TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394569 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:56:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Definicija bez teretane vs. anksioznost  (Pročitano 1872 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #14 poslato: Avgust 07, 2017, 05:45:04 posle podne »

Zašto Famotidin?
Redovna terapija ili povremeno?

Veoma retko, pre će dati GIT tegobe...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #13 poslato: Avgust 07, 2017, 05:42:32 posle podne »

Trening 3 do 4 puta nedeljno je skroz ok opcija.
Bitan je i odmor između treninga.


Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #12 poslato: Avgust 07, 2017, 05:40:55 posle podne »

Kao i što je kolega rekao, teretana je ok opcija jer imaš mogućnost za raznovrsniji trening nego kod kuće.
Treneri ti mogu napraviti program u skladu sa tvojim željama i dati korisne savete, kao i da prate tvoj rad i napredak (uzimajući u obzir konstituciju, BMI, trenutno zdravstveno stanje,...).
Nadzor u vežbanju znači mnogo. Pre svega da bi se izbegle povrede.

Osim ako nemaš neki poseban razlog za izbegavanje teretane...?
Ali, ako nije finansijski momenat u pitanju, mislim da svako može naći adekvatnu teretanu...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Avgust 07, 2017, 05:35:09 posle podne »

Ako ne postoji povreda, ne moraš se odricati trčanja.
Verovatno je bila u pitanju ili nepripremljenost- neadekvatno zagrevanje, ili čak i disbalans mišićno-tetivnih struktura.
U prevodu, trebalo bi da se "jačaju" mišići nogu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Avgust 07, 2017, 02:13:09 posle podne »

Pa jedan od uzroka "palpitacija" je i anksioznost, s obzirom na sve što je rađeno( kardiološki - ekg,holter i sl.) nema potrebe za strahom...mada i konzumiranje kofeina, nikotina, anemija, hiperventilacija mogu dovesti do pomenutog ispoljavanja...

Trebalo razmisliti i o poseti pshijatru...ipak lečimo pravi uzrok problema...

Zašto bi kupovao "dodatni teg" kada možeš posetiti bolje opremljenu teretanu, gde svakako ima više rekvizita i trening može biti sveobuhvatniji...
Sačuvana
nikadfit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #9 poslato: Avgust 07, 2017, 01:24:15 posle podne »

Nemam neku zvanicnu povredu, ali sam osecao bol u kolenu posle trcanja, narocito
na stepenicama. Polako me ubedjujete da ipak ubacim i tegove u trening, ali mi treba neki okviran program
za vezbanje kod kuce. Mogao bih da kupim jos neki teg ako treba.

Inace, koje je po vasem misljenju razlog aritmije kod mene? Ukratko, pojeo sam vecu kolicinu hrane za kratko vreme.
popio famotidin koji moze da izazove preskakanja, tokom noci sam se probudio, nisam imao nikakve simptome, ali sam
zbog ankioznosti cesto proveravao puls zbog straha od aritmije, kad ono - gle ironije - aritmija! Posle toga panika,
tahikardija i krevet na internom  :)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Avgust 07, 2017, 10:31:52 pre podne »

"Sportsko srce" je termin koji se odnosi na kardiovaskularne promene i uvećanje srca kod sportista.
Posledica su fizičkog napora i smatraju se fiziološkim (organizam se prilagođava na fizičku aktivnost). I po prestanku fizičke aktivnosti promene su reverzibilne (!)

Treninzi visokog intenziteta, karakteristični za vrhunske sportiste, i određene sportove mogu "preći granicu" između fizioloških i patoloških promena na srcu.

Nema razloga za brigu

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Avgust 07, 2017, 10:22:25 pre podne »

Kakvih problema sa kolenom imaš? Povreda?

Da je to tako lako svi koji idu u teretanu bi tako izgledali  :)

Veliki broj vežbi i njihovih varijacija  se može uraditi na spavama u teretani a da, ako ne želiš, ne podigneš nijedan teg (sklekovi, zgibovi, propadanja...ali i čučnjevi, iskoraci,...vežbe za donji deo leđa, trbušnjaci...)
To je moj savet, vežbe za celo telo, i treba ga jačati u celini.
S obzirom da 5x nedeljno možeš da treniraš, program vežbi se lepo može rasporediti da obuhvati sve mišićne grupe.

Sačuvana
nikadfit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #6 poslato: Avgust 07, 2017, 09:12:05 pre podne »

Da, trenutno idem na brzo hodanje sat vremena dnevno, 5 puta sedmicno, i tako vec godinama, uz manje pauze.
Pre nekoliko meseci sam trcao, ali mi trenutno vise prija brzo hodanje, imam nekih problema i sa kolenom pa sam malo povukao rucnu.
Nisam mislio da vezbam samo ruke, ali mi je to glavni cilj, da ojacam ruke. Mada, ne zelim da izgledam
ovako: https://goo.gl/images/D9qMdS  ;D
Trece, nisam rekao NE treningu sa opterecenjem, vec samo da zelim da izbegnem sportsko srce.
Ne verujem da svaki trening sa opterecenjem dovodi do sportskog srca, ispravite me ako gresim, pomenuo sam bucicu od 5 kg
zato sto pretpostavljam da mogu da ukljucim i nju da mi bude partner, a uz nju jos jednu bucicu od 5 kg :)

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Avgust 06, 2017, 11:49:26 posle podne »

Pomoći ćemo, ali prvo pomozi da shvatim.

