TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 11:28:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Upala misica  (Pročitano 963 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Jul 23, 2017, 04:51:19 posle podne »

NSAIL( andol i srodnici - brufen, naproksen i sl.) ne bih preporučio, dakle, dobro si pročitao da će čak "usporiti" proces oporavka...

Mada ima preporuka da se mogu kortisti bar tokom prvog dana i da tako "aktutna" upotrebe neće biti "fatalna"...ali opet ne zaboravimo sve moguće komplikacije na digestvni trakt, bubrege, jetru...ljudi često stvore rutinu kada su NSAIL u pitanju...hm zavisnost od istih, tj "masking efekta" do koga dovode...a da ne pričamo zloupotrebi o kortiko-preparata

Među bodibilderima i lifterima je omiljen naproksen...

Smatra se da i antioksidansi mogu pomoći kada je upala u pitanju- kombinacija beta-katotena, vitamina C i E, zinka i selena...kao i omega-3, lecitin...
« Poslednja izmena: Jul 23, 2017, 04:53:44 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: Jul 23, 2017, 04:00:47 posle podne »

Kada si vec u kuhinji, mozes staviti i oblog od jabukovog sirceta, par puta na dan...mozda i neki list od kupusa....izmedju masaze sa kantarionovim uljem ili gelom od arnike.
Sto se ishrane tice ukljuci djumbir, ananas, jabuke, lubenice, orahe sve to moze pomoci...

S obzirom da upala prolazi, bolje se usredsredi da se ista ne ponovi...andol ti ne treba, dobro si procitao.
Sačuvana
Crypt
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #8 poslato: Jul 23, 2017, 01:34:02 posle podne »

Hvala vam, dosta mi je lakse, bojao sam se da nije neka ozbiljnija povreda..
Ovo mi je 3 dan da odmaram, osecam kako se upala povlaci a i otok sa njom, evo idem sad da stavim oblogu sa sodom

Kakvo misljenje imate o Andolu? Preporucivali su da je uzmem zbog upale a citao sam da otezava oporavak misica
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #7 poslato: Jul 23, 2017, 11:42:00 pre podne »

Za upalu i umoran misic ja sam koristio rastvor od sode bikarbone. Sipam toplu vodu u posudu, i pola kesice sode. Potopim peskir/krpu, natopim je i stavim par minuta na misice pod upalom. Uglavnom kod treninga nogu sam ovo koristio. Zbog alakalnosti, soda na povrsini koze, "izvlaci" deo kiselina i neutralisu se na taj nacin, jer koza je organ pomocu koga takodje razmenjujemo materije. Ovo ume da olaksa i ubrza malo prolazak upale, a takodje i osvezava misic kad je iscrpljen.
Verujem da ovo radi zbog alakalizacije koju izaziva rastvor.
Koristilo je i par ljudi koje znam isti efekat su imali.
Mozda je i samo placebo, ali uglavnom deluje :)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Jul 23, 2017, 09:52:18 pre podne »

Adekvatno zagrevanje, trening umerenog intenziteta (posle tolike pauze pa uz program postepeno povećanje trenažnog opterećenja) i obavezno istezanje nakon treninga je ono što bi trebalo da "ispoštuješ" kako bi kroz neko vreme video efekte svog rada...uz savete koje si već dobio.

Ako bude pitanja tu smo...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Jul 23, 2017, 09:47:27 pre podne »

Dobio si korisne savete, kako od Slaviše tako i od Dušana, iskoristi ih.

Sve što te interesuje u vezi planiranja treninga, ishrane, suplementacije, slobodno pitaj.

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #4 poslato: Jul 23, 2017, 09:43:36 pre podne »

Ako je trening bio toliko jak moguće da je to posledica.

Oporavak možeš ubrzati hladnim oblogama, masažom sa kremama-gelovima koji imaju efekat "hlađenja", adekvatna hidracija, event.neki vit.C, magnezijum...
Odmori dan-dva od treninga, ponovna upala samo će odložiti oporavak.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Jul 22, 2017, 10:07:01 posle podne »

He he...prva upala i odmah smak sveta  ;)

Redovan trening će rešiti sve probleme...jedan deo problema leži u nakupljanju mlečne kiseline( laktati) i drugih kiselih metabolita u mišićima...a drugi deo se vezuje za nastanak mikrotrauma na mišićnim vlaknima( u reparaciji tih oštećenja je ključ napretka)...

Kako sprečiti nastanak upale mišića?

- dobro se zagrejati pre treninga
- istezanje na kraju treninga
- postepeno napredovanje u treningu
- izbegavati nagla opterećenja mišića
- lagani kardio na kraju treninga "troši" laktate( 15-20 min , kardio niskog inteziteta)
- dobra hidriranost i akcenat na minerale kalijum i magnezijum
- dovoljno odmora između dva treninga...kao i planiranje treninga( raspored mišićnih partija po treningu)
- suplementacija glutaminom, whey proteinom, beta alaninom štiti mišiće od oštećenja i ubrzava oporavak nakon teških treninga!!!

Inače ako posmatramo prvi deo problema i pomenuti "otok", radi se zapravo o akutnoj upala mišića (acute muscle soreness), koja nastaje na kraju treninga ili neposredno nakon treninga. Osećamo zamor mišića, umereni otok mišića i blagu bolnost. Osećaj bola na kraju treninga ili neposredno posle, javlja se zbog nakupljanja kiselih metabolita, H+ jona i oticanja mišićnog tkiva. Oticanje mišića nastaje zbog širenja krvnih sudova u mišiću i povećanja protoka krvi kroz mišića. Oticanje mišića je odgovorno za osećaj napumpanosti mišića nakon treninga snage. Bol i otok mišića prolaze za nekoliko minuta do nekoliko sati nakon treninga. Mlečna kiselina i kiseli metaboliti se nakupljaju tokom treninga i njihova količina u mišiću je najveća na kraju treninga, i oni su odgovorni za ovaj problem. Neposredno nakon treninga oni počinju da se uklanjaju iz mišića i metabolišu u jetri.  ;)

Naravno sačekajmo i da kolegnica Aleksandra da svoje viđenje "problema"...

Meni se čini da nema razloga za brigu...upala će proći...  ;)

Btw...kad radiš leđa, "radi" i biceps, tako da je jasno da si možda loše "povezao" mišićne partije...i preterao  ;)



« Poslednja izmena: Jul 22, 2017, 10:14:07 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #2 poslato: Jul 22, 2017, 09:07:21 posle podne »

Što se tiče povrede taj deo cu ostaviti doktorima da iskomentarišu ali ja ne mogu da ne iskomentarišem tvoj pristup treningu. Potpuno pogrešano, biceps/triceps pa zatim trening ledja to jednostano ne ide tako jer nikad sa umornim bicepsom ne radiš ledja. Odmah si počeo i sa suplementacijom a trebao si da das telu malo vremena da samo odreaguje na trening. Predlažem ti da u drugom delu foruma otvoriš svoju temu u kojoj cemo poraditi na tvom treningu i ako je potrebno  na ishrani.
Sačuvana
Crypt
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2017, 07:27:48 posle podne »

Imam problem sa upalom misica, nisam isao vec godinu dana, i pre par dana sam poceo opet

Odradio sam prejak trening za biceps i triceps i javila se upala..

Sutradan sam odradio ledja ali slabiji jer od upale nisam mogao da odradim kako treba, ne mogu ruke da ispruzim od upale..
I evo sinoc mi je natekla desna ruka, ali bas natekla, ne mogu da je ispruzim od bola

Od suplemenata sam koristio samo kreatin i jednu mericu gejnera

Sta da radim? Da li je to normalna stvar da tako otekne posle brutalnog treninga? Da li da sacekam par dana da se povuce ili da idem kod doktora..
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 18 upita.