa salatom i kriskom kruha ili sirni namaz. Rucak : meso i povrce kuhano ili meso sa krompirom i paprikama sa kriskom kruha. Izmedu obroka neka salat paradajz + krestavci ili vocka... nista posebno , standard neki samo sam smanjio kruh na minimum jer sam se navikao skoro bez njega.. Burek , pica , cevapi .. to pojedem jednom u toliko , mozda cak jednom u 30 dana. Znaci ta hrana je na minimumu kao i sokovi , bez tog mi nije problem samo trebam informacije i pravom izboru hrane da znam sta i kako uklopit. Pozdrav
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Jul 22, 2017, 10:45:15 posle podne »

Čuvena izreka u svetu fitnesa...trbušnjaci se prave u kujni, ne u teretani...

Dakle, momče, za problem sa strukom i stomakom prvo "konsultuj" svoj meni...masno-vodena izolacija oko tvog struka je rezultat grešaka u ishrane...ali i fizičke neaktivnost...

To što si nam pobrojao namirnice, to nam ništa ne znači, ako te namirnice nisu na pravi način uklopljene u obroke, ili pak nisu unete u adekvatnim količinama da bi to bilo svrsishodno...pratiš li ciljani unos proteina, hidrata, masti? Kako, tj. koliko se dobro orijentišeš na ovom polju...?

Kako ti izgleda dnevni meni po obrocima - sastav obroka( odabir namirnica)...i sl.?

A kako si zdravstveno...? Piješ neke lekove? Pušač?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.