Koliko sam razumela, od treninga upražnjavaš brzi hod? Tvoja želja ili nečija preporuka?

Zašto samo vežbe za ruke?

Ok ako ne želiš da radiš vežbe sa opterećenjem, ali zašto onda pominješ bučicu od 5kg?

Ako si bio na kontroli i utvrđeno da nema srčanih problema, slobodno možeš ubaciti i vežbe sa opterećenjem.
Efikasnije su za postizanje željenih rezultata, i naravno, krećeš od malih težina!
Uz dobro isplaniran trening, kao i korigovanu ishranu (jedno bez drugog ne može), postepeno ćeš videti rezultate.

Da ne dužim, ali, tzv."sportsko srce" je adaptacija na trening, i svakako pozitivan rezultat treninga.
Bitno je da je dozirana fizička aktivnost i individualno prilagođena. Sa tim pristupom nema razloga za strah od treninga
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Avgust 06, 2017, 09:45:23 posle podne »

Ako već ima toliko neopravdanog straha onda je moj naiskreniji savet jednostavno - ne vežbati...

Loše tumačiš neke uzročno-posledične odnose...

Jedan lep, sveobuhvatan tekst na temu sportskog srca... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/modifikacjia-srcanog-misica-sindrom-sportskog-srca

Sve u svemu pitam zašto NE treningu sa opterećenjem? A zašto onda ne izbaciti i teg od 5 kg?  Stop nerealnim strahovima...ipak razlika između leka i otrova je doza, isto važi i za trening...

Evo realnog predloga i smernica koje nikako neće ugroziti zdravlje... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/vezbanje-je-lek-preporuke-za-fizicku-aktivnost
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2017, 09:46:56 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
nikadfit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #3 poslato: Avgust 06, 2017, 08:01:19 posle podne »

Nisam depresivan, ne pijem lekove, nemam napade panike, u nekim stresnim situacijama mi srce lupa malo jace, mada u poslednje dve godine to drzim pod kontrolom, znam da je to normalno i da se to desava vecini ljudi, ali mi anksiozni malo vise obracamo paznju na to  :)

Ono sto ja hocu da izbegnem je tzv. "sportsko srce". Ne zelim da mi se srce poveca od vezbanja, znam da je to normalna pojava i razumem da svi koji se dugo godina bave sportom imaju uvecano srce, i da je minimalni rizik od problema sa srcem u kasnijem dobu, ali je ipak moguc. Cak i trcanje koliko sam razumeo "povecava" srce, skoro je naprimer Antonio Banderas za vreme trcanja doziveo blazi srcani udar, a covek trci godinama. Inace, nije mi radjen test opterecenja jer je kardiolog smatrao da nema potrebe, nosio sam holter i tog dana sam vozio i biciklu 10 kilometara, trcao do 4. sprata i nazad, forsirao se, i sve je bilo u najboljem redu.

Mozete li mi dati predlog programa za neku optimalnu dozu vezbanja, kombinacija npr. brzog hodanja i bucica od 5 kg i bilo koje fitnes aktivnosti koje ne ukljucuje dizanje tegova?

Hvala unapred.

Hvala unapred.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Avgust 03, 2017, 11:18:12 posle podne »

Nema potrebe za dupiranjem teme...

Inače da li su prisutne depresivne epizode...napadi panike...opsesivne misli? Neki lekovi?

Kao što rekosmo jedan od "lekova" za obuzdavanje anksioznosti pored psihoterapije i medikamentozne terapije je trening...čak i trening sa opterećenjem...tako da ako nema drugih ograničenja i trening sa opterećenjem( dobro doziran - "intenzitet, trajanje, učestalost") je dobra alternativa..naravno tu su i aerobne aktivnosti...

Čak i trčanje...plivanje i sl.( stvar izbora)

Svakako da "teretana" nije br.1, ali uzevši u obzir ono što je opisano u drugoj temi, daće najbolje rezultate...

Inače proces "definisanja" ide generalizovano, a ne lokalizovano...dakle, uz adekvatnu korekciju ishrane i primereni trening( pravilo kalorijskog deficita) će svakako doći do željenog ishoda...

Isto tako mišić je sam po sebi "definisan", jedino "masno-vodena" izolacija preko istog onemogućava viđenje te defisanosti, dakle, opet dolazimo da priče o kalorijskom deficitu gde kroz razumne redukcije u ishrani( manipulacije unosom hidrata) i trening dolazimo da redukcije te masno-vodene izolacije!

Sačuvana
nikadfit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #1 poslato: Avgust 03, 2017, 09:52:51 posle podne »

Tek sada videh da postoji i ova sekcija pa da se nadovezem i ovde.
U uvodnom postu sam naveo podatke o sebi pa bi citaoca ove teme zamolio da procita i moj uvodni post.
Ukratko, patim od anksioznosti, ali je srce zdravo, svi nalazi odlicni. Imam 35 g, 173 cm, 75 kg - malopre se merio.
Trenutno se bavim brzim hodanjem, 50 minuta dnevno, 5 puta nedeljno.

Dakle, potreban mi je predlog vezbi sa definisanje (pre svega ruku) bez teretane.
Od opreme imam bucicu od 5 kg.

Moguce ili ne?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 19 upita.