TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 03:27:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban savet u vezi skidanja tezine  (Pročitano 1839 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2017, 06:01:55 posle podne »

Meni se trening ne dopada, ovaj ceo dan za rame je gubljenje vremena. Gledaj da ramena odradiš sa nekom drugom mišićnom grupom.  Kako se snalazis sa treningom nogu, s obzirom na povrede koje si imao ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jul 28, 2017, 02:47:28 posle podne »

Zanimljiva konstatacija...samo bih dodao... https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15591001 ( da, dipeptid može biti apsorbovan intaktan iz crevnog lumena, ali šta se dešava u enterococitu...hm, ono što kaže gastroenerologija je da je moguće da neki od kraćih inataktnih peptida stigne i do krvi, ali u jako malom procentu...mada tu je i "de novo" proizvodnja karnitina od dostupnih sustrata, kao i reapsorpcija na nivou bubrega...)

Sve u svemu L-karnitinu ne bih toliko pridavao na značaju, koliko povratku u tokove redovnosti...vezano za clean ishranu i redovne treninge...

Studentski život je svakako težak, a ako je i posao tu, sve to zakomplikuje stvari, ali ako ima mogućnosti bilo bi dobro neke obroke pripremiti kod kuće i poneti u adekvatnoj ambalaži...ili odložiti( frižider)...ustati ranije i pripremiti obroke?

Nije svo povrće isto, niti voće...a tu je i riba, posniji, sir, crevna mesa...

Malo čitanja( čisto oko orijentacije kada je odabir namirnica u pitanju)... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

Malo predloga...

Od voća – bobičasto voće (jagode, kupine, maline, brusnica, borovnica…), šljive, lubenica, citrusi (limin, kivi, grejp, narandže), breskve (nektarine), dinja, guava, kajsije…

Od povrća( vlaknasto) – zelena salata, krucufere/kupusnjače (kelj, prokelj, brokoli, kupus, rukola, ,keleraba, rotkvice), paradjz, beli luk, avokado, artičoka, masline, blitva, spanać, špargla, šargarepa, krastavac, celer, paprika…

Vrati se na već podeljen tekst...

Predlog za obrok pred počinak - posniji sir + oraati plodovi...grilovana skuša + salata od vlaknastog povrća...

Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #4 poslato: Jul 28, 2017, 10:21:03 pre podne »

Samo apropo L carnitina.
On je po strukturi dipeptid, a to znači organski vezane dve aminokiseline peptidnom vezom. Naše telo takav oblik ne može da iskoristi, već ga mora svesti na slobodnu formu AK. U prevodu raskinuti pomenutu peptidnu vezu.
Teoretski postoji mogućnost da se te AK ponovo povežu i stvore potrebni molekul tj. L carnitin. Ono što ti mora biti jasno je da organizam funkcioniše po principu sopstvenih i trenutnih potreba, a ne naših želja. Znači ako je tada telu potreban L carnitin i imaš obezbeđene resurse/supstrate za njegovo sintetisanje/stvaranje onda je to, to. U suprotnom će te AK otići na trenutne, neke druge potrebe.
To inače važi za sve, od proteina i peptida, preko šećera, UH i masti. Uvek se koriste da zadovolje trenutne potrebe organizma. Ako znaš potrebe i kako šta funkcioniše, onda vrlo lako možeš da, kako ja volim da kažem, prevariš evoluciju.
« Poslednja izmena: Jul 28, 2017, 10:22:44 pre podne od strane Пеђа » Sačuvana
N1kola95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Jul 28, 2017, 06:27:55 pre podne »

Hvala ma brzom odgovoru, imam 22godine visok sam 189 imam 101 kg. Jesu povredu su sanirane i dobio sam odobrenje od lekara da treniram normalno i to. Nije mi kriza pred more nego sam eto okvirno reka u sustini nije mi toliko bitno vremenski nego boh samo zeleo da se dovedem na predjasnje stanje. A l-carnitin sam uzeo na savet druga rekao mi je da ce pomoci u davanju energije i malo ce ubrzato trosenje masti. A sto se tice vecere ili ti obroka redovnijih nije da ih uskracujem nego i nisam bas uprilici zbog posla-faksa da bas imam 4-5 normalnih obroka, pa onda retko kad stignem da spremim uvece. Ako imate neke predloge sto se tice vrste hrane pomoglo bi jer i nisam sigiran bas sta bi mi tu dobro doslo sem klasike voca povrca  piletine.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jul 28, 2017, 02:31:31 pre podne »

- Ubaci 4-6 manje obilnih obroka - više obroka = više varenja = potrošnja energije na varenje = termički efekat hrane

- Manipuliši unosom ugljenih hidrata po paroli - dovoljno nisko sa hidratima, dovoljno visoko sa mastima, umereno sa proteinima

- Preskakanjem obroka pred počinak uskraćuješ svom telu gradivne materije za noćni san

- Barem okvirno ovladaj time koliko čega unosiš( proteini, hidrati, masti)...

- Unosi dovoljno zdravih masti! Nemoj se povoditi za nonsensom da masti goje... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude

A koliko si visok, težak...koliko imaš godina? Piješ neke lekove? Da li su povrede "sanirane"?

Nikada se ne opterećuj brojkama, jer možda skineš više, ali izgubiš više( mišića, zdravlja, budeš podložniji povredama...), ništa po svaku cenu...korak po korak...

Pokreni se, stekni rutinu...daj vremena svom telu da se prilagodi treningu...pročisti ishranu od svih nepravilnosti...pa sa vremenom kreni restriktivnije...ipak može biti veliki šok za telo ako odmah( u prvih mesec-dva) kreneš restriktivno sa ishranom, maximalizuješ treninge, a zapravo nisi spreman da odmah kreneš punom parom...

Kratke smernice...uopšteno o ishrani...https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Prevelika očekivanja rađaju prevelika razočarenja...polako...

Nadam se da nije u pitanju "kriza pred more" pa je cilj što brže skinuti što više za kratko vreme?

Šta očekuješ od L-karnitina?
Sačuvana
N1kola95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Jul 28, 2017, 12:58:48 pre podne »

Pozdrav svima,

Ovako do pre dve godine sam  intezivno trenirao, ali imao sam 3 vezane povrede noge sa operacijam i zbog toga sam zadnje 2 godine proveo manje vise u krevetu ili sedeci takoreci bez ikakve aktivnosti fizicke i nagomilao sam kilazu nekih 15 kg viska. Prosle nedelje sam krenuo ponovo sa treningom. Trening mi se sastoji od odlaska u teretanu i radjenja vezbi(1 dan= grudi biceps, 2 dan= ledja triceps, 3 dan= ramenja trbusnjaci i 4 dan noge) i posle teretane trcim nekih 20minuta. Uz to sam uzeo da whey protein i lcarnitin. Sad interesuje me da mi neko malo iskusniji kaze da li je to dovoljno da za nekih 2-3 meseca skinem oko 10 kila, i ako nije da mi date neki savet. Ishrana mi je za dorucak obicno jaja,pahuljice.. rucak voce i neko meso a veceru retko kad imam.

Hvala :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 18 upita.