TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 10:22:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako do cilja bez teretane  (Pročitano 1403 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Avgust 03, 2017, 11:02:24 posle podne »

Pa jedan od "lekova za anksioznost" je i trening...dobro doziran trening sa opterećenjem...umesto traženja izgovora trebalo bi se direktno pozabaviti rešenjem problema...

Inače, da li je rađen test opterećenja?

Dakle, sređena ishrana, manje straha, redovan trening( plan treninga, obadir vežbi, doziranje opterećenja - "intenzitet, trajanje, učestalost") i sve će doći na svoje mesto...

Nema nekog ingenioznog recepta, ni za mnogo, ni za malo mišića, sve se svodi na kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu i redovne treninge...

Mada, ako želiš građu ultramaratonca, onda znaš šta ti je činiti  ;)

Jednostvano pitanje je da li želiš da prihvatiš realnost ili ne...i nema potrebe da dupliramo temu...
Sačuvana
nikadfit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #1 poslato: Avgust 03, 2017, 08:51:48 posle podne »

Pozdrav svima, i pocetnicima i profesionalcima.
Ja nisam ni jedno ni drugo, nesto izmedju sam, ali sam definitivno neznalica kada je rec o tome kako definisati misice bez teretane.
Uostalom, da li je to ikako moguce?

Ukratko o meni - imam 35 godina, visok sam 173 cm, kao Tom Kruz, to mi je uteha  ;), tezina mi je trenutno 76 kg. Pre 17 godina sam imao 90 kg,
tada sam bio najopusteniji i najsrecniji, bilo me je briga za sve, ali sam ipak pre 16 godina odlucio da smrsam i uspeo sam da smrsam na 72 kg uz pravilnu
ishranu i nutricionistu. Sto se tice vezbanja, nikada nisam isao u teretanu, ali sam trcao, imao neke tegove iz kucne radinosti, do 25 kg, i to sam 3-4 puta
sedmicno koristio. Kilazu sam drzao relativno pod kontrolom.

E sad, moj problem su ruke, iako imam solidan obim, mekane su kao sundjer Bob. Znaci, nije mi cilj da se nabildam, ili nabildujem, kako li se vec kaze,
vec samo da imam jace ruke, i koliko toliko izdefinisane. Da li je to moguce bez teretane?

Zasto ne teretana? Zato sto sam pre dve tri godine imao aritmiju, zavrsio u bolnici, i nakon svih analiza i pregleda, organizam i srce je zdravo, ali glava nije bas  :)
Plasim se lekara, merenja pritiska, EKG-a, i uvek mi u bolnici skoce puls i pritisak. Kardiolog mi je rekao da za svaki slucaj ne dizem nista teze od 20 kilograma.
Radio sam UZ srca, nosio holter, pesacio kilometrima pod holterom, sve je u najboljem redu, pritisak mi je kod kuce 115/75, ali sam stvorio sebi strah od teretane
kako mi ne bih imao neki problem sa srcem.

I konkretno, moje pitanje je - kako ojacati i definisati ruke u kucnim uslovima, sa nekim tegovima od 5 ili 10 kg, koliko cesto raditi vezbe, koje vezbe uopste raditi?

Unapred hvala svakom ko se ukljuci u diskusiju.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 17 upita